7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması

20 bin öğretmen ataması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle yapıldı. Yüz yüze eğitim mesajı veren Erdoğan, ''Artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız. Çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz'' dedi.

Siyaset 03.09.2021, 12:09
Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni'nde açıklama yaptı.

20 bin öğretmen ataması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle yapıldı. Törende konuşan Erdoğan, koronavirüs salgınının halen devam ettiğini belirterek, öğrencilerin 1,5 yıldır okullarında olamadığını hatırlattı. Yüz yüze eğitim mesajı veren Erdoğan, ''Artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız. Çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Biraz sonra atanacak öğretmenlerimizle birlikte okullarımızda görev yapan öğretmen sayımız 1 milyon 137 bini bulacaktır. Öğretmenlerimizin özlük haklarında büyük iyileştirmeler yaptık. Avrupa'da öğretmenler için zorunlu ders saati en düşük ülke Türkiye'dir.

''ARTIK ÇOCUKLARIMIZI OKULLARINDAN UZAK BIRAKMA LÜKSÜMÜZ KALMADI''

Çağın gerektirdiği her türlü bilgi ve beceriyle donatılmış yetişmiş insan gücümüzü ekonomimizin, toplumumuzun ve demokrasimizin lokomotifi olarak görüyoruz. Çocuklarımız 1,5 yıldır okullarında olamadılar. Salgın halen devam ediyor. Ama artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız. Çocuklarımızı pazartesi günü okullarıyla buluşturuyoruz. Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta eğitimin kalitesini artırmaktır. Bunun için müfredat başta olmak üzere eğitimin içeriğini geliştirmemiz gerekiyor.''


Yorumlar (6)
ali 12 ay önce
bir neslin 5 senesini caldınız
Garip38 12 ay önce
Bu ülkenin 80 senesini çalanlara tek kelime etmemişsin
GÜRKAN 12 ay önce
Eğitim ertelenemez. Aşı olmayanlara KISITLAMALAR ARTIRILMALIDIR. Kobay, çip, sıvı, Bill Gates saçmalıkları ile milletin aklını çekenler araştırılmalıdır. Bunlara ayrı YAPTIRIM UYGULANMALIDIR.
Trabzonlu.. 12 ay önce
Eyyy trol şak şakçı ülkeyi 80 sene idare edenlerin meydana getirdiklerini yiyip içiyorsunuz talan ediyorsunuz. Bırakın trolluğu bu ülkeye bir fabrika kurun cumhurriyetin kazanımlarını çalmayın birilerine dağıtmayın
hakan 12 ay önce
malesef ekim gibi hastalık çoğalınca! tekrar kapanır..
mehmet 12 ay önce
reisimizin en cok sevdiğim özelliği kararlı duruşu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@