7m

7m

hyundai

Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e sert tepki

Suudi Arabistan'a yapacağı ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Davası kararlarına tepki gösterirken "Kavala özgürdür. Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir." diyen CHP'li Özgür Özel hakkında da konuştu.

Siyaset 28.04.2022, 18:12
Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e sert tepki

Gezi Parkı davasında yargılanan Osman Kavala, 4,5 yıllık aradan sonra ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Öte yandan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman'a da 18'er yıl hapis cezası verildi. Karar sonrası açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan ifadedeler kullanarak, "Kavala özgürdür. Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir. Ant olsun, ant olsun, ant olsun" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖZGÜR ÖZEL'E SERT TEPKİ
Suudi Arabistan'a yapacağı ziyaret öncesi açıklamalarda bulunan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel'in ifadeleriyle ilgili konuştu.

Açıklamalarında Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Tabii bu zatın ifadeleri tamamıyla şu anda milletvekili olduğu için cezai bir durum belki olmayacak ama en azından manevi tazminat noktasındaki başındaki ağababası nasıl Man adası olaylarından bedel ödediyse, aynı durum şimdi bunun için de avukatlarımız davalarını açıyorlar. Bunlarla aynı şekilde hareket eden ağzı bozuk tipler kimse avukatlarımız davalarını açacaklar. Bunların içerisinde dokunulmazlığı olanlar var olmayanlar var. Olmayanlar için cezai davalar açılabilir. Avukatlarımız çalışmasını yapıyorlar.

"AVUKATLARIMIZ DAVALARI AÇACAKLAR"
Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zatla ilgili olan şu anda avukatlarımız davaları açıp, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına hakaret yapılabilir mi, yapılamaz mı? Demek ki ders almamış. Aynı şeyi, avukatlarımız davaları açacaklar. AİHM'le ilgili olan konular. Bunlar uluslararası hukuku bilmiyorlar. Artık AİHM'lik iş kalmadı. Bitti o iş. Çünkü burada hüküm giydi. Hüküm giydiği için bu işin AİHM'le alakası yok. AİHM alacak, bakacak, hüküm giydi diyecek. Bu ağırlaştırılmış müebbettir. Türk yargısının vermiş olduğu bu karara yerlisi yabancısı herkes saygı duymak mecburiyetinde. Başka ülkelerin hukuku var da bizim hukukumuz yok mu? Özellikle yerli Soros, Gezi olaylarının koordinatörlüğü sebebiyle devleti hiçe sayan, devletin kurumlarına saldıran, ki bunun bedelini ödeyecektir. Olay budur." dedi.


Yorumlar (3)
don bas 3 hafta önce
birkere man adasi davasini yargitay yerel mahkemenin verdigi tazminat kararlarini bozu, cunki sunulan dekontlar gerkcek,konusurken basimizdaki inasan dogrulari söyleyecek.agzi bozukluga gelince .biz unutmadik mersinli ciftciye söylediniz ananida al git kelimelerini.
@trbzn 3 hafta önce
İyice araştır, yargıtay onadı kararı. İstinaf mahkemesi cezayı az bulduğu için kararı yeniden yerel mahkemeye yollamıştı. Süreç yargıtaya gitti ve ceza kesinleşti.
desteptul.... 3 hafta önce
man adasini kaybettiniz .
isi iyi biliyorsunuz . hakimde sen savcida ,
her dokundugunuz sey altina donusuyor . mazAllah zenginsiniz . birazda fakiri dusunun .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@