banner556

Kılıçdaroğlu'dan yeni adaylık açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki sözlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Siyaset 08.12.2020, 21:06
Kılıçdaroğlu'dan yeni adaylık açıklaması

TBMM Genel Kurulu'nda 2021 Merkezi Hükümet Bütçe teklifinin tümü üzerinde yapılan görüşmelere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri damga vurmuştu. Genel Kurul'da bütçe üzerinde konuşurken AK Partililerin "cumhurbaşkanı adaylığını" kastederek, "Aday ol, aday olabilecek misin?" diye laf attığı Kılıçdaroğlu, "Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?" şeklinde bir çıkışa imza atmıştı. Bu sözleri çok konuşulan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olay TV Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik'in "Aday olacak mısınız?" sorusunu yanıtladı.

"KARARI BENİM VERMEM YANLIŞ OLUR"

Kılıçdaroğlu, "Benim adaylığıma benim karar vermem kadar yanlış bir şey olamaz. Bir ittifak oluşturduk adı Millet İttifakı. Bu ittifakın hedefi de güçlendirilmiş parlamenter sistem. Biz ilkelerle yola çıktık. Meseleleri kişiye ingirgemek yanlıştır. Olay Cumhurbaşkanı değil Türkiye olayıdır. Kararı verecek olan Millet İttifakı'nın iradesidir" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

TBMM Genel Kurulu'nda 2021 Merkezi Hükümet Bütçe teklifinin tümü üzerinde yapılan görüşmelerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "adaylık" konusundaki sözleri damgasını vurdu.

Genel Kurul'da bütçe üzerinde konuşurken AK Partililerin "Cumhurbaşkanı adaylığını" kastederek, "Aday ol, aday olabilecek misin?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?" çıkışı yaptı.

Yorumlar (7)
Yusuf yıldız 2 ay önce
Kılıçtaroğlu 3 akp 0.ne konuşmaydı helal olsun
..... 2 ay önce
Zaten kullandığı cümle de saçmaydı. Belirsiz bir cümle. Madem Cumhurbaşkanı adayı değilsin, neden parti baskanisin. Diyeceksin ki ittifak var. İttifakın büyük ortagiysan sana destek versinler. Zaten 2023 de 76 yaşında olacaksın bu son şansın. Herhalde 81 yaşında altında çiş bezi aday olmazsin
Davut kazancı 2 ay önce
Saçma adam 2023 de 70 olan da çiş yaparsa ne olaçak
Fatih sağlam 2 ay önce
Saçma olan sensin
Okur 2 ay önce
Çarkçıbaşı yine çark etti... Tayyip bu çarkçıbaşını bit gibi ezer geçer...
Esnaf 2 ay önce
Kılıçtaroğlu herkesin hakkını savundu,teşekkürler
Ersin gemici 2 ay önce
Tayyip milleti ezmeden başka kimseyi ezmeye yetmez

Gelişmelerden Haberdar Olun

@