7m

7m

hyundai

"Eren'e kurşun sıkan şerefsizler..."

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu

Siyaset 14.08.2017, 22:22 14.08.2017, 22:55
"Eren'e kurşun sıkan şerefsizler..."
Başbakan Yıldırım, Ak Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri  kapsamında Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada,  AK Parti'nin ak kadroların doğum gününü kutladı.

14 Ağustos 2001'de çok uzun ama bir o kadar da kutlu bir yola  çıktıklarını belirten Yıldırım, o günden bu yana hizmet aşkı ile dolu dolu 16  yılın geride kaldığını ifade etti.

Yola çıkarken "Yakın ışıkları, Türkiye aydınlansın" ve "Bu şarkı  burada bitmez" dediklerini anımsatan Yıldırım, millet ile hep bir ağızdan  söyledikleri bu şarkının 16 yıldır bitmediğini, bitmeyeceğini kaydetti.

"Mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye sevdalıyız"

"Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan." dediklerini hatırlatan  Yıldırım, "16 yıldır liderimiz Recep Tayyip Erdoğan yürüyor, bizler de  milletimizle birlikte el ele yürüyoruz arkasından. 'Büyük oyunu bozmaya, haydi  tarih yazmaya' demiştik. Tam 16 yıldır bu kadrolar, ak sevdalılar milletimizle  tarih yazmaya devam ediyor. Hep beraber daha nice tarihler yazacağız. Nice  zorlukları aşacağız, nice başarılara imza atacağız. Çünkü biz davamıza da kurucu  ilkelerimize de liderimize de gönülden bağlıyız. Çünkü, biz düşmanlıktan yana  değil, dostluktan yanayız. Çünkü biz koltuklara, mevkilere, makamlara değil,  Türkiye'ye, milletimize sevdalıyız.​Henüz 15 yaşında çiçeği burnunda evladımız Eren Bülbül'e kurşun sıkan  şerefsizler bilsin ki biz 80 milyonuz. Yine o şerefsiz teröristleri üzerimize  salan alçaklar bilsin ki dünya durdukça aşağılık hainler emellerine asla nail olamayacak." dedi. " diye konuştu.

 Yıldırım, AK Parti'nin 16 yıl boyunca olduğu gibi bugünden sonra da  Türkiye'nin tek umudu olmaya devam ettiğini, bunu rahatlıkla söyleyebildiklerini  aktardı.

 

Yorumlar (2)
ibrahim çevik 5 yıl önce
bir ülkede insanların canını malını namusunu ırzını kim koruyacak. artisler cemiyetimi , tarım kooperatifimi. bugune kadar bu işte bizim sorumluluğumuz var dedinizmi. kınama makamında oturmuyorsunuz efendi..
hemi 5 yıl önce
demesi kolay atis serbest ,sorarim size kac bakan vede devlet buyugu cenazesine gitti

Gelişmelerden Haberdar Olun

@