Erdoğan'dan flaş boykot çağrısı: Mallarını almayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara Fransız markalarını satın almama çağrısı yaptı.

Siyaset 26.10.2020, 15:23
Erdoğan'dan flaş boykot çağrısı: Mallarını almayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'na katılıyor. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

Buradan Filistin'den, Arakan'a, Türkistan'dan Afrika'ya kadar, dünyanın dört bir ucundaki kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum. Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı vesilesiyle siz Peygamber aşıklarını milletin evinde misafir etmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Rabbim bu gece hürmetine yaptığınız duaları, kıldığınız namazları dergahı izzetinde kabul buyursun.

KORONAVİRÜS SALGINI

Bu sene Mevlid-i Nebi'yi koronavirüs salgını ve bölgemizde yaşanan sıkıntılar sebebiyle ne yazık ki buruk yaşıyoruz. Salgın dalgalar halinde yayılmaya devam ediyor. Güçlü sağlık altyapımız, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları sayesinde diğer ülkelere göre krizi daha hafif geçiriyoruz. Temizlik, maske, mesafeye riayet ederek hastalıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Tedbiri asla elden bırakmıyoruz. İnsanlarımızı sıkıntıya sokmadan, dengeli adımlarla süreci yönetiyoruz. Sıkıntı gördüğümüz alanlarda gereken müdahaleleri yapmaktan çekinmiyoruz. İlgili bakanlarımızı koordinasyon içinde meseleyi takip ediyor. Biz de bu alanda uzman arkadaşlarımız aracılığıyla anbean durumu izliyor, gerekli talimatları veriyoruz. Bugünlerde milletimden tedbirlere hassasiyet göstermelerini özellikle rica ediyorum. 83 milyonun her bir ferdine görev düşüyor. Bir süre daha kurallara uyacak ondan sonra felaha erişeceğiz. 

"FRANSIZ MARKALARI ASLA SATIN ALMAYIN"

Fransa'da yaşananlar. İşte Almanya'da yaşananlar. Bütün bunlar dünyanın gözü önünde oluyor. Batı, özellikle Hıristiyan dünyasına sesleniyorum. Musevilere sesleniyorum. Her şeyden önce insanız. Bizim dinimizde Hıristiyan olmak suç değildir. Aynı şekilde Musevi'ye de sahip çıkıyoruz. Fransa'da Müslümanlara bir zulüm varsa, hep birlikte oraya da sahip çıkalım diye, buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Avrupa ülkelerinde İslam düşmanlığının veba gibi, toplumlara sirayet ettiğini görüyoruz. Evler, okullar hemen her gün ırkçıların ve faşist grupların saldırısına maruz kalıyor. Milletime sesleniyorum. Fransa'da Türk markalı mal satın almayın deniyorsa, milletime sesleniyorum, Fransız markaları asla satın almayın.

Gün geçmiyor ki Kuran'ı Kerim'i hedef alan bir alçaklıkla karşı karşıya kalmayalım. Fransa'nın akli noktada kontrole muhtaç olan liderinin teşviki ile bu saldırılar yapılmaya başlandı. Birçok batılı devlette Müslümanlara yönelik hukuksuzluklar sıradan hale gelmiştir. Irkçı terörizm. Siz gerçek manada Nazi'nin zincir halkalarısınız. Günümüzde Batı'da Müslüman olmak giderek imkansız hale geliyor. FETÖ gibi örgütler en üst düzeyde korunurken samimi müminler dışlanmakta.

"KORKARIM, ÇOK DAHA KARANLIK, SİNSİ BİR PLANIN ÇARKLARI İŞLİYOR"

