7m


7m

hyundai

İYİ Parti'de flaş iddia! Genel Başkan Meral Akşener istifa etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifa ettiği iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü.

Siyaset 22.07.2018, 18:47
İYİ Parti'de flaş iddia! Genel Başkan Meral Akşener istifa etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Afyonkarahisar çalıştayında partisinden istifa ettiği iddia edildi. İYİ Parti'nin olağanüstü kurultaya gitme kararı aldığı öğrenildi.

İYİ Parti çalıştayı, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Genel Başkan Meral Akşener’ın da katılımı ile dün başlamıştı.İddiaya göre, çalıştayın son gününde yapılan kapalı oturumda partililer arasında tartışma yaşandı. Partililer, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde Akşener'in izlediği siyaseti eleştirdi. Bunun üzerine çıkan tartışmalar büyüyünce Akşener, "istifa ediyorum" dedi. İddiaya göre, tartışmaların yatışmasının ardından Akşener, ikna edildi.

Yaşanan tartışmaların ardından İYİ Parti olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Bu sırada bazı partililer sosyal medyadan "istifa açıklaması" yaptı.

İYİ Parti GİK Üyesi Fatih Eryılmaz, istifasını Twitter hesabından duyurarak, "İYİ Parti'den istifa ediyorum. Gerekli açıklamayı daha sonra yapacağım" ifadesini kullandı. 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyeti önüne gelen tanklara karşı ilk direnişi başlatan emniyet amiri olan Mehmet Fatih Eryılmaz, darbecilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanmış ve "gazi" olmuştu.


Yorumlar (4)
ne oldi 4 yıl önce
rengin soldi Meral
anonim 4 yıl önce
gina yagarsin o zaman gadam
Ercan 4 yıl önce
Başından beri zorlama ve güdümlü bir hareketi.bu kuşkuları haklı çıkardı.bu oluşumu bir araya getirenler, başaramadınız,hadi defolun dedi.
ali mecmuati 4 yıl önce
fedocuydu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@