banner556

Erdoğan'dan yılbaşı partisi açıklaması: Müsaade etmeyeceğiz

Erdoğan, yılbaşı öncesi salgınla mücadele kapsamında, her türlü önlemin alındığını gerekirse de müdahale edileceğini açıkladı ve ''Bu tür partiler otellerde, villalarda olsun, güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil'' dedi.

Siyaset 25.12.2020, 14:22
Erdoğan'dan yılbaşı partisi açıklaması: Müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

PUTİN'İN AÇIKLAMALARI

Bu ifadeler aslında kendini ifade eden ifadelerdir. Sayın Putin'i tanıdıktan sonra kendisini aynen bu şekilde tanıdım. Gerçekten özü sözü bir. Verdiği sözünde duran, ikili ilişkilerinde gerçekten hiçbir devletle neredeyse bu tür münasebetlerimizi güçlü götürebildiğimiz ülke nadidedir.

Hedeflerimize de aynı kararlılıkta yürüyoruz, yürüyeceğimize de inanıyorum. 

TÜRKİYE'YE GELECECEK KORONAVİRÜS AŞILARI

(Aşı takviminiz belli mi? Normalleşme ne zaman başlar?) Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Ama ülkemin başkanıyım. Tabi başta kendi danışmanlarım doktor olarak profesör danışmanlarım var. Sağlık kurulum var, bunun yanında Bakan'ım var. Kendilerinden edindiğim bilgilere göre, Çin'den gelecek olan anlaşmamız 50 milyon. Ama ilk etapta 4.5 milyon gelecek. Tabi tüm bunları da belli bir takvim ki öncelikle sağlık elemanlarımız olmak üzere, bu aşılama sürecini başlatacağız.

Aşı olacağımı yine bir Cuma çıkışı açıklamıştım. Tüm vatandaşlarımı da bu hassasiyete davet ediyorum. Birlikte bu konuda bu işin mütehassısı olan doktorlarımızdır. Her olan bu alanda konuşmamalıdır. Konuşacak olanlar varsa tabii ki hocalarımızdır. 

Bizim herhangi bir sıkıntıya yol açmadan bu konuda kimsenin de, aslında şu anda virüsle savaşıyoruz, aklına da virüs düşürmemeliyiz. Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşı olacağız. Ve temennimiz duamız odur ki, bu koronavirüs belasına karşı en güçlü en başarılı şekilde karşılık verelim.

İlk olarak burada Çin ve Almanya var. Bu iki ülkeden gelecek aşılarla birlikte sürecimizi işleteceğiz. 

(Yılbaşı için ek tedbir olacak mı?) Pazartesi günü kabine toplantımız var. Bir defa bu tür partiler, otellerde-villalarda olsun... Tüm güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse oralara gerekli operasyonu yapar. Bizim için insanımızın hayatı her şeyden ötedir. Bizim devlet olarak görevimiz, insanımızın sağlığını hayatını korumaktır. Sonra ne diyecekler? 'Bak... Devlet nerede? Tedbiri almadı.' Buna fırsat vermeyiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

(İsrail-Türkiye ilişkileri) İsrail ile istihbari noktada ilişkilerimiz kesilmiş değil, devam ediyor. En tepe noktadaki kişilerle bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. İsrail'in bir de Filistin politikası adeta bizim kırmızı noktamızdır. İsrail'in Filistin politikalarını kabul etmemiz mümkün değil. Onun oradaki acımasız davranışları ve Filistin topraklarına yönelik takındığı tavırları kabul etmemiz mümkün değil.  

(Kadir Topbaş'ın sağlık durumu) İnişli çıkışlı gelişmeler oluyor. Her gün günaşısı oğlundan bilgileri alıyorum.

Yılbaşında büyük bir ihtimalle İstanbul'da olacağım.

Yorumlar (5)
ünal 1 ay önce
sarayda ırak başbakanı onuruna verilen yemekli müzikli eğlence neydi mesafe maskede yok..herifi yedik içirdik ıraka varır varmaz bize küfür etmeye başladı orasıda ayrı bir konu
Trabzonlu 1 ay önce
Eyyy kılıçtaroğlu ülkemize covit 19 aşısı ayın 11 geldi vurulmaya başladı almanyada üretilen aşıdan 100 milyon doz aşı aldık garip gurabaya ev başı on milyon para ödedik. Ülkemiz ekonomide pik yapıyor. Sen hala neredesin eyyy kılıçtaroğlu
Tursun 1 ay önce
Sayın başkan uludağ otelleri program yapıyor ya bizimle dalga geçiyorsun yada seni yine kandırıyorlar sen bizimle dalga geç ne olur seni kandırınca neler oluyor görüyoruz hertaraf hain dolu
yakun 1 ay önce
Senin için insan hayatı önemli olsaydı; ülkemizde aşı çalışmaları çoktan başlamış olurdu. Dünya da ikinci aşıyı olanlar var, bizim sağlık bakanı aşıyı ucuz aldıklarını söylüyor. Bizim için vatandaşların bir an önce aşı olması mı önemli yoksa aşıyı ucuz almak mı? Bu milleti yıllarca uyuttunuz ama uyanması an meselesi haberiniz olsun.
yakun 1 ay önce
Kim ne derse desin, kim nasıl anlatırsa bu ülke padişahlıkla yönetilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@