alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

İçişleri Bakanı Soylu'dan valilerle video konferans

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisiyle video konferans gerçekleştirdi.

Siyaset 09.02.2017, 13:26
İçişleri Bakanı Soylu'dan valilerle video konferans

İçişleri Bakanı Soylu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 81 ilin valisiyle video konferans yöntemiyle "istihdam seferberliği" toplantısı gerçekleştirdi

İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Soylu ve Müezzinoğlu, İçişleri Bakanlığı Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Encümen Toplantı Salonu'nda bu sabah 81 ilin valisiyle video konferans yöntemiyle görüştü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla gündeme gelen istihdam seferberliğinin görüşüldüğü toplantıda, mümkün olan en iyi neticeyi alabilmek adına illerde neler yapılabileceği konuşuldu.

Öte yandan, istihdam seferberliğini illerinde koordine edecek valilerin görüş ve önerileri alındı. 

Toplantıda, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı teşvikler de dahil olmak üzere, illerin ekonomik aktörleri, esnafı, iş adamları ve STK'larıyla periyodik toplantıların düzenlenmesi, ekonomik potansiyellerinin ortaya çıkarılması, aksayan hizmet, yatırımların tespiti ve çözümü konularında yapılabilecekler ele alındı.

Belediyelerin istihdam seferberliğindeki rolü, organize sanayi bölgelerinin takibi de toplantıda görüşülen konular arasında yer aldı.


 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@