İstanbul'a ilk aday Trabzonlu vekil

Belediye başkan adayı olduğunu açıkladı, “Seçimi kazanacağım” diye iddialı konuştu

Siyaset 18.08.2017, 15:33
İstanbul'a ilk aday Trabzonlu vekil

TBMM Başkanvekili, CHP İstanbul Milletvekili Trabzonlu Akif Hamzaçebi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu ilk kez açıkladı."ÖZLEDİĞİMİZ İSTANBUL İÇİN"

CHP’nin önemli ismi, Trabzon eski milletvekili, TBMM başkan vekili, İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüştüğünü belirten Hamzaçebi, “Yalnız Türkiye’nin değil dünyanın incisi olan İstanbul, özlediğimiz İstanbul’dan uzaklaşmış. İstanbul’u gerçek İstanbul yapmak için büyükşehir belediye başkanlığına adayım” dedi.

"HALK CEVABI VERECEKTİR!"

Akif Hamzaçebi, AKP’nin Türkiye’yi kötü yönettiğini, eğitim sisteminin yaz- boz tahtasına döndüğünü, üretimin durduğunu, iç ve dış politikanın iflas ettiğini ileri sürdü ve “Ben inanıyorum ki, Türk halkı yerel ve başkanlık seçiminde bu iktidara gereken cevabı verecektir” dedi. Hamzaçebi, “İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlıkları, başkanlık seçimi kadar önemli” diye konuştu.

"TEMİZ BİR ELE İHTİYAÇ VAR"

Parti grubunda olduğu gibi İstanbul il örgütünde de kendisine itiraz edilmeyeceğini söyleyen Hamzaçebi, “Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yalnız partimin değil İstanbul’da yaşayan herkesin oylarına talibim. İstanbul’un yaşanabilir bir kent olması için öncelikli olarak bir temiz ele ihtiyaç var. İstanbul’da referandumda hayır blokunun aldığı yüzde 52’lik oyu yüzde 62 yapacağım. Bu kadar iddialıyım” dedi.

Kuzey Ekspres
Yorumlar (6)
Akçaabatlı 3 yıl önce
Hayal görmekte güzel şey enazından hayal alemine dalıp lideri gibi Türkiye'yi başka ülkelere şikayet etmiyor
Ekrem 3 yıl önce
Senin Trabzona ne faydan olduki İstanbula bir hayrın olacak. Daha kendi içinizde tutarsız bir milletvekilisiniz.
Oktay 3 yıl önce
Istanbulun Trafik problemini veya Baska Problemlerini Dünyanin her dalinda en Uzman Mühendislerini,Bilim adamlarinida getirsek 20 milyondan fazla Nüfusu olan bir Sehirin düzeltilmesi imkansizdir. Bu söyledigim her Parti veya Siyasetci icin gecerlidir.Tek cözüm Nüfusu yariya indirmektir. O zaman caliskan bir Belediye Baskani verdiği Vaatleri yerine getirebilir.
ImeTrabzon 3 yıl önce
Istanbul guzel ve bir o kadarda kalitesiz les bir sehir maalesef turkiye icinde bize size guzel inci gelebilir ama o kalitesiz gereksiz kalabalik nufusu ve asiri kotu yerlesim ve esit dagilmayan sosyal hayat yasantilariyla dunya illeri arasinda trajik bi yerde trajik olmasa zaten bir organizasyon alir tenisden formula1'e futboldan olimpiyata vs. Bitik otesi bir sehir.Bu kalabalikla istanbula kimse bir sey yapamaz maalesef hayal alemi bu bise yapmak istiyorsaniz nufusu trabzona orduya rize yozgata diyarbakira urfaya sirnaga manisaya vs. Kaydirin bak o zaman o istanbul baska istanbul olur ama para turkiyeye yayilir tabii o ayri.
Ünal özen 3 yıl önce
Oncelikle yorum yapan arkadaşım bilmeden konuşuyorsun gibi geldi Sayın vekilin trabzon başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza sayısız hizmetleri olmuştur ben bizzat şahidim iftira atmadan önce bir araştırın ha kaldık temiz dürüst bir Başkan istemiyoruz diyebilirsiniz biz istiyoruz istanbulda ve diger bütün illerde
Beşikdüzü Oğuzlu 3 yıl önce
Trabzondan olsun,taştan çamurdan olsun...A partisi,B partisi olayı değil bu...İstanbula bir hemşerimiz aday olmuş, Trabzonlu insanlar ilk çamuru atıyor hiç yakışmıyor!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@