kebir reklamı

Haber61.net siyasi ajandası

TRABZON BÜYÜKŞEHİR START ALDITrabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında dün toplandı. Başkan ile birlikte 69 meclis üyesinin katıldığı toplantının gündeminde Meclis Ba

Haber61.net siyasi ajandası

banner197

TRABZON BÜYÜKŞEHİR START ALDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başkanlığında dün toplandı. Başkan ile birlikte 69 meclis üyesinin katıldığı toplantının gündeminde Meclis Başkan Vekili ve Katip Üyeliklerine üye seçimi, Encümene üye seçimi İhtisas komisyonu üye seçimleri gerçekleşti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak önüne çok ciddi hedefler ve projeler koydu. Trabzon halkı yerel seçimlerinde büyük oranla destek verdiği AK Parti’den yerel yönetimlerde başarı bekliyor. Artık kim nereye aday oldu, kim nereye atanacak, kimin adamı, kimin havası tartışmaları değil Trabzon’un gerçek anlamdaki sorunlarının çözümü gündeme yansımalı.

İşte bu noktada Trabzon Büyükşehir Belediyesine her anlamda büyük görev düşüyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’da bu konun altını çizerek “Yeni dönemde projelerimizin tamamlanması için el birliği ile çalışacağız. Bu şehri hep beraber zirveye taşıyacağız” şeklinde görüş belirtti.

 

“AK PARTİ MKYK’DA BİR TRABZONLU” 2. SAYFADA

 

[PAGE]

AK PARTİ MKYK’DA BİR TRABZONLU

Belediye Başkanlığına seçildikleri için AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’ndan(MKYK) ayrılan Fatma Şahin ve Menderes Türel’in yanı sıra eski milletvekili görme engelli Lokman Ayva’nın da MKYK’dan istifa ettiği ortaya çıktı.

Boşalan üç koltuğa üç genç isim getirildi. Bu isimlerden biri de 1982 Trabzon doğumlu olan Mehmet Muş. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olan Muş’un seçim bölgesi İstanbul. İktisatçı olan Mehmet Muş yeni görevinden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek “Bana güvenen ve bu şansı verenleri asla mahcup etmeyeceğim” dedi. MKYK’nın boşalan üç ismin yerine gelen diğer iki kişi ise 1980 İzmir doğumlu Hasan Dağ ve 1981 Konya doğumlu Mustafa Akış.

 

“ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DE TRABZONLU MECLİS ÜYESİ” 3. SAYFADA

 

[PAGE]

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DE TRABZONLU MECLİS ÜYESİ

30 Mart yerel seçimlerin büyük çekişmeye sahne olduğu Ankara’da ipi göğüsleyen yine mevcut belediye başkanı Melih Gökçek olmuştu. AK Parti Ankara’da Çankaya dahil 4 ilçe dışında bütün ilçeleri almayı başardı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’de yenilendi. AK Parti burada da ezici bir çoğunluğa sahip.Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine AK Parti Yenimahalle teşkilatından Trabzon’lu Kerim Vural’da girmeyi başardı.Kerim Vural  Ankara büyükşehir Belediye Meclisinde tek Trabzonlu isim.

 

“BAŞBAKAN ARTVİN’E GELİYOR” 4. SAYFADA

 

[PAGE]

BAŞBAKAN ARTVİN’E GELİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yerel seçimler sonuçlarına en çok sevindiği illerin başında Artvin geliyor.15 yıldır Artvin belediye başkanlığı yapan CHP’li Emin Özgün’den seçimleri alan Hopa, Borçka, Arhavi, Şavşat ve Yusufeli ilçelerini kazanan AK Parti teşkilatlarını tek-tek kutlayan Başbakan Erdoğan Mayıs ya da Haziran ayı içinde Artvin’e gelerek partililer ve vatandaşlarla bir araya gelecek.

