7m


7m

hyundai

İmamoğlu'ndan YSK'ya çağrı

İmamoğlu, YSK'nın İstanbul Toplantısını Değerlendirdi: Çok Uzadı, Bitmesi Lazım

Siyaset 06.05.2019, 18:23
İmamoğlu'ndan YSK'ya çağrı

Mısır Çarşısı'nda alışveriş yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın seçim itirazlarını bugün görüşmeye başlamasına ilişkin "İnşallah Türkiye'nin demokrasisi adına önümüzü açacak ve ışık tutacak bir karar olur. Çok uzadı, bitmesi lazım. İnşallah, bu süreç bu akşam biter" dedi.

İMAMOĞLU, RAMAZAN ALIŞVERİŞİNİ MISIR ÇARŞISI'NDA YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mısır Çarşı'nda alışverişi yaptı, Eminönü'nde kurulan ramazan çadırını denetledi. Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan İmamoğlu, ramazan alışverişinin hem bereketli hem de güzel olduğunu söyledi.

"RAMAZAN BOYUNCA EVLERDE İFTAR AÇACAĞIZ"

Ekonomik sıkıntılara rağmen ramazanda alışveriş yapmanın hoş taraflarının olduğunu, iftar ve sahur sofrasında paylaşımda bulunmanın keyif verdiğini dile getiren İmamoğlu, "Ramazan boyunca evlerde iftar açacağız. Vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlarda ise çadırlarımızın sayısını artırdık. Evlerine yetişemeyenler buralarda iftarlarını açabilsinler diye kurduk. Arkadaşlarıma kolaylıklar, bütün İstanbul'a ise hayırlı ramazanlar diliyorum" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, Mısır Çarşısından beyaz peynir, kaşar peyniri ve hurma aldığını belirterek, "Konulara odaklanmamız lazım. Şu anda Türkiye'nin en önemli konusu ekonomidir. Sıkıntılar hükümetin problemidir ama sorumluluğu hepimizdedir. Dolayısıyla biz de yardımcı olmak istiyoruz. Hep beraber bu sorunu çözelim istiyoruz ama konu başka yerlere gidiyor. Umarım gerçek sorunlarla yüzleşir ve bunları çözeriz" ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIYLA TOKALAŞIP UĞURLADIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ankara'ya uğurlarken aralarında bir konuşma olup olmadığına ilişkin soruya İmamoğlu, "Yok. Sadece protokoldeki görevimizi yaptık. Hayırlı ramazanlar diledik. O da bize hayırlı ramazanlar dileğinde bulundu. Sonra Ankara'ya uğurladık. Gayet tabi tokalaşma oldu. Tokalaşma olmadan uğurlama olmaz" yanıtını verdi.

"ÇOK UZADI, BİTMESİ LAZIM"

Gündemin YSK'nin alacağı karara kilitlendiğini vurgulayan İmamoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"YSK'nin alacağı karar, inşallah Türkiye'nin demokrasisi adına önümüzü açacak ve ışık tutacak bir karar olur. 36 gündür Türkiye bu konuyla çalkalanıyor. İstanbul bu sürecin içine çekiliyor ve toplum gerçek sorunlardan uzak tutuluyor. Çok uzadı, bitmesi lazım. Seçim, 31 Mart'ta yapılmıştır. Tüm gerekçeler araştırılmıştır. Tüm araştırmaların sonucu bellidir. Seçim kazananı da şu an kameralara konuşuyor. Bir tek teyit etmesi gereken Yüksek Seçim Kurulu, o kararı almak durumundadır. Bu kararı bekliyoruz. İnşallah, bu süreç bu akşam biter. Yarından itibaren işlerimize odaklanmış şekilde yolumuza devam ederiz."


Yorumlar (2)
Türk 1071 3 yıl önce
hileli hurdalı seçim sonrası yıllar boyu şaibeyle anılmaktan kurtuldun.şimdi adil bir seçimde göster bakalım gücünü, görelim kaç oy alacaksın!
mero 3 yıl önce
aha bitti, ne oldu şimdi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@