İstanbul'da seçim: Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi bugün gerçekleştiriliyor. Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu oylarını kullandı ve ilk açıklamaları yaptı

Siyaset 23.06.2019, 12:48
İstanbul'da seçim: Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi için oyunu Üsküdar'da kullandı.

Erdoğan oy verdikten sonra yaptığı ilk açıklamada, "İstanbul seçmeni en isabetli kararı verecektir." dedi.

İstanbul'da seçim: Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Tuzla Aydınlı Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu'nda 1049 numaralı sandıkta eşi Semiha Yıldırım ile birlikte oyunu kullandı. Yıldırım oy verme işleminden sonra yaptığı açıklamada, "İstanbulluların verdiği kararın başımızın üzerinde yeri var" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım oyunu kullandıktan sonra şunları söyledi:

"Oyumuzu kullandık. Vatandaşlık görevimizi yaptık. İnşallah bugün süre bitince oylar sayılacak ve gelecek 5 yıl için İstanbul'u kim yönetecek ona İstanbullular karar vermiş olacaklar.

İstanbul halkının verdiği karar başımız gözümüz üzerinde. Mutlaka en doğru kararı İstanbullular vermiş olacak inanıyorum.

"KONUŞMA SIRASI İSTANBULLULARIN"
Biz 6 Mayıs'tan beri adaylar olarak kampanyalarımızı yapıyoruz. Her ilçede her mahallede hemşehrilerimizle buluştuk. Bir konuştuk iki dinledik. Bugün konuşma sırası İstanbulluların. Onlar kararını bugün vermiş oluyor.

İstanbul'un bir dünya şehri olması için bugüne kadar edindiğimiz tecrübeleri aktarmak için seçim önemli fırsat.

"BÜTÜN KIRGINLIKLARI GERİDE BIRAKMA ZAMANI"
Seçim hayırlı uğurlu olsun. Kampanya sürecinde kırgınlıklar olabilir, rakipler arasında da olabilir. Bugün kırgınlıkları bırakma zamanıdır diye düşünüyorum. Bilerek bilmeyerek İstanbullulara, rakiplere bir haksızlık yaptıysak helallik istiyorum. Seçimler hayırlı olsun.

Seçimde sadece İstanbul seçmeni değil, anadolunun her tarafından vatandaşlarımız İstanbul'la ilgilendiler. Onlar da bu kampanyada aktif olarak görev aldılar. Bu vesileyse kampanya boyunca bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Seçimleri AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan takip edeceğiz."
 

İstanbul'da seçim: Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar

Millet İttifakı İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Haldur Taner İlköğretim Okulu 1382 numaralı sandıkta eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte oyunu kullandı.

İmamoğlu, oy verme işlemi sonrasında yaptığı açıklamada, "Hem demokrasimiz adına hem İstanbul adına hem de tüm seçimlerin meşruiyeti adına seçmenler bugün en doğru kararı verecektir. Günün sonunda her şey çok güzel olacak" dedi

İstanbul'da seçim: Erdoğan, Yıldırım ve İmamoğlu'ndan ilk açıklamalar


Yorumlar (1)
Ömer Çelik 2 yıl önce
Trabzonun evladı. Gururu seninle iftihar ediyoruz. Geleceğin cumhur reisi.. Allah yolunu açık etsin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@