Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında gündemi değerlendirdi.''Ankara'da yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını arkadaşlarımız izledi, mağdurların sorunlarını TBMM'ye taşımak bizim görevimizdir.AKP'nin uyruğu altına giren hukukçuları en ço

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

''Ankara'da yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını arkadaşlarımız izledi, mağdurların sorunlarını TBMM'ye taşımak bizim görevimizdir.

AKP'nin uyruğu altına giren hukukçuları en çok ben eleştirdim. Ama görevini yapan bir savcımız saldırıya uğradı ve bu sabah yaşamını yitirdi. Unutulmaması gereken şu, düzgün insanlar, hak arayan insanlar, zaman zaman bu tür saldırılara muhatap olabilirler. Bu saldırılar o ne onların arkadaşlarını ne de bizi yıldıracaktır. O arkadaşımız bir hukuk şehididir.

Semire Hanım aslında bir yurtsever. Herşeyden önemlisi çocuklarını seviyor. Anne duyarlılığıyla birşeyler söylemiş. Recep Tayyip Erdoğan'ın unutturmak istediği bir olayı hatırlatmak istiyorum.

Oğlumun hayalleri vardı. Mühendis olmak istiyordu. Borç almıştı oraya onun için gitti. Selam'ımla birlikte hayallerini de yıktılar.

O bölgeye olayın hemen ertesinde gittim. Ben gitmiyim diye 50 dereden su getirdiler. Bu kürsüde söyledim, yine söylüyorum. 7 değil 77 saatte olsa ben oraya gidecektim. Bu ülkenin birliğinden, dirliğinden hepimiz sorumluyuz. Ama Başbakan hala oraya gitmiş değil. Bakanlarını gönderdi. Askerlerinin gözetiminde çadır tiyatrosu kurdular. İnsanda biraz ahlak, erdem olur. Milleti aldatıyorlar. Neden gidemiyorlar? Çünkü hesap vermekten korkuyorlar. Bana teşekkür etmesi lazım. Ağzına ne geldiyse, küfür dahil, bölücülük dahil herşeyi söyledi. Çünkü kendisine yakışan bu. İftira atıyorsun, yalan söylüyorsun. Sonra da bizi suçluyorsun.

GENELKURMAY'IN AÇIKLAMASI

Genelkurmay çıktı, istihbaratı dışarıdan aldık dedi. İstihbaratı kimden aldığını açıkla ortaya çıksın. Madem dışarıdan geldi istihbarat soruyorum:

Amerika'dan mı İsrail'den mi aldın?

CIA'den mi MOSSAD'dan mı aldın?

Konuşmuyor, unutturmaya çalışıyor. 80 yıl önceye gideceksin, bugünün hesabını vermeyeceksin. Hani HZ. Ömer'in adaleti. 34 kişinin başına bomba yağdırdın. Şimdi yabancı istihbaratın oyuncağı oldun, bu ortaya çıkmasın diye konuşmuyorsun.

Mavi Marmara'da racon kestin, vatandaşlarımız öldü ne oldu? Gazze'ye yardım gemisi götüreceğim dedin, yapttı mı? Yapamaz!

Çünkü egemen güçlerden talimat aldı. Sen misin bu ülkenin başbakanı sana talimat verenler mi?

Gazze'ye yardım götürecekmiş? Gel benim külahıma anlat. Oy almak için o insanları öldürdüler. Perde gerisinden İsraille nasıl anlaşırım onun yolunu arıyorlar.

Sen daha 40 gün önceki olaylarla hesaplaşamıyorsun, dünyanın en basit sorusuna yanıt vermekten korkuyorsun.

Sen ABD'nin mi yoksa İsrail'in mi korkuluğusun? Bunlar aydınlatılmadığı sürece Recep Tayyip Erdoğan demokrasiden, insan haklarından bahsedemez.

12 yaşındaki çocukları bombalayarak öldüreceksiniz, sonra ses çıkarmayacaksınız. Bu zihin bulanıklığıdır. Bunun kilit noktası istihbaratın nereden alındığının açıklanmasıyla çözülecektir.

Semire Hanım'ın bir de Başbakan'a yazdığı satırlar var:

"Ben senin paranı istemiyorum. Çocuğumun katillerini istiyorum. Devlet bana bir  trilyon verse, oğlumun tırnağı etmez."

