7m


7m

hyundai

Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Herkes Afganistan'ı terk ederken biz terk etmedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşuyor.

Siyaset 27.08.2021, 10:39
Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Herkes Afganistan'ı terk ederken biz terk etmedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’i ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bosna Hersek çok kültürlü yapısıyla güvenlik, istikrar ve kalkınmasına büyük önem verdiğimiz Balkan coğrafyasının kilit bir ülkesidir. (Bosna Hersek) Ziyaretimizde iş birliğimizi daha da ilerletebilmek için birlikte atabileceğimiz adımları da görüşme fırsatını bulacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadağ'a ilk resmi ziyaretini gerçekleştirecek olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu dile getirdi.

Erdoğan soruları cevaplandırdı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil'deki terör saldırısına ilişkin, "Dün Kabil'de gerçekleştirilen o felaketi, o kapsamlı terör saldırısını milletçe telin ediyoruz, kınıyoruz. DEAŞ'ın böyle bir süreç içerisinde bu adımı atmış olması, bölgede ve dünyada nasıl tehlikeli bir örgüt olduğunu ortaya koyuyor." dedi.

Erdoğan, Afganistan'da görev yapan TSK personelinin tahliyesinin devam ettiğini belirterek, "Tahliyeleri en kısa zamanda ve en hızlı şekilde tamamlayacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'la görüşme hususunda, "Bizim, kiminle nerede, ne zaman, ne gibi görüşmeler yapacağımız için kimseden izin almak gibi bir lüksümüz de yoktur." dedi.

Erdoğan, Almanya'nın Türkiye'yle çalışma tespitinin geç alınmış bir karar olduğunu belirterek, "Herkes Afganistan'ı terk ederken biz Afganistan'ı terk etmedik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanlığının kayıtlarında kayıtlı, kayıtsız, Afganistan'dan mevcut göçmen sayısının 300 bin olduğunu söyleyerek, "Bizler göç olayında çok hassasız. İran sınırından Irak ve Suriye sınırına kadar neredeyse her yeri duvarlarla örüyoruz." diye konuştu. 


Yorumlar (6)
rasim 11 ay önce
bir de övünerek söylüyor.
dün yüzden fazla insan hayatını kaybetti.
mehmetciğin canı senin ve şirketlerinin çıkarlarından çok daha üstündür.
derhal askerimizi yurduna döndür. garibanın çocuğunun kanından çıkar sağlama.
Trabzonlu Hayati dayı 11 ay önce
CHP ve Muhalefet olmasaydı bizim Askerlerimzde Şehit olmuştu dün
Arsin 11 ay önce
Bilmediklerinizi CHP sorun.Sonucta hep haklı cıkıyorlar
doğan yıldız 11 ay önce
biz terk etmedik ama onlar geldi.
Borabay 11 ay önce
Akp genel başkanı sayın Recep bey, herkes İstanbul Hv. Alanını kullanırken sen niye hala ATATÜRK Hv. Alanını kullanıyorsun?
Borabay 11 ay önce
Sana terketme dedikleri için olabilirmi? Gel dediler koştun, bekle diyorlar bekliyorsun, defol dediklerinde topukların sırtına vuracak, ve şahsın aldandım diyeceksin..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@