banner526

banner533

banner535

Erdoğan'dan vatandaşa ekonomi çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara : Gelin dövizden kendi paramıza dönelim

Siyaset 09.12.2019, 23:16
Erdoğan'dan vatandaşa ekonomi çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Özel Yayını'nda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Ekonomide toparlanma döneminin başladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelin dövizden kendi paramıza dönelim. Kendi paramız artık güven veriyor. Bunun bereketini göreceğiz. Ekonomide toparlanma dönemi başladı. Hedefimiz tek haneli enflasyonu yakalamak. Faizde de yine aynı şekilde tek haneli rakamı yakalayacağız. 2020'de buna ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

"BİZ İSTİKRARLI TÜRK PARASINA GEÇELİM İSTİYORUZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Bize inansınlar kendilerine özellikle inansınlar biz bir defa ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine çıkma yarışını başarıyla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Dışa bağımlılığımız her geçen gün düşüyor. Biz yerli ve milli istikrarlı bir Türk parasına da geçelim istiyoruz. Gelin cebimizde kendi paramızı taşıyalım. Daha istikrarlı bir Türk parası sayesinde enflasyonun kalıcı tek hanelere düştüğünü göreceksiniz. Düşük faiz ve düşük enflasyon. Eğer faizi düşürürsek kesinlikle enflasyon da düşecektir. Çünkü biz bunu yaşadık. Ciddi mücadeleler verdik. Doğru orantılır faizle enflasyon. Ama ben uygulamanın nasıl gerçekleştiğini bu işi yaşayarak görmüş birisiyim. Bu adımı atıyoruz.

"BİZ BORÇLU BİR DEVLET ALDIK"
Zorunlu tasarrufta biz devletin memuruna ve işçisine borçlu olduğunu gördük. Devlet memuruna ve işçisine niye borçlu olsun, bunu halletmemiz lazım. 10 milyon işçi ve memur alacaklıydı ve 17 milyar lirayı biz işçi ve memurumuza ödedik. Hala bunu görmek istemeyenler var. Biz borçlu bir devlet aldık ama bu borçları ödeyerek bu hale getirdik.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Antikus 9 ay önce
iyi güzel bizimde merak ettigimiz bazi seyler var hazir baslamisken aciklayin bizde
ögrenelim mesela 17 milyar lira borcu ödediginizi söylerken bir zahmet iktidara geldiginizde 130 milyar dolar olan borcu nasil yarim trilyon dolardan fazla hale getirdiniz ?
ülkede satilmadik bir sey birakmadiniz o kadar kamu mali sattiginiz halde halä ekonomi yerde sürünüyor sen itibardan tasarruf olmaz derken Karisiyla pazar alisverisine cebindeki
1 lira elli kurus ile gidemeecegi icin intihar eden vatandasi anlatin? bizden maddi olarak ekonomi olarak cok daha iyi olan ülke liderlerinin 1 adet ucagi varken sen ucak filosu aldin arabalari saymiyorum bile
gelin seffaf olalim bakin hirsizlikla sucladiginiz eski basbakanlardan Ahmet davutoglu gel mal varliklarimizi arastirsinlar dedi ne diyorsunuz? arastirtacakmisiniz ? millete masal degil gercekleri anlatin
yüreginiz güvenin
analist_61 9 ay önce
mevcut kamu borcu düşük görülebilir ama ileriye dönük baktığında köprü ve otoyollar için verilen araç geçiş garantileri, hastaneler için ödenen kiralar, enerji alım sözleşmeleri, hava meydanı taahhütleri ve benzeri yükümlülükler bütçe üzerinde giderek artan yükler oluşturuyor. bunları toplama vurduğunda ülkenin kamu borç yükü bu büyüme oranı ile sürdürülebilir değil. kısaca battık..!
Deli 9 ay önce
500 milyar dolar borcun % 80 i özel sektörün geriye kalanı belediyelerin dış bankalardan aldığı yatırım kredileri...öğren de gel boş konuşma...!
Mustafa Güney 9 ay önce
ekonomi konuşmayla çözülmez kırmızı kalem kredi notu kalkmadığı sürece
başkan 9 ay önce
sayın erdoğan mal varlığı açıklamalarınızda sizin de banka hesaplarında döviz para cinsiniz olduğunuzu deklare ettiniz. önce siz geçin TL ye sonra vatandas geçer BAŞKAN
Nuri altın 9 ay önce
Ak-parti genel merkez önünde parkta ki personel aracına bir bak hiç düşük model ucuz fiyatlı araç yok
Misafir 9 ay önce
Döviz olsa da bozsak keşke. Sen en iyisi kendi yandaşlarına söyle bunları reis. Döviz onlarda çünkü. Bizde kefen parası bile kalmadı artık.
Trabzon 9 ay önce
İyi anlamda çok şeye vesile oldunuz. Ama sosyal adalet sıkıntı olduğu için milletin r kısmı görmüyor.. Sosyal adalet için ciddi atılımlar şart..
Ahmet TS 9 ay önce
YA BIRAK MİLLETE AKIL VERMEYİ,
Murat 9 ay önce
Ekonomi, ne iyimi kim ya nasıl nerede biz farklı ülkelerdemiyiz acaba:) İsmail abiii... Hoooopp.. Mecnuuun.. Hoooopp..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@