Artvin’in yeni belediye başkanı Mehmet Kocatepe’nin Başbakan Erdoğan’ı ilde geleneksel hale gelen Kafkasör Boğa Güreşleri ve şenliklerine davet ettiği belirtildi.Her yıl binlerce insanın katılım yaptığı Kafkasör Şenlikleri bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

“0 İSİM ÇANKAYA İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR” 5. SAYFADA

 

[PAGE]

0 İSİM ÇANKAYA İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra gözler 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevrildi. AK Parti cephesinden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı adaylarını Mayıs ayı içinde gerçekleşecek. Abdullah Gül yeniden aday olur mu? Ya da Başbakan Tayyip Erdoğan adaylığını açıklar mı sorusuna cevap için Mayıs ayını bekleyeceğiz

Muhalefet cephesinde ise kulislerde her gün yeni bir isim oraya atılıyor.0 isimlerden biri de Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç Anayasa Mahkemesinin Twitter kararından sonra HSYK düzenlemesini de iptal etmesi, Başkan Haşim Kılıç'ın bu yılın Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde ''Aday olacağı'' biçimindeki iddiaları arttırdı. Ankara kulislerinde ve AK Parti içinde ''Kılıç, Çankaya'ya hazırlanıyor'' yorumları yapılıyor. AYM üyelerinin büyük bölümünün Cumhurbaşkanı Gül tarafından seçildi. Başkan Haşim Kılıç'ı Turgut Özal seçti. Serruh Kaleli, Serdar Özgüldür, Osman Paksüt ve Zehra Ayla Perktaş ise Ahmet Necdet Sezer tarafından seçildi. Abdullah Gül de, Alparslan Altan, Recep Kömürcü, Burhan Üstün, Engin Yıldırım, Nuri Necipoğlu, Erdal Tercan, Muammer Topal, Zühtü Arslan ve Muhammed Emin Kuz ve Tahsin Gökcan'ı seçti. Hicabi Dursun ve Mümtaz Akıncı ise TBMM tarafından seçildi.

 

“TRABZON’LU BAKANDAN DARBE AÇIKLAMASI” 6. SAYFADA

 

[PAGE]

TRABZON’LU BAKANDAN DARBE AÇIKLAMASI

Ada­let es­ki Ba­ka­nı Trabzonlu  Hik­met Sa­mi Türk, Ana­ya­sa Mah­ke­me­si­’nin (AYM)  HSYK ka­ra­rı­nı de­ğer­len­dir­di. Ye­ni HSYK ka­nu­nu­nun yar­gı­yı si­ya­si kon­trol al­tın­da tut­ma ça­ba­sı ol­du­ğu­nu vur­gu­la­yan Türk, AY­M’­nin kıs­mi ip­tal­le ye­rin­de bir ka­rar ver­di­ği­ni söy­le­di. Ka­nu­nun Ada­let Ba­ka­nı­’nı ola­ğa­nüs­tü yet­ki­ler­le do­nat­tı­ğı­nı ifa­de eden Türk, “Baş­ba­kan 17 Ara­lık Rüş­vet ve Yol­suz­luk so­ruş­tur­ma­sı­nın dar­be ol­du­ğu­nu ifa­de edi­yor. Bu­nu ka­tıl­mak müm­kün de­ğil an­cak bu­nun bir dar­be ol­du­ğu­nu ka­bul eder­sek HSYK ka­nu­nu da kar­şı bir dar­be­di­r” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

Ba­zı AKP mil­let­ve­kil­le­ri­nin “AY­M’­nin ip­tal yet­ki­si kal­dı­rıl­ma­lı­” söz­le­ri­ni de yo­rum­la­yan Türk, “AY­M’­nin ip­tal yet­ki­si­ni elin­den al­dı­ğı­nız­da mah­ke­me­yi ka­pat­mak­tan baş­ka iş kal­maz. Hu­kuk dev­le­tin­de en üst de­ne­tim me­ka­niz­ma­sı AY­M’­dir. AY­M’­yi ka­pat­tı­ğı­nız­da, ip­tal ve­ya de­ne­tim iş­lev­le­ri­ni al­dı­ğı­nız­da çağ­daş an­lam­da hu­kuk dev­le­ti kal­maz. Tür­ki­ye hu­kuk dev­le­ti ol­mak­tan çı­ka­r” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.

 

“BAŞBAKAN 22 MİLYON OY ALIR” 7. SAYFADA

 

[PAGE]

BAŞBAKAN 22 MİLYON OY ALIR

Türkiye’de seçim sonuçlarını en yakın oranda tahmin eden araştırma şirketlerinden KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki seçmen eğilimini  değerlendirdi.

Erdoğan’ın 22 milyon oy almasının yeterli olacağını belirten Ağırdır, “17 Aralık’ın etkisiyle de MHP’ye 2 milyon kaçırdığı oy var. 17 Aralık olmasaydı, araştırmalarımıza göre AK Parti yüzde 52 - 53’lere çıkmıştı. Kimseyle ittifak yapmasına da ihtiyaç yok” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.