Kılıçdaroğlu: "Bütün vatandaşların sorunlarını dile getirmek boynumuzun borcudur"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Oy versin, vermesin Türkiye coğrafyasındaki hatta yurt dışında yaşayan bütün vatandaşların sorunlarını dile getirmek boynumuzun borcudur." dedi.

Siyaset 09.06.2020, 15:35
Kılıçdaroğlu: "Bütün vatandaşların sorunlarını dile getirmek boynumuzun borcudur"

Corona virüs salgını nedeniyle en son 10 Mart’ta TBMM’de grup toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, 90 gün sonra ilk kez kürsüye çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

* Biz ülkemizde; nasıl huzura erişeceğiz? Ülkede özgür gazeteciler varsa, kalemini satmayan, vatandaşın derdini özgürce dile getiren gazeteciler varsa, özgürlükler varsa huzura öyle erişeceğiz.

MÜYESSER YILDIZ’A SU VERMİYORLAR

* Özgür gazeteciler bizi bilgilendirmek istiyorlar, zor koşullarda görev yapıyorlar. Ama bir sabah bir haber geliyor, iki gazeteci sabahın köründe gözaltına alınıyor. İsmail Dükel, Müyesser Yıldız. Su vermiyorlar su! Müyesser Hanım’a su verilmiyor.

* Sevgili vatandaşlarım. Eğer bu memlekette bir casus aranıyorsa, bu memlekette devletin sırlarını peşkeş çekenler aranıyorsa o da Kozmik Oda’yı açanlardır.

DARBE DÖNEMİNDE YAŞADIĞIMIZ OLAYLAR

* Üç milletvekili arkadaşlarımızın milletvekillikleri düşürüldü, bunlar darbe döneminde yaşadığımız olaylar. Yapılan yanlıştır. Anayasaya aykırıdır. Kendilerinin yaptığı bu anayasaya bile aykırıdır.

TERÖRİSTİN TUTANAK TUTTUĞU OLAY SIR MIDIR?

* Enis Berberoğlu için devletin sırlarını açığa çıkarmaktan dava açıldı. MİT TIR’ları sır mıydı? O TIR’lara ilişkin tutanakları tutan hakim ve savcılar nerede? Terör örgütü üyeliğinden tutuklu. Teröristin tutanak tuttuğu bir olay nasıl sırdır?

* Şimdi kafa kafaya vermişler seçim kanununu nasıl değiştiririz diye düşünüyorlar. Nasıl değiştirirseniz değiştirin, siz gidicisiniz arkadaş…

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM YAPILMAMALIYDI

* Bugün Avrupa’nın en güçlü sağlık ordusu bizde. Sağlık çalışanlarımızın tümüne yürekten şükranlarımızı sunuyoruz ve onları tekrar alkışlıyoruz.

* Sağlık çalışanları arasında ayrım yapılmamalıydı. Tıbbi sekreterlere, güvenlik görevlilerine, hasta bakıcılara, radyoloji teknisyenlerine, aşçılara, laborantlara yardım edilmedi. Sağlık çalışanları bir bütündür. Hiçbiri arasında ayrım yapılamaz.

ESNAFA ‘KREDİ ÇEK, STOPAJINI ÖDE’ DEDİLER

* Yüz binlerce iş yeri kapandı. Yapılan doğru muydu? Doğruydu. peki evine gönderdiğiniz kahveciye ne yaptınız? Biz olsak ne yapardık? “Evde otur, senin kiranı ben ödeyeceğim” derdik. Böylece kahveci ben nasıl geçineceğim demezdi.

* Devlet esnafa şunu diyecekti: “Senin üç aylık kiranı ben ödeyeceğim, sen evde otur. Nasıl geçineceğim diye düşünme.” Bunu yapmak yerine, esnafa kredi çek dedi. Stopajını öde dedi.

BAKANLIĞIN KASASINDA 320 MİLYON TL VAR

*Tiyatrolar kapandı, sinemalar kapandı. Yardım yapsana. Işıkçısı, sesçisi gariban sanat çalışanına yardım yapsana, hadi starları geçtim. Kültür Bakanlığı’nın kasasında 320 milyon var. Sinema çalışanlarına bir yardım yap kardeşim. Bu insanlar sahipsiz kaldı!

BORCU SİLEMİYORSAN BARİ FAİZİNİ SİL

* 175.5 milyar lira çiftçinin kanun gereği devletten alacağı var. Gelin hep birlikte çiftçinin tüm borçlarını silelim! Silemiyor musun? Bari çiftçinin borcunun faizini sil. Bari bunu yap!

77 MİLYAR DOLAR PARA SATTILAR

* Esnafın çarkı dönmüyor. Ama devletten dolarla ihale alanların çarkı dönüyor. Pandemi sürecinde 77 milyar dolar para sattılar. Kim aldı bu parayı?Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Semih61 1 yıl önce
ömür boyu muhalefet edin, Ülke icin birsey yapmayin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@