kebir reklamı

Haber61.net siyasi ajandası

FARUK ÖZAK TRABZONSPOR BAŞKANI OLUR MU?Trabzon’un siyaset, iş ve spor camiasına damgasını vurmuş bir isim olan Faruk Nafiz Özak’ın  olası bir erken Trabzonspor Kongresinde başkanlığa adaylığını koyup-koymayacağı kulislerde konuşuluyor. Daha doğrusu Özak’a

Haber61.net siyasi ajandası

banner197

FARUK ÖZAK TRABZONSPOR BAŞKANI OLUR MU?

Trabzon’un siyaset, iş ve spor camiasına damgasını vurmuş bir isim olan Faruk Nafiz Özak’ın  olası bir erken Trabzonspor Kongresinde başkanlığa adaylığını koyup-koymayacağı kulislerde konuşuluyor. Daha doğrusu Özak’a camiadan ve eski futbolculardan bu yönde bir çağrı var.

Peki Özak bir zamanlar Futbol Takımı Kaptanlığını, Asbaşkanlığını ve Başkanlığını yaptığı ve her dönem yakın ilişki içinde olduğu Trabzonspor’a yeniden kulüp başkanı olarak geri döner mi? Dönerse bu işten Trabzonspor ne kazanır ne kaybeder? Eski bakan Özak 2015 Genel seçimlerinde üç döneme takıldığı için siyasete ara vermek zorunda. Belki de siyasete bir daha geri dönüş yapmadan son noktayı da koyabilir.

Özak siyaset yaptığı her dönem Trabzonspor ile dirsek temasını hiç kesmedi, desteğini esirgemedi. Özak camia birlik ve beraberlik sağlamadığı, insanlar bu konuda samimi olmadıkça, tüketim yerine üretim anlayışı hâkim olmadıkça Trabzonspor başkanlığına aday olmaz. Faruk Özak’ın Trabzonspor konusundaki duruşu bu noktada belli.

 

“CHP’DE KURULTAY NE ZAMAN YAPILACAK?” 2. SAYFADA

 

[PAGE]

CHP’DE KURULTAY NE ZAMAN YAPILACAK?

CHP’de olağan kurultay takvimince Temmuz ayında yapılması gereken CHP kurultayının Haziran ayında toplanacak Parti Meclisi kararıyla cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle 1 yıl ertelenebileceği ifade ediliyor. Parti Meclisinin kararı ya da kurultay üyelerinin tam sayısının beşte birinin on beş günlük süre içinde noterden onaylı imzaları ile yaptıkları başvurular üzerine Kurultay, Genel Başkanca olağanüstü toplantıya çağrılıyor. Genel Başkan da gerekli gördüğünde, Kurultayı olağanüstü toplantıya çağırıyor.

Edinilen bilgiye göre olağan kurultay takviminin Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle bir yıl ertelenmesi gündemde. CHP 34. Olağan Kurultayı 17-18 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldı. Tüzüğe göre iki yıllık süre 17 Temmuz’da doluyor. Ancak Haziran ayında yapılacak PM toplantısında cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle kurultayın bir yıl ertelenebileceği ifade ediliyor.

 

“BELEDİYE BAŞKANINDAN BASINA SANSÜR” 3. SAYFADA

 

[PAGE]

BELEDİYE BAŞKANINDAN BASINA SANSÜR

Tonya Çevre Platformu ve on mahalle muhtarı, çimento fabrikası ve taş ocakları sorununu konuşmak amacıyla önceki gün Tonya Belediye Başkanı ile görüştü. Platform Tonyahaber’i de görüşmeyi takip etmek için toplantıya çağırmış.
 

İddialara göre görüşmenin yarısında, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, basın önünde görüş belirtmeyeceğini ifade ederek Tonyahaber’in dışarıya çıkmasını istemiş.

Tonyahaber adına İnan Kalyoncu bu duruma tepkisini “Tonya’nın geleceği için hayati önem taşıyan bir konunun görüşülmesinin basından gizlenmesine anlam veremedim. Tonyahaber’i toplantıya çağıran TÇP’nin basından gizlenen bir toplantıya tepkisiz kalışını da esefle karşıladım” şeklinde dile getirdi.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in daha görevinin ilk günlerinde basına karşı sansür uygulamasına çok anlam veremedik.

