vardallar

İstanbul'da oy verme işlemi sona erdi - İstanbul Seçim sonuçları

İstanbul belediye başkanını seçmek için sandık başına gitti.. İptal edilen İstanbul Seçim Sonuçlarının tekrarında oy verme işlemi sona erdi.

Siyaset 23.06.2019, 17:09 23.06.2019, 17:57
İstanbul'da oy verme işlemi sona erdi - İstanbul Seçim sonuçları

İstanbullular, Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçmek için sandık başına gitti. 10 milyonu aşkın seçmen 31 bin 342 sandıkta oylarını kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 6 Mayıs'ta verdiği, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptali" kararı üzerine, İstanbullular sandık başına gitti. 31 Mart seçimlerindeki sandık seçmen listeleri, yeni bir güncelleştirme yapılmaksızın bu seçimde de kullanıldı. Bu seçim yenileme seçimi niteliğinde olduğu için bu süreçte 18 yaşını dolduranlar ve askerden gelenler oy kullanamadı.

Seçimlere Cumhur İttifakı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel ile 17 bağımsız aday yarışıyor.

5 yıl boyunca İstanbul’u yönetecek belediye başkanını 10 milyon 560 bin İstanbullu seçmen belirleyecek.

OY VERME İŞLEMİ 17.00’DE BİTTİ

İstanbul’da sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. Sandıkların kapanmasının ardından oy sayım işlemine geçildi.

Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler, oylarını kullanmış olsa bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak. YSK tarafından yayın yasağı kaldırılmadan sonuçlar açıklanamayacak.

SEÇİM SONUÇLARI YASAK KALKINCA BU SAYFADA OLACAK


Yorumlar (12)
Imamoglu 2 yıl önce
Sayin Hemsehirlim Imamogluna 10 üzerinden 10 puan.

Hadi Hayirlisi.
Ali Kemal 2 yıl önce
Hemserime basarilar dilerim. Oyumuz İmamoğluna...
ATA 2 yıl önce
GIDERSEN YIKILIR BU SEHIR.
SABAHIN ISIKLARINI BEKLEYEN YAKAMOZ GIBIYIM.
ENDAMINA,YAKISIKLILIGUNA,BILGINE,HEMSEHIRLILIGINE,DÜRÜSTLÜGÜNE,CALISKANLILIGINA,ADAMLILIGINA LAF EDEMIYORLAR,YERLERDE NE KADAR CAMUR VARSA ATIYORLAR.SICRIYOR GERI KENDILERI PISLENIYORLAR.
ALLAHIN ADAMI IMAMOGLU
doğan yıldız 2 yıl önce
bir pontus lu olarak oyumuzu ona göre kullandık.
İsa Sayar 2 yıl önce
Bütün ülkeyi yollarla, tünellerle, demiryolları ile döşeyen sayın Binali Yıldırım varken CHP adayına oy vermek akıl tutulmasıdır.
Antikus 2 yıl önce
senin adina üzüldüm sen kesin aya yapilacak 4 seritli yolu bekliyordun ;)
Antikus 2 yıl önce
gördük yaptiklari raylari kac tane tren takla atti halä saglam olarak kullanilanlarda ne gariptir bunlardan önceki iktidarlarin yaptiklari acin biraz tarih okuyun a heber,le bilgi sahibi olursaniz böyle olur
Mustafa 2 yıl önce
Pardon pardon demir yollarını kim düşemiş. Herşeyi yapmak kolay şimdi girdikleri borcu fakir fukaradan alıyorlar.sende anca boş konuş.
Fetih 2 yıl önce
Evet yol yap var olan tüm üretim tesislerini ve para eden herşeyi sat. 17 şirket 30 gemi 2 süperyat normal değil mi? Vurgunculara oy vermek akıl tutulmasıdır. Allah'ın hukukunda korkan herkes İmamoğlu'na oy vermelidir.
Hakan 2 yıl önce
Sana döşenen borçtan haberin var mi?
Akyazili 2 yıl önce
Trabzonun has uşağı kazansın.hak yerini bulsun.
Yilmaz Baltas 2 yıl önce
Sayin Imamoğlu başkanliğınız hayırlı olsun dik durun eğilmeyin ve hakkınızı yedirmeyin akp nin beka ile başladığı seçim kampanyası teröristbaşı mektubu ile sona erdi. Bu bile çaresizliklerini gösteriyor. Şimdiye kadar hep mhp ye oy vermiştim yazik çok yazik en küçük bir tepki gösteremedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@