Hulusi Akar'dan kritik görüşme: "Bir an önce bölgeden çıkarılmalı..."

Milli Savnma Bakanı Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Hulusi Akar'dan kritik görüşme: "Bir an önce bölgeden çıkarılmalı..."
banner432

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford'u kabul etti.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Akar'ın, Dunford ve beraberindeki heyeti kabul ettiği görüşmeye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in de katıldığı bildirildi.

Kabulde, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler, ABD'nin bölgeden çekilmesi, terör örgütü PKK/YPG'ye verilen silahların geri alınması ve DEAŞ dahil terör örgütleriyle mücadele konularında görüş alışverişinde bulunulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, Bakan Akar tarafından konuk heyete; Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kürt kardeşlerimize karşı değil, bölgedeki tüm etnik ve dini topluluklar için tehdit teşkil eden PKK/YPG ve DEAŞ'lı teröristlere karşı mücadele ettiği, bu mücadelede ülkemizin Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğüne daima saygılı olduğu, Münbiç yol haritasının süratle tamamlanarak terör örgütü PKK/YPG'nin bir an önce bölgeden çıkarılması gerektiği, Türkiye'nin, sınırlarının güvenliği ve bölgenin istikrarı için gereken her türlü tedbiri almakta kararlı olduğu vurgulandı."

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 22:29

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim çevik
İbrahim çevik - 3 ay Önce

15 temmuz gecesi, başıma Silah dayadılar birşey yapamadım diyen zat , adama sorarlar, 248 şehidimiz su tabancası ilemi öldürüldü? Komutan başına silah dayandığında ölmeyi bilirse komutandır. Esir düşebilirsin ama asla teslim olmayacaksın.. yazıklar olsunki bu vatan sana makam verdi..

mehmet
mehmet - 3 ay Önce

Hulusi Akar Genelkurmay baskani degil unuformali resimlerini yayinlamayin,
o Artik Cumhurbaskani sekreteri...

Okur
Okur @mehmet - 3 ay Önce

Akar, CB sekreteri değil, Milli Savunma Bakanıdır.

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462