Korkarım, çok daha karanlık, sinsi bir planın çarkları işlemektedir. Avrupalı siyasetçiler Macron'un başını çektiği nefret kampanyasına 'dur' demeli. Irkçılık ve İslam düşmanlığı, görevi ne olursa olsun insanın akli ve vicdani melekelerini yok eden bir psikozdur. Reddederek, yokmuş gibi davranarak bu sorunun üstesinden gelinmez. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (42)
çok komik :) 12 ay önce
ülkeye sokmayın raflara koymayın kimse almasın.
öpmek istemem seni sorarım yanağın nerde misali :/
Mantıklı 12 ay önce
Eşinin malum çantası HERMÉS hangi Ülkeden Reis ???
Mantıklı 12 ay önce
Ayyy eline sağlık. Bir zamanlar Cola Turka çıktığında çakma Muhafazkarlar, “Coca Cola içmeyin” CT için. Sözde İsrail’i boykot ediyorlar.Onların Coca Colasın’daki malum böcek cenabetli, Cola Turka’nın ki abdestli idi ! :-))) Sonuç ???
Halil ibrahim 12 ay önce
Emine hanım Paris kolleksiyonunu yaksın ben de reno’mu yakayım. Her darlandığında beni çağırıyorsun ayağın düz basınca Katar kralı ile takılıyorsun.
Özgür Ustaoğlu 12 ay önce
Süper yorum. Manşet bu olması lazım Dediğimi yap yaptığımı yapma Yok öyle bir dünya
Aristo 12 ay önce
Allahtan almanyaya kızmadı o zaman bakanları bürokratları diyanet işleri başkanı dahil ne yapardılar alim Allah hepsi makam araçlarını Mercedes olduğundan bırakacaktı. Şimdi biri çıkar Renault u yakar öteki peğuet u öteki citroenini ğaza ğelmeyin iki ğüne unutur thy nın yarı uçağı Fransız Airbus ne dediğini bilmiyor yaşlılık işte
Eren 12 ay önce
Ülkeyi batırdın be
Halil ibrahim 12 ay önce
Sen onu Emine hanıma söyliyecen, ben kemeraltından giyiniyorum... Tonya peyniri yiyorum.
Uğur yalçın 12 ay önce
Total ve elf benzin istasyonları 20 ye yakın ilaç aldığımız şirket ıçağada binmeyin çünkü airbus yani thy peğasus Anadolu Jet VS hani binip kuş ğibi uçup ğidiyorsunuz ya hah onların çoğunluğu airbus Fransız malı amerikaya da kızarsanız o zaman daha uçamazsınız sivil havacılık da kullanılan öteki uçakta boeinğ amerikan malı yani uçamazsınız otobüse talim. Böyle binlerce ğöbekten bağlı olduğumuz binlerce markası var AKP li vekiller in ğiydiği elbiselere eşlerinin taktığı takı lara bir bakın bakalım moda dedinmi Fransa paris o yüzden boş işlerle uğraşmayın ğidin yatın aşağı yeyin muhlamayı üstünede Fransız malı yoğurt Danone çıkın Fransız carefursa dan Fransız bebek maması alın binin Fransız malı Citroën Renault peuğeot ğibi araçlarınıza ğidin eve abdulhamit dizisi seyredin ğaza ğelin
Ali yılmaz 12 ay önce
Merak ettim 10 tane özel uçağı var bu şahsiyetin acaba ne marka bunlar sakın Airbus olmasın Fransız malı zaten diğeri de Amerikan boeinğ kendi uçağın varmı yok araban oda yok savaş uçağın ıııhhhh yolcu uçağın nerdeee savunma sistemin ya Rus ya abd habire yabancı bankalardan borç dileniyorsun 450 milyar dolar ış borç var ülke baymıııışşşşş dolar 8 euro 9 u ğeçti alooooooooo Fransız mı kaldık aloooooo
Vatandaş 12 ay önce
Boykot almayın vatandaş demekle olmaz bence gümrükten geçirmezsin devlet olarak olur biter işte sana sağlam bir boykot
Hasan 12 ay önce
Türkiyede en ucuz araç Fransız araçları. Onları bile almak için yemeden içmeden yirmi sene çalışmak gerekiyor. Burda o aracı alabilmek için yirmi sene para biriktiren kişiler bilsin ki Fransızlar o araçlara asla binmiyor göçmenlere hintlilere satıyor veya bizim gibi üçüncü dünya ülkelerine ihraç ediyor. Sen önce Fransanin ekonomide, teknolojide yakaladığı ivmeyi yakala ondan sonra boykot edersin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@