7m


7m

hyundai

İmamoğlu'ndan flaş Kanal İstanbul kararı

İmamoğlu, Kanal İstanbul İşbirliği Protokolü'nden çekildiklerini duyurdu.

Siyaset 23.12.2019, 15:08
İmamoğlu'ndan flaş Kanal İstanbul kararı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, alınan kritik kararları İBB'deki 6 aylık çalışma dönemini anlattığı toplantıda duyurdu.

Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamasında, 'Bizden önceki yönetimin imzası bulunan Kanal İstanbul İşbirliği Protokolü'nden çekiliyoruz' dedi.

FAYTON KARARI

İmamoğlu, "Adalar'da yaz aylarından itibaren ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak. Adalıların talebi üzerine fayton kalkıyor. 35 adet turistik fayton kalacak." dedi.

İBB'de 6 aylık çalışma dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

'MANSUR YAVAŞ'IN YANINDAYIZ'

Bu saldırı Ankara'da gelenek haline geldi. Sindirme politikalarını ortaya koyarak bir gelenek ortaya konmuş. Bu açıkçası acıyla izlediğimiz bir süreç. Milyonlarca kişinin oy verdiği Mansur Yavaş'la ilgili bu olayı kınıyorum. Mansur Yavaş'ın her zaman yanında olduğumuzu ifade edelim.

Hiçbir vatandaşımız bizden popülist yaklaşımlar duymayacak. Bizler sadece gerçeklerle güvenilir verilerle işler yapacağız. Elde ettiğimiz sonuçları sizlerle paylaşacağız. Çünkü biz 16 milyon insan için çalışıyoruz. Bize unutturulmasına asla izin vermeyeceğiz.

'7.9 MİLYAR LİRALIK BÜTÇE AÇIĞINI DEVRALDIK'

Bu bakış açısıyla öncelikle yönetimi devraldığımız günden bu yana 6 ayda nereye geldik bunu açıklayağım. Biz vadesi geçmiş 6 katrilyon cari borcu teslim almış durumdaydık. İşbaşı yaptıktan bir hafta sonra kasamızda personelin maaşını ödeyecek para yoktu. Bizden önceki yönetimin 7.9 milyar liralık bütçe açığını devraldık.


'İSRAF DÜZENİNE SON VERDİK'

16 milyonun içi rahat olsun. Oturarak iş yapma dönemi bitti. Oturanlar da gitti zaten biliyorsunuz. Öncelikle tasarruf yaptık. Bu önemli bir tavır . Her iştirak şirketimizde tasarruf yaparak israf düzenine son verdik. İhale şartnamelerindeki hükümleri değiştirerek rekabeti arttırdık.

Hizmette devamlılığı sağladık. İştiraklerimizi kar'a geçirdik. Bizim halkın parasını kullanmadaki temel prensibimiz belli. Hak hukuk adalet anlayışımızla kamu etik kurallarına göre belli.

İsrafa asla izin vermeyeceğiz. Hepimiz biliyoruz ki israf haramdır.

'MAKSİMUM TASARRUF'

Maksimum tasarrufu sağlayacağız. Her birimdeki arkadaşım buna dikkat edecek.

Birileri talimat verdi diye kaynak harcama dönemi bitmiştir.

Eğitim sağlık çevre ulaşım kent yoksulluğu ile mücadele ile eldeki kaynakları kullan.

39 ilçe belediyesi olmak üzere şehrin yatırımlarını demokratik katılım ve ortak akılla yönet.

"FAYTON KALKIYOR"

Adalar'da yaz aylarından itibaren ulaşım elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacak. Adalıların talebi üzerine fayton kalkıyor. 35 adet turistik fayton kalacak.