İNÖNÜ BAŞTACIMIZDIR

Konuşması dikkatimi çekti.

Konuşması 46 dakika. 46 dakikanın 45 dakikası CHP ve Kılıçdaroğlu. 34 kez CHP, 12 kez Kılıçdaroğlu demiş.

Ülkenin bu kadar sorunu var. Başbakan'ın uğraştığı tek şey CHP. Maden senin durumun bu kadar iyi, CHP'nin durumu bu kadar kötü. Boşver keyfine bak. Senin muhatabın CHP, CHP'den korkuyorsun çünkü. Korkacaksın da!

Frenleri tutmuyor. Hadi Kılıçdaroğlu'nu anladık diyor 40 yıl öncesi İnönü'ye gidiyor.  Yunan Ordusu'nun bir komutanı vardı Triplosis. O bile İnönü'yle bu kadar uğraşmadı.

İnsanda biraz milli haysiyet olur. Bu oyunu herkesin görmesi lazım. Vatandaşın sorunlarını çözmek yerine 70 yıllık meseleleri gündeme getiriyorlar. Türkiye'nin varolan sorunlarını çözeceksin. İnönü bu ülkede emperyalizme mücadale eden Mustafa Kemal'in arkadaşı bizim de baştacımızdır.

ERDOĞAN BÖLÜCÜDÜR

Toplumun fay hatlarına müdahale edip deprem yaratıyor. Bir yerde etnik olayı kaşımak mı lazım, Erdoğan orada. 21. yüzyılda bir başbakana yakışan bir olay değil.

ERDOĞAN'I DİNDAR OLARAK GÖRMEK DİNDARLARA YAPILMIŞ HARAKETTİR

Recep Tayyip Erdoğan, dindar görünümlü bir din tüccarıdır. Irak'ta 1.5 müslüman katledilirken sesi çıktı mı? Kadınlara tecavüz edilirsen sesi çıktı mı? Senin dindarlığını değil, din tüccarıdır. Dindar adamda vatan sevgisi vardır. Dindar adam insana saygı duyar. Sen 40 yıl önce allahın rahmetine Deniz Feneri'nde bağış ve kurban paraları hangi din tüccarlığıyla toplanıyorsa, Erdoğan'da oyları aynı yöntemle toplamak istiyor.

İPTAL EDİLEN TÖRENLER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerini yasakladılar. Neden deprem oldu. Aynı akşam koşa koşa düğünlere gittiniz.

19 Mayıs törenlerini iptal ettiler. Çocuklar üşüyormuş.

Andımızdan rahatsız oldular. Andımızın hangi sözcüğü seni rahatsız ediyor.

Gençliğe Hitabe'ye karşı çıktılar. Çık hangi kelimeden, hangi cümleden rahatsız oluyorsun çık söyle de görelim. Bir ulusal kurtuluş savaşının manifestosudur. Sen nasıl bundan rahatsızlık duyarsın. Atatürk'ün hitabesini korumak için CHP'li olmak yetmez. Bu ülkede yaşayan 74 milyon insanın ortak bildirgesidir. Nasıl siz bundan rahatsızlık duyarsınız. Açıkça da meydan okuyorum: Yüreğin yetiyorsa çık, kaldır bakalım da görelim.

Saldırılar bu ülkenin bağımsızlık sembollerine saldırılar yapılıyor. Bunlar çok bilinçli saldırılardır. Bunlar batının egemen güçlerinin taşeronluğuna savundu. Bizim gençlerimizi bağımsızlık ilkelerinden uzaklaşıp, birileninin değirmenine su taşısın istiyorlar. O gençler bu cumhuriyetin en büyük teminatıdır.''

DENSİZLİK

Başbakan geçen gün söyledi.

Kılıçdaroğlu, artık mercek altındasın. Adım adım aldığın nefes bile ülkede takip ediliyor. Densizliğe, ahlaksızlığa bakar mısın! Utanmadan bunları söyleceksin sonra da çıkıp bu ülkede demokrasi var diyeceksin. Amaçları ne ? Erdoğan benim senden korkum yok ama sana bir sorum var.

