Hüseyin Örs: "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ten elektrik zammı eleştirisi.

Hüseyin Örs: "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı"
banner432

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, elektriğe yapılan yüzde 14,9'luk zammı eleştirdi "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı." dedi.

Elektriğe yapılan zam ile ilgili yapmış olduğu açıklamada zamların enflasyon ile mücadele ile bağdaşmadığını belirten Örs, "Yıl sonu enflasyon yüzde 12 olacak , gelecek yıldan itibaren yüzde 5'lik büyüme sağlanacak , işsizlik oranının yüzde 12'inin altına düşecek diyerek ekonomik yükseliş ilan edeceksin, çok geçmeden elektriğe yüzde 14.9 zam yapacaksın. Bunun enflasyonla mücadele ile bağdaşır bir yanı yoktur. Yapılan zamla ekonomiye katkı sağlamaya çalışan işletmeler ve dar gelirli vatandaşlarımız görmezden gelinmiş, verilen sözler unutulmuş, beklentiler hiç edilmiştir. Kısacası İktidar kısa devre yapmış, elektrik milleti çarpmıştır. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir. Zaten zor durumda olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için, iktidar kaynak bulma adına 1 verip 5 alma mantığından vazgeçmelidir." dedi.

Yapılan zamların insanları mağdur ettiğini ve ekonomik dengeleri alt üst ettiğini söyleyen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs "İşçinin, memurun ve emeklinin maaşlarına bir yılda yapılan zam oranları ile elektrik ve doğalgaza yapılan zam oranlarını karşılaştırdığımızda vatandaşlarımızın mağduriyeti ortaya çıkmaktadır. Bu zam, kaşıkla verip, kepçeyle almaktır. Yapılan zamlar ekonomik dengeleri bozmuş, alt üst etmiştir. Elektrik Fiyatına; 1 Ekim 2018'de %9,1 Temmuz'da 2019 %14,9, 1 Eylül'de 2019 %14,9, 1 Ekim 2019'da %14.9 toplamda bir yılda % 53.7 zam yapıldı. Yazıktır, günahtır. Bu durumun izah edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Ekonomik krizden dolayı beli bükülmüş Milletin böylesine zor duruma düşürülmesini doğru bulmuyoruz." dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ttsp
ttsp - 3 hafta Önce

susun Trabzonlular susun. yeter ki erdoğana laf gelmesin di mi

İ. B61
İ. B61 - 3 hafta Önce

Bu Zam degil zamcık

Fetih
Fetih - 3 hafta Önce

Şu akp yi savunan arkadaşlar nerdeler ya kayboldu gittiler. Ne kadar ayıp yaa gelin savunun lütfen bir yılda %70 zammı savunun lütfen olmuyor böyle. Siz buralarda yazmayınca biz gülüp eğlenemiyoruz. Sizin gibiler yüzünden yediğimiz bu zamlara kahrolmak zorunda kalıyoruz. Gelin yorum yapında az Gülelim kederleri unutalım. Reisiniz yaparsa tam yapar dimi. Zammı da en tavandan yapar. Merak etmeyin maaşınıza %3 zammı her şekil alırsınız. Sonuçta demoğratiğ memleket canım. O kafaya %3 bile fazla. :)))

Tscan
Tscan - 3 hafta Önce

Musluklar kesilmesin dolsun cepler

ŞENOL ŞAHİN
ŞENOL ŞAHİN - 3 hafta Önce

Allah'tan iktidarda siz yoksunuz bırak kısa devreyi milletin donunu bile alırsınız dötünden.

seee
seee - 3 hafta Önce

hocam nasılsınız

rıza61
rıza61 - 3 hafta Önce

yiyin efendiler çalın çırpın bu milleti ama unutmayın yerin altın azap sizi bekliyor, atanız dediniz nerede bu dünyadan ne getirdiler...

banner472

banner441