7m


7m

hyundai

Kılıçdaroğlu'na taziye ziyaretinde tepki! Sosyal medyada paylaştı...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında bir grup 15 Temmuz gazisi Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından olay anını paylaştı.

Siyaset 14.11.2021, 17:21
Kılıçdaroğlu'na taziye ziyaretinde tepki! Sosyal medyada paylaştı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Can Göktuğ Boz (27) tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'in (28) Ankara'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Kılıçdaroğlu'na, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar eşlik etti. Kılıçdaroğlu, ziyarette anne Beyhan ve Avni Cengiz'e taziyelerini iletti. Daha sonra evin önündeki taziye çadırına inen Kılıçdaroğlu, Başak Cengiz için dua etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

15 TEMMUZ GAZİSİNDEN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
Bu arada bir grup 15 Temmuz gazisi, Kılıçdaroğlu taziye çadırından ayrıldığı sırada Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama yapmadığı belirterek tepki gösterdi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Tepkimizi koymadığımızı kim söyledi? Tepkimizi koyarız. Hiç kimse şehitlere, gazilere, gazi yakınlarına en ufak bir şey söyleyemez. Tepki konmuştur. Aynı tepkinin başkaları tarafından yapıldığında da sizin aynı sorgulamayı yapmanız lazım. İkili olmaz. 15 Temmuz gazilerine, şehitlerine sahip çıkarız. Onların paralarına çöktüler, karşı çıktık. Bütün şehit ve gaziler arası ayrımcılığın kaldırılmasını isteyen biziz" dedi.

"PROVOKASYONLARA İNANMAYIN"
Bunun üzerine gaziler, CHP'nin 15 Temmuz gazilerinin yargılanması için önerge verdiğini söyleyerek "CHP iktidarında bu vatan evlatları hangi pozisyonda olacak?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu "Hiç endişe etmeyin. Bu tür olaylara, provokasyonlara da inanmayın. Bu kardeşiniz, kim şehitse, kim gaziyse onun yanındadır. Şehitler ve gaziler arasındaki ayrımcılığa karşıdır. 15 Temmuz şehitlerinin paralarının üzerine çökenlere karşıdır. O paraların bütün ailelere bir hafta içinde verileceğini defalarca söyledim" cevabını verdi. Başak Cengiz'in babası Avni Cengiz ise cenaze evinin bunları konuşmasının yeri olmadığını belirterek, gazilere tepki gösterdi. Gaziler, aile yakınları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

TWITTER'DAN PAYLAŞTI
Taziye ziyaretindeki olayla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Kılıçdaroğlu olay anını paylaşarak, "Türkiye’yi karış karış geziyorum, milletimizle birlikteyim. Bazen tepki gösterenler de oluyor. Demokrasilerde politik tepki haktır ve elbette her tepki provokasyon değildir. Yeter ki birbirimizle konuşmayı başarabilelim. Birbirimizi ikna edemeyebiliriz ama mutlaka konuşmalıyız." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (14)
Ali KAYA 7 ay önce
Müslüman Terk taziyeye gelen bir insana böyle tepki göstermez. Kendinizi biraz sorgulayın. Tek kelimeyle ayıptır.
Hasan 7 ay önce
Vatandaş adlı zat! Sen trolsün. Maaşını alıp bu ülkeyi bu hale getirenleri savunuyorsun. İşin zor
Vatandaş 7 ay önce
O küfür edilen senin bacın olsa, böyle konuşurmuydun acaba
Davut 7 ay önce
Helal olsun. Hangi lider bu iekilde bir şeyi paylaşabilir? Şahsıma doların 10 lira olduğunu bile kimse soramıyor
Akcaabatlilar 7 ay önce
dolar,ekonomi,liyakat,yolsuzluk,hirsizlik,soygun,liyakatsizlik,.,.,.,..,.,.,. zirvenin üstünde AMA hedef Sayin Kilicdaroglu...Bunlari artik yemiyoruzzzzzzz SANDIK gelecek.
Davut 7 ay önce
Hadi be sende kendini akilli saniyorsun
Hüseyin 7 ay önce
O şahsa sesleniyorum o feto ile befaber olan siyasetcilerede tepkini koy ki seni desteklesin herkes öyle birkişiyle olmaz kimsizleri. Şişiriyor anlamadım
OFLU61 7 ay önce
o sahisda onur,ahlak,karakter olsa ekonomiyi,liyakati,hukuku,soygunu,yolsuzlugu SORAR,ama olmayinca ,.,.,.,.,.,.
uzun 7 ay önce
ORDU BELEDİYE BAŞKANI SEHIT YAKININA HAKARET İFTİRA ATTI GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI NEDEN BİRŞEY SÖYLEMİYORSUNUZ SİZDEN OLAN HER TÜRLÜ ŞEYİ YAPAR GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ İYİ PARTİ DEKI KİŞİ ŞEHİT YAKININA HAKARET ETTİ KESİNLİKLE KABUL EDILEMEZ PARANTEZ İÇİNDE O SEHİT YAKININ DA BİR KADINA AĞIZA ALINMAYACAK LAFLARI DEMESİDE KABUL EDİLEMEZ
desteptul.... 7 ay önce
kilictaroglu bu ulke icin birlestirici guc .
bizdeki liderlere benzemiyor . CHP icin cok yumusak . ama dogru olani yapiyor
salih 7 ay önce
KIİCDAROĞLU NABZA GÖRE ŞERBET VERİYOR. TEZKEREYE HAYIR DİYEN BENMİYİM. 15 TEMMUZ GECESİ TANKLARIN ARASINDAN KAHVE İÇMEYE GİDEN BENMİYDİM. HDP İLE İŞ TUTAN VS VS..
besikdüzü61 7 ay önce
hadi ordan slih denen trol
Vakfikebir61 7 ay önce
ADAMMMMMMMSIN sayin Kemal.
hjkllşşii 7 ay önce
ne tepkisi boş yapmayın tepki görmesi gerekenler belli onlara gösterin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@