7m


7m

hyundai

Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş'a ve kanalın bağlı olduğu şirket adına Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Siyaset 08.02.2022, 21:04
Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davası

Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözleri nedeniyle Sedef Kabaş hakkında soruşturma başlatılmıştı. Sedef Kabaş hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatları aracılığıyla mahkemeye başvurarak Kabaş ve televizyon kanalının bağlı olduğu şirket adına Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar hakkında tazminat davası açtı.

"AĞIR HAKARET, SALDIRI, İFTİRA..."

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine sunulan dava dilekçesinde, "Davalı çıkmış olduğu televizyon programında kullanmış olduğu ifadelerle, Recep Tayyip Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır hakaret, saldırı ve iftirada bulunmuştur. Fırat Sakar’da Basın Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince hukuki olarak sorumludur" denildi. Mahkemeye sunulan dilekçede, "Her ne kadar demokratik toplumun bir gereksinimi olan ifade özgürlüğü kanunlarla teminat altına alınmış olsa da Müvekkilimin kişilik hakkını zedeleyen bahse konu televizyon programındaki ifadeler özgürlüğünün sınırları aşmaktadır" ifadelerine yer verildi.

250 BİN TL'LİK TAZMİNAT DAVASI

Davanın kabulünün talep edildiği dilekçede, 250 bin TL'lik manevi tazminatın programın yayınlandığı tarih olan 14 Ocak'tan itibaren yasal faizi ile ödenmesine hükmedilmesi istendi. Dava dilekçesinin gönderildiği İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, davalı tarafa cevap dilekçesi hazırlamaları için iki hafta süre verilmesi ile davalıların sosyoekonomik durumunun tespiti için kolluk birimlerine yazı yazılmasına karar verdi


Yorumlar (7)
adnan kalyon 4 ay önce
kadını yok yere içeri attırdın bi de daha mı açtın! pes.
Osman 4 ay önce
Bizim de size "ülkeyi yönetememekten" dava açmamız lazım aslında.
cc 4 ay önce
adalet mekanizması kadar tehlikeli bir mekanizma yok.
yanlış ellerde tam bir facia
desteptul.... 4 ay önce
her taraftan yagiyor .
masAllah , masAllah . mahkeme senin ,
250 bin , bundan asagisi samda kayisi .
camoka 4 ay önce
milletin gündemi geçim fatura yaşam bun ların tazminat zam maaş kısaca para para para
Haci 4 ay önce
Haci olmuyor!
Kendin önüne gelene hakaret ediyorsun!
Kadini bir Cecen Aatasözünden iceritikiyorsun yetmiyor tazminat istiyorsun.pes dogrusu.
Trabzonsporlu 4 ay önce
Cumhurbaşkanımıza hakaret edenler dilerim en ağır cezaları alır!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@