Sende ahlak kırıntısı var mı? Çık onu söyle.

Bir de şunu söylüyor:

"Millet yargıya el koydu"

Bu sözleri nereden hatırılyoruz. 12 Eylül askeri darbesinden sonra dimi. Bu özel yetkili mahkemeler Erdoğan'ın mahkemeleridir.

WİKİLEAKS BELGELERİ

Başbakan'la Ergenekon savcıları her hafta periyodik olarak görüşüyor. Bunu söyleyen ABD'nin eski büyükelçisi. Dayanağı ise şu: ABD büyükelçilğine özel rapor veren polis şeflerinden alınıyor.

Neden büyükelçiye bilgi veriyor bu polisler. Erdoğan'ın taşeronluğu ortada. Bizim görmediğimiz belgeler onlarda.

Sen madem savcılarla biraraya geliyorsun. Ne konuşuyorsun onlarla. Haklılığımız ortada. Bu ülkede hukuk üstünlüğünden söz etmek mümkün değil. Türkiye'de çürüyen bir hukuk var.

PAUL AUSTER

Auster ne dedi? Hapiste yatan gazeteciler nedeniyle gelmeyi reddediyorum. Biz demokratlar Bush'tan ve Cheney'den kurtulduk. En çok endişelendiğim ülke. Aynı sebeple Çin'den gelen davetleri de reddediyorum.

Bu sözlerin neresinden rahatsız oluyor Başbakan. Yanlış mı? Hapiste gazeteci var mı? Aylardır tutuklular mı? Evet.

Auster, Irak'ta müslümanlar katledilirken Bush ve Cheney'i suçluyor. Başbakan bundan rahatsız mutlaka.

"Atatürk olağanüstü bir lider. Birinci dünya savaşında dağılan osmanlıdan, Türkiye'yi yaratıp modern dünyaya kattı" bu sözler mi seni rahatsız etti.

Cevap veriyor! Aman gelsen ne olur gelmesen ne olur! Türkiye irtifa mı kaybeder? Sıkılmazsan yüzün kızarmazsa dünya medyasını bir oku. Aklı başında bir adamın üslubü mu bu?

Auster'a diyor ki bir de "Ya sen ne cahil adamsın!" Recep Tayyip Erdoğan alim, Paul Auster cahil. Ne diyim?

Erdoğan bir başka cepheden, Arınç da başka cephenedn "Gelsin Türkiye'de Atatürk filminde oynasın." diyor. Çünkü o sözlerden rahatsızlar.

O haraketleri o ikisine aynen iade ediyorum.

DİNK CİNAYETİ

O cinayetin açığa çıkmasını engeleyeceksin dedik. Dönemin Trabzon emniyet müdürü İçişleri Teftiş Kurulu'nun başına getirdiler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ZEKI - 6 yıl önce
bir insan bu kadar mı boş konuşur...
Avatar
hazar - 6 yıl önce
o kadar tutarsız ve boşsun ki yorum yapmaya bile değmezsin..
Avatar
OziloZ - 6 yıl önce
güzel konuşmuş..insan olan anlar.
Avatar
fatihten - 6 yıl önce
Irakta ölenler için Başbakan hangi tepkiyi verdi, bilen varsa cevabı yazsın, Suriye BOP planıdır
Avatar
builder - 6 yıl önce
en başından beri böyle konuşsaydı ülke bu durumlarda olmazdı. bizim milletimiz yapılan araştırmaya göre ilkokul 4.sınıf seviyesinde zekaya sahipmiş. bu yüzden bu millete gayet basit ve akılda kalıcı sekilde gerçekleri söylemek lazım. sayın başbakan dindarım diye geçiniyor peki o zaman ırakda amerikan askerleri önüne gelen kadına tecavüz ederken neden ses çıkarmadı? nato uçakları libyada müslüman kardeşlerimizi bombalarken neden ses çıkarmadı? suriyede muhalif güçlere daha çok kan akıtmaları için neden gizliden 100 milyon dolar yardım etti? artık bu halk at gözlüklerini çıkartmalı yoksa bu ülkede bırakın atatürkçü olmayı ortak kullanılacak cami bile bulamıycak. umarım en kısa sürede akıllanırız gerçi zor ama Allah'tan ümit kesilmez..