banner536

banner526

banner513

Hüseyin Örs: "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ten elektrik zammı eleştirisi.

Siyaset 02.10.2019, 15:32
Hüseyin Örs: "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, elektriğe yapılan yüzde 14,9'luk zammı eleştirdi "İktidar kısa devre yaptı, elektrik vatandaşı çarptı." dedi.

Elektriğe yapılan zam ile ilgili yapmış olduğu açıklamada zamların enflasyon ile mücadele ile bağdaşmadığını belirten Örs, "Yıl sonu enflasyon yüzde 12 olacak , gelecek yıldan itibaren yüzde 5'lik büyüme sağlanacak , işsizlik oranının yüzde 12'inin altına düşecek diyerek ekonomik yükseliş ilan edeceksin, çok geçmeden elektriğe yüzde 14.9 zam yapacaksın. Bunun enflasyonla mücadele ile bağdaşır bir yanı yoktur. Yapılan zamla ekonomiye katkı sağlamaya çalışan işletmeler ve dar gelirli vatandaşlarımız görmezden gelinmiş, verilen sözler unutulmuş, beklentiler hiç edilmiştir. Kısacası İktidar kısa devre yapmış, elektrik milleti çarpmıştır. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir. Zaten zor durumda olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için, iktidar kaynak bulma adına 1 verip 5 alma mantığından vazgeçmelidir." dedi.

Yapılan zamların insanları mağdur ettiğini ve ekonomik dengeleri alt üst ettiğini söyleyen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs "İşçinin, memurun ve emeklinin maaşlarına bir yılda yapılan zam oranları ile elektrik ve doğalgaza yapılan zam oranlarını karşılaştırdığımızda vatandaşlarımızın mağduriyeti ortaya çıkmaktadır. Bu zam, kaşıkla verip, kepçeyle almaktır. Yapılan zamlar ekonomik dengeleri bozmuş, alt üst etmiştir. Elektrik Fiyatına; 1 Ekim 2018'de %9,1 Temmuz'da 2019 %14,9, 1 Eylül'de 2019 %14,9, 1 Ekim 2019'da %14.9 toplamda bir yılda % 53.7 zam yapıldı. Yazıktır, günahtır. Bu durumun izah edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Ekonomik krizden dolayı beli bükülmüş Milletin böylesine zor duruma düşürülmesini doğru bulmuyoruz." dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
ttsp 10 ay önce
susun Trabzonlular susun. yeter ki erdoğana laf gelmesin di mi
İ. B61 10 ay önce
Bu Zam degil zamcık
Fetih 10 ay önce
Şu akp yi savunan arkadaşlar nerdeler ya kayboldu gittiler. Ne kadar ayıp yaa gelin savunun lütfen bir yılda %70 zammı savunun lütfen olmuyor böyle. Siz buralarda yazmayınca biz gülüp eğlenemiyoruz. Sizin gibiler yüzünden yediğimiz bu zamlara kahrolmak zorunda kalıyoruz. Gelin yorum yapında az Gülelim kederleri unutalım. Reisiniz yaparsa tam yapar dimi. Zammı da en tavandan yapar. Merak etmeyin maaşınıza %3 zammı her şekil alırsınız. Sonuçta demoğratiğ memleket canım. O kafaya %3 bile fazla. :)))
Tscan 10 ay önce
Musluklar kesilmesin dolsun cepler
ŞENOL ŞAHİN 10 ay önce
Allah'tan iktidarda siz yoksunuz bırak kısa devreyi milletin donunu bile alırsınız dötünden.
seee 10 ay önce
hocam nasılsınız
rıza61 10 ay önce
yiyin efendiler çalın çırpın bu milleti ama unutmayın yerin altın azap sizi bekliyor, atanız dediniz nerede bu dünyadan ne getirdiler...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@