7m

7m

hyundai

tamfinans

Erdoğan'dan CHP iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de yaptığı konuşmada, Külliye'ye giden CHP'li iddiaları için "Külliyen yalan, Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Bay Kemal sen genel başkanlığını ortaya koyuyor musun" ifadelerini kullandı.

Siyaset 22.11.2019, 15:37
Erdoğan'dan CHP iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de açıklamalarda bulundu.

Partisinin il başkanlığında konuşan Erdoğan, CHP'yi eleştirdi ve şunları söyledi:

"Bir bayana 'Şu kadını susturun' böyle bir ifade kullanılabilir mi? Bunu kullanana ben ne derim? Bunlar edepsiz, bunlar ahlaksız. Bunlar bu parlamentoda 50 civarında hanımefendi milletvekili olan partimizi hazmedemiyorlar. Bunlara göre kadın hizmetkâr olmalı, karşılarında hukukçu gördükleri zaman kuduruyorlar. Onlar istese de istemese de inşallah AK Parti'nin hanımları, kadınları bunları aşa aşa iktidara yürüyorlar."

Erdoğan, sözlerinin devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da şu sözlerle eleştirdi:

"Bay Kemal, bizim Suriye'de işimiz var da, senin ne işin var? Esed'e adamlarını niye gönderiyorsun? PYG/YPG bu gibi örgütlerle Bay Kemal, iş tutuyor. Ya bir gün de çık de ki 'PKK terör örgütüdür' de. Demedi, diyemez. Ürkektir, korkaktır, pısırıktır

Ben bir CHP'liyle görüşmüşüm. Ben? Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP bu yalancıdan kurtulsun."


Yorumlar (4)
sosyal demokrat 2 yıl önce
cumhurbaşkanı kemalin gitmesini istermi mantıklımı sizce.Adam sayesinde kaç seçim kazandı..Bence kılıçdaroğlu prim yapmaya çalışıyor..ispatlıcan bide.
trabzon 2 yıl önce
prim yapacagi yeri iyi biliyor Cumhurbaskanimiz :))) Eflasyon dogru hesaplaniyor mu ?
Orhan 2 yıl önce
Arkadas su anki partilerin hic birine benden daha oy islemez.buna akp den ayrilip parti kuracak burutusler dahil.ben artik yeni bir olusum bekliyom.anca o zaman oy kulanicam.
anonim 2 yıl önce
zamaninda adamligina koydun sikinti yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@