Yorumlar (13)
galip 2 yıl önce
adam gibi adamm arkandayız başkanım...
sami 29 2 yıl önce
Cekilsen neolu cekilmesen ne olur sen HDP li belediyeleri ziyaretinden sonra zaten bittin.
ercan 2 yıl önce
Antikus rumuzlu arkadaş..Onlar bir halt etmiş siz bir kaç halt edin de sürsün gitsin bu saçmalık. İktidar Sözümona terörü Bitirmek için hamleler yaptı (içinde yanlış çok-kabul) ancak senin teslim olduğun zihniyet Oy için her şeyi yapacağını da gösteriyor. Konu burada düğümleniyor. Biraz düşünün.. Yanlışı örnek göstermeyin. Doğruyu savunun ve her zaman doğru yapın. Abd ağzıyla konuşmayın..
Antikus 2 yıl önce
aponun kardesini türk televizyonunda anirtirlarken sesiniz cikmiyordu ? osloda dolmabahcede hdp ile degil direk pkk ile pazarlik yaparken sesiniz yoktu ?? simdide lanet sesinizi kesin türkiye cumhurieti beledyesi ile herkes görüsebilir
hai ariyorsaniz
aynaya bakin
Seref 2 yıl önce
AKP , PKK VE FETO ile isbirligi yaparken zorunuza gitledi .
ercan 2 yıl önce
Şimdi, sıra sizde demek..Ne itiraf ama..
camoka 2 yıl önce
abd ve emperyalistlerin tek giremediği deniz karadenizdir eğer kanal istanbulla buraya girerlerse yandı gülüm keten helva karadeniz çok önemli eğer savaş gemilerini buraya doldururlarsa hem türkiye hem rusya hem iran hemde avruba çepecevre sarılmış olacak nasıl ki kızıldenize girdiler oradan istediklerini bombalıyorlar burası daha müsait iran hürmüz boğazını kapatırım tehditleri işe yaramıyor kızıldeniz abd gölü oldu türkiye için bence büyük tehlike özellikle gelecek nesiller için zaten türkiyeyi tınlayan yokta korkuları rusya
abdi abi 2 yıl önce
istanbullu vatandaşlar su sorulara cevap bekliyor...istanbulu chp mi hdp mi kazandı..a
atamalarda isparkta tesislerin peşkeş çekilmesinde niye hdp liler ön safta diye soruyor...
gelince zam zam zam başka niye ucuzluk yok diye soruyor..
Süper Star 2 yıl önce
Yahu Sen nasıl bir ADAM sin.
40 haneli köyden Dünyanın başkentine baskan secil.
Allah seni Esine ,Cocuklarina,Annene,Babana ve Bize bagislasin.
öptüm Alinterini.
AYHAN ÖZDEMİR 2 yıl önce
hayatının yalan olduğu merak etme 2020 yılında ortaya çıkacak gelir gelmez ibb ne kadar borçlandı şu anda ki borç ne kadar insanlara yalanlar atarak o koltuğa oturdun yakında senin bir cacık olmaığın ortaya çıkacak çünkü yalanla gelen Allahın izni ile yaptığı pisliklerle gidecek çok merak etme bak YAVAŞ ın ne olduğu ortaya çıkıyor chp demek yolsuzluğun ağa babası demek anası demek bunu bu millet yakında görecek
Yaşarların Ahmet 2 yıl önce
Yorumlara bakıyorum boş boş konuşuyorsunuz. Adam israf yönetimi bitti dedikten sonra belediye iştiraklarına 772 tane araç alımı yaptı. Zam yapılmayacak dediği herşeye (Belgrad ormanına giriş, dolmuş zamları, ispark zamları, mezar yeri zamları, düğün nikah salonlarına zamlar, Beltur restorantlarına zamlar, vb) zamı bindirdi. İlk başlarda musakka ile şov yapıp kaz yemekle sonlandırdı. Suya %300 zam yapıyordu ki onuda Belediye meclisinden döndü. Bütçeden kıstığıda önceki belediyenin yapmış olduğu metro alt yapısı ihalesinin iptalidir. Bu adamın Trabzonlu olmasından ve böyle iki yüzlü biri olmasından utanç duymaktayım. İç yüzünü bilmiyorsunuz. Hani mevcut çalışanlarla beraber 16 milyonun belediye başkanı olup hizmet üretecekti. İlk geldiği günden beri çıkardığı işçilerin ahı hep üzerinde olacak. Bu ancak temel atmamam projesi yapar. Bana bu adamı savunmayın.
doğan yıldız 2 yıl önce
2 senedir duran metro çalışmaları simit sarayını alan ama başkana kredi vermeyen ziraat bankasına rağmen yurt dışından bulunan krediyle tekrar başladı cahil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@