banner526

banner533

banner535

Erdoğan: Ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek isteyenler hüsrana uğradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı konuşmada, "15 Temmuz, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ülkemizi işgal girişimiydi" dedi.

Siyaset 15.07.2020, 21:33
Erdoğan: Ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek isteyenler hüsrana uğradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz milletimizin her bir ferdinin ezanı, bayrağı, özgürlüğü ve geleceği için yenilmez birer kahramana dönüşebileceğini ispatlamıştır diyerek, ezanımızı susturmak, bayrağımızı  indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak isteyenlerin şanlı direnişle hüsrana uğratıldığına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde 'Millete Sesleniş' konuşması yaptı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Darbe girişimi esnasında kaybettiğimiz kardeşlerimizin hüznünü yaşıyoruz. Başarısızlığa uğrattığımız darbe girişimi sırasında şehit olan 251 insanımıza mevladan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. 

Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik ünvanıyla şereflenen kardeşlerime rabbimden sağlık diliyorum. O gece meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan vatandaşlarımıza şükran sunuyorum. Bu mücadeleye katılan insanlarımızın hiçbiri unutulmayacaktır.

15 Temmuz'u anlamak için bin yıllık mücadelemize bakmak gerekir
Ülkemizin dört bir yanında 15 Temmuz'u hatırlamak için caddelere mahallere pek çok esere konulan isimlerde bu anlayışın yansımalarıdır. 15 Temmuz'u anlamak için bu topraklardaki bin yıllık mücadelemize bakmak gerekir. 15 Temmuzu anlamak için Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması vesilesiyle birkez daha hayırla yad ettiğimiz İstanbul'un fethinin manasına vakıf olmak gerekir.

"Türkiye'nin sahibinin bu aziz milletin olduğu bir kez daha görülmüştür"
Milletimiz eşsiz irfanıyla darbenin ilk saatlerinden itibaren tüm bu gerçekleri görmüş, harekete geçmiştir. Her meşrepten insanıyla Türk milleti ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Türkiye'nin sahibinin bu aziz milletin olduğu bir kez daha görülmüştür. Artık tamamen sönüp gittiği düşünülen istiklal ateşinin közlerinin altından yeniden harlanabileceği anlaşılmıştır. 

Ezanımızı susturmak, bayerağımızı indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak, geleceğimizi kararmak isteyen hainleri şanlı bir direnişle hüsrana uğrattık.

"Milletimiz kendi insiyatifiyle harekete geçmiştir"
İşte bunun için 15 Temmuz'u Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak ilan ettik. 15 Temmuz hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ülkemizi işgal girişimiydi. Bunun için ülkemizdeki teröristlerin kullanılmış olması alçakça bir ihaneti de eklemiştir. Tekbirler, salalar, dualar eşliğinde kıyama kalkan milletimizin, vatanının özgürlüğüne sahip çıkarak hainleri tepelerken, kendisi üzerinde hesap yapanların heveslerini de kursaklarında bırakmıştır. Milletimiz o gece hiçbir zorlamaya maruz kalmadan hiçbir karşılık beklemeden tamamen kendi insiyatifiyle harekete geçmiştir.

"Ezanımızı susturamayacaklar bayrağımızı indiremeyecekler"
Üzerimize çöken o kara gecede, ülkemizi yükseltmek, güçlendirmek, büyürmek için daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmeyi gördük. Biliyor ki Türkiye, birliğiyle beraberliğiyle güzeldir. Biliyor ki Türkiye, dostluğuyla kardeşliğiyle güzeldir. Kimsenin bunu bozmasına izin vermeyeceğiz. Kim ne kadar uğraşırsa uğraşsın, ezanımızı susturamayacak bayrağımızı indiremeyeceklerdir. Birinci Dünya savaşı için Osmanlı'nın paylaşım kavgası derler. Dünya düzeninin temellernden sarsıldığı dönemde Türkiye Cumhuriyeti içinde aynı hayallere kapılanları hüsrana uğratacağız. Türkiye'nin özellikle son 7 yılda yaşadığı hadise bu hakikatin farklı reçelerdeki birer örneğidir. Ağaç bahanesinin arkasına sığınanlarda, çukurlarda bölücülük yapanlar da, sınırlarımızı kuşatmaya kalkanlar da bu akıbetten kurtulamamıştır.

"Milletin daha söyleyecek çok sözü var"
Teslim almak için darbe girişimi dahil her yola başvurdukları Türkiye'nin silkinip asırlık uykusundan uyanan bir dev gibi yeniden ayağa kalkışı karşısında şaşkınlığa uğrayanlara diyoruz ki; daha bitmedi, bu milletin daha söyleyecek çok sözü var. Bu devletin daha harekete geçirecek çok potansiyeli var. 15 Temmuz'da da darbecilerin silahlarının üzerine "Bugün değilse ne zaman öleceğiz" diyen nice kahramanlar vardı. Ne mutlu peygamberin yoldaşı olanlara, ne mutlu rabbimizin müjdelediği o kubbeli yolda yürüyenlere. Güçlü olmak tıbbı yüce kitabımızda müjdelendiği gibi asıl hakkın yardımına mashar olmaktır. 15 Temmuz'da milletimiz bu hakikati bizzat yaşamıştır. Tanka yumruk, savaş uçağına levye fırlatan namluya alnını dayayan bir milletin önünde kim durabilir.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Yaşar Dursun 4 hafta önce
Hiç gülesim yoktu...

*trabzonspor a Marcelo Bielsa!
BenDeniz 4 hafta önce
Garga kuşu geldi aklıma???
TrabzonSporumuza darbe yapıldığını neden niç bir siyasetçi dile getirmiyor??Yoksa Trabzonspor bu ülkenin takımı değil mi?Soruyorum? Allah’ını seven cevap versin.
CALIK YUCEL 4 hafta önce
Kim ne zaman ezani susturduda simdi susturaçak, bayragimizi hangi gùç indirdide simdi indireçek Allah askina? YETER BE
Temel 4 hafta önce
Ne olursun gel, bitsin bu hasret....[Kılıçdaroğlu mu demişti acaba].... şimdi riv riv riv;
murat 4 hafta önce
:) yaşa
ibraam 4 hafta önce
bu ülkede 2002 de ne ezan ne bayrak meselesi vardı.. Ayasofyada dahi ezan hiç susmadı. ama bugün bu ülkede müslüman müslümana şüphe ile bakar oldu. deizm aldı başını gidiyor.. mümin gençlik dedin ataist deist gençlik doğdu.. geçler sana bakıyor ve müslümanlık buysa ben deist olayım daha iyi diyor. Eline sağlık,
rıza 4 hafta önce
Ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek isteyenler hüsrana uğradı !
bu cümle üzerinden siyaset yapmayın artık ya yeter.
Taka61 4 hafta önce
Hiç dikkatinizi cekdimi eski nüfus kayıtlarında dini İSLAM yazıyordu yeni nüfus kayıtlarında din ile ilgili yazı yok kim kaldırdı onlara göre dinsiz Kılıçdaroğlu kaldırmıştır yazık cahilli kandırmak kolay din iman diye Allah akıl sağlığı ihsan eylesin kullarına
Turgay 4 hafta önce
Sanki fetö başarılı olsa yine camilerden sela dinlemeyecektik. Bayrak konusunda haklı olabilirsin zira bu dincilerde vatan,bayrak sevgisi samim değildir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@