HDP'li isimden Eren sözleri!

Teröristleri değil güvenlik güçlerini kınadı

Siyaset 15.08.2017, 17:40
HDP'li isimden Eren sözleri!

HDP İzmir'de başlattığı 'Adalet ve Vicdan Nöbeti' öncesi Alsancak'ta parti grup toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Trabzon'da şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül'le ilgili konuştu. Teröristleri kınayamayan Baydemir, dolaylı yoldan güvenlik güçlerini kınadı.

Eren Bülbül'ün Trabzon'da şehit olmasına değinen Baydemir, "Eren'in, Erenler'in toprağa düşmemesi için vicdan ve adalete sarılmak dışında başka çıkış yolu yoktur. Bir kez daha İzmir'den vicdanımızın sesinden 80 milyonun vicdanına sesleniyorum; Eren'i toprağa düşürenler sizler mesulsünüz. Eren'i vuran kurşunu kabul etmiyoruz. Eren'i operasyon bölgesine götürenleri kınıyor ve kabul edilemez diyoruz. Hepimizin ortak noktası Erenlerin, Ceylanların, Miray bebelerin, Uğurların, Veysellerin toprağa düşmemesidir" ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar (7)
Savcilik 3 yıl önce
Savciligin bu terörist hakkinda sorusturma acip biran önce iceri tıkması lazım. Artik teröristlerde söz hakki sahibi oldugunu zannediyo
molla 3 yıl önce
VOLKAN KONAK İŞTE BUNLARI MİSAFİR EDECEKTİ...NEDEN BİR TAZİYESİNİ DUYMADIK,VEYA CENAZEDE GÖREMEDİK?
trabzon6141 3 yıl önce
delıkanlıysan burdan degıl bı trabzonagelde bu kelımlerı orda soyle beklıyoruz senı delıkanlıysan gelırsın
osman mackalı 3 yıl önce
Bu Teröristleri hükümet koruyor neden acabaaaaa
tursun 3 yıl önce
idam gelecek teror bitecek
Maçkalı 3 yıl önce
Ulan baydemir sen terörist şeref yoksulu kahpenin tekisin
Barış 3 yıl önce
Bu ne ilginç açıklama? Ereni vuran kurşunu kabul etmiyoruz ama askeri vuran bizimdi mi demek istedi acaba? Bunların hepsi teröristtir. Bunu bilip öyle hareket etmek şazım evvela, bunı bilipte bunlara oy veren de aynıdır, dağda ki silahlı teröristte..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@