 

“DÜZKÖY’DE KAVGA ERKEN BAŞLADI” 4. SAYFADA

 

[PAGE]

DÜZKÖY’DE KAVGA ERKEN BAŞLADI

30 Mart seçimlerinin üzerinden daha bir ay bile geçmedi ama eski-yeni belediye başkanları arasında tartışmalar çoktan alevlendi bile. Trabzon’un Düzköy ilçesin de eski belediye başkanı Salih Bakkal ile çiçeği burnunda yeni başkan Abidin Çelik arasında “taş ocağı” tartışması devam ediyor.Bakkal,Çelik’i “çevreci olarak geçiniyor ama göreve başlar-başlamak taş ocağını hizmete açtı” diye eleştirirken CHP’li Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik’te belgelerle Bakkal’ı yalanladı.

09.06.2008 tarihli protokolle taş ocağının açıldığını ve belgede Salih Bakkal’ında imzasının olduğunu hatırlatan Çelik “Çok talihsiz bir açıklama,taş ocağının ruhsatını veren kendisi.Yol iznini veren kendisi,bizi suçlayan kendisi.Her şey meydanda.Belgeler ortada.Düzköy’e hizmet için geldik,böyle kafaları karıştıran beyanlarla önümüzü kesemezler.AK Parti ve Salih Bakkal Düzköy’de seçimi kaybettiler hala bunu hazmedemiyorlar” dedi.

**

AK Parti’li eski Belediye Başkanı Salih Bakkal önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili geniş çaplı bir toplantı düzenleyerek belgelere belgelerle cevap vereceğini dile getirdi.

 

“CHP VE MHP ORTAK HAREKET EDECEK” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

CHP VE MHP ORTAK HAREKET EDECEK

10 Ağustos’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi muhalefetin tavrı da netleşmeye başladı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması halinde işlerinin hiçte kolay olmayacağını bilen muhalefet cephesi aday belirleme noktasında arayışlarını sürdürüyor

CHP ve MHP’nin ortak aday noktasında uzlaşma içinde olacağı ve aktif siyaset yapmayan partiler üstünde bir isim noktasında anlaşmaya çalışacakları öne sürülüyor. Alternatif İsimler üzerinden araştırmasını devam ettiren muhalefetin bir ay içinde adayını açıklaması bekleniyor.

İlk te­mas, CHP’­nin TBMM Grup Baş­kan­ve­kil­le­ri ile MHP’­nin Grup Baş­kan­ve­kil­le­ri ara­sın­da olu­yor. Kar­şı­lık­lı ola­rak isim­ler gün­de­me ge­ti­ri­li­yor. Bu isim ve yü­rü­tü­len te­mas­lar­la il­gi­li CHP Ge­nel Baş­ka­nı Ke­mal Kı­lıç­da­roğ­lu ve MHP Ge­nel Baş­ka­nı Dev­let Bah­çe­li de bil­gi­len­di­ri­le­cek. Açık­ça­sı par­ti­ler, aday ara­yı­şı için­de…

 

“İŞTE SAĞIROĞLU’NUN BAŞARISININ SIRRI” 6. SAYFADA

 

[PAGE]

İŞTE SAĞIROĞLU’NUN BAŞARISININ SIRRI

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu yerel seçimlerde en çok gözlerin üzerinde olduğu isimdi. Seçimlerden önce oldukça iddialı açıklamalar yapan Sağıroğlu’dan seçimleri almak için  MHP başta olmak üzere muhalefet adeta ilçeyi abluka altına almıştı

Demokrat Parti’den AK Parti’ye geçen İbrahim Sağıroğlu’nun ortaya koyacağı tablo çok önemliydi ve Sağıroğlu seçimden önce verdiği sözde durarak yüzde 63.8 oy oranına ulaştı. MHP ise Koray Aydın faktörüne rağmen yüzde 28.4 oy oranında kaldı

“İbrahim Sağıroğlu’nu fazla abartmayın. Onun tek başına gücü yok” diyenler seçimlerde ters köşe oldu. Peki Sağıroğlu niye çok seviliyor. Sağıroğlu’da başarının sırrı dostlarını unutmaması, samimi ve doğal bir yapıya sahip olması.Bu özellikleri tek başına onu güçlü kılıyor.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.