İçişleri Bakanı Soylu HDP'ye seslendi: Haydi özerklik ilan et de görelim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 Haziran seçimleri sonrasında özerklik isteyen HDP'lilere Tunceli'de yüklendi.

Siyaset 01.03.2017, 22:09 01.03.2017, 22:47
 İçişleri Bakanı Soylu HDP'ye seslendi: Haydi özerklik ilan et de görelim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Milletimiz artık terör istemiyor. Şunu açıklıkla söylemek istiyorum. Ben siyasetçiyim ama aynı zamanda bir baba ve bu memleketin bir bireyiyim. Orada terör örgütünün mensupları 13-14-15 yaşındaki kızlarımızı dağa götürüp terörist yapıyorsa sorumluğu biraz da kendimde ararım" diye konuştu. 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'dan helikopterle geçtiği Tunceli’de referandum, terörle mücadele ve Suriyeli mültecilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de yaşanan darbeler ve FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimiyle konuşmasına başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP ile ilgili de açıklamalarda bulundu. "Musluktan kan akıtan, arkasına terör örgütünü almış, vatandaşa terör örgütünü gönderen siyasi parti temsilcilerinin 7 Haziran seçimleri sonucundaki afra tafralarını görüyordunuz" diyen Bakan Soylu, "Özerklik istiyoruz diyorlardı. Yetmedi bu ülkenin belli bölgelerini biz yöneteceğiz dediler. Milletimizi ürkütmeye, korkutmaya çalıştılar. Özerklik ilan edeceğiz dediler. Şimdi soruyorum haydi özerklik ilan et de görelim” şeklinde konuştu. 

O ÇOCUKLAR BİZİM EVLATLARIMIZ

Milletin ekmeğinin yarısını paylaşmaya razı olduğu için 400 yıl aynı bayrağın altında yaşadığını vurgulayan Bakan Soylu, Türkiye'nin 3 milyon Suriyeli kapıya dayandığı zaman, sırtını dönmeyen, büyük insanlığını ortaya koyan bir millet olduğunu dile getirdi. Terör örgütlerine götürülen çocuklara ilişkin de konuşan Soylu, “Milletimiz artık terör istemiyor. Şunu açıklıkla söylemek istiyorum. Ben siyasetçiyim ama aynı zamanda bir baba ve bu memleketin bir bireyiyim. Orada terör örgütünün mensupları 13-14-15 yaşındaki kızlarımızı dağa götürüp terörist yapıyorsa sorumluğu biraz da kendimde ararım. O kızlar, o erkekler bizim evlatlarımız. Kendi kızlarımızdan, evlatlarımızdan ayırmamız hata olur. Yapılması gereken onların okumalarını sağlamak, doktor, hemşire olmasını sağlamak ve bu ülkenin yarınlarına katkı sağlayabilmelerini gerçekleştirmektir. Eğer bunu yapmazsak yaptığımız işler bize helal değildir” diyerek sözlerini tamamladı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
EMİR. 4 yıl önce
BAŞKANLIK GELDİMİ NE YAPACAKSIN ADAMLARA BOŞ BOŞ KONUŞMA.
umt 4 yıl önce
buldunuz milleti salak anlatın durun. özerkliğide eyalet sisteminide kendiniz getirmeye çalışıyosunuz.
Adem Sürül 4 yıl önce
Baskanlik geldinmi ne olacakmis Emir.!
Evet 4 yıl önce
Bu Aziz Milletin seçtiği, sadece Milletin, Yaratanın dediğini yapar. Diğerleri de avcunu yalar.
Mustafa salih 4 yıl önce
Böylede antipatik Bakan.boş boş konuşuyor.
osman yavuzyilmaz 4 yıl önce
erdogan baskanlik sistemide eyaletlerden korkmamak lazim diyor,peki bu ne anlama geliyor,aklimizla alay etmeyin.
salih 4 yıl önce
DEVAM ET BAKANIM. YANINDAYIZ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@