Gül'den Erdoğan'a KHK cevabı

"Yargılama yine devam eder ama gazetecilerin, yazarların serbest yargılanması gerektiğini hep söyledim. "

Gül'den Erdoğan'a KHK cevabı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, cuma namazı çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bazı AK Partililerin yaptığı eleştiriler soruldu. Gül, "Bu konularla ilgili polemiğe girmek yakışmaz. Onun için polemiğe girmiyorum arkadaşlarla" dedi.

Abdullah Gül'ün KHK eleştirisi sonrası başlayan tartışmalar devam ederken Gül'ün Erdoğan'dan ve AK Parti'den gelen tepkiye ne yanıt vereceği merak ediliyordu. Abdullah Gül cuma çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gül eleştiriler için sorulan soruya ''Bu konularla ilgili polemiğe girmek yakışmaz onun için polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla'' yanıtını verdi. İşte Gül'ün o açıklamaları:

Gül, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay için verdiği karar hakkında da şöyle konuştu: "Yargılama yine devam eder ama gazetecilerin, yazarların serbest yargılanması gerektiğini hep söyledim. Herhalde son defa meclise sevk edildiği kanatindeyim OHAL’in. Umarım son kez uzatılır. Olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye. Bunların kontrol edilmesi için gerekliydi ama artık normalleşmesi herkes için büyük bir ümit olur kanaatindeyim.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili Gül'e şu sözlerle tepki göstermişti: ''Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Bu beraberliği, bu dayanışmayı zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar''


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okur
Okur - 10 ay Önce

Polemiğin kralını yap, ondan sonra "arkadaşlarla polemiğe girmem" de. Yakışmıyor...

bilmem ne
bilmem ne - 10 ay Önce

al birini vur birine

Türkday
Türkday - 10 ay Önce

Adam fikrinidemesinmi siran bir esnaf veya iscidegil eski cb,ama onkari elestirmek olmaz ya pkk olursun ya fetocu seni bisey yaparlar

Selcuk3461
Selcuk3461 - 10 ay Önce

Artik maalesef AK Parti yok Reis var. Bu anlayışa karşıyım. Erdoğan partiyi kendi mali yaptı.

salih
salih - 10 ay Önce

Gül yanlış yola girdi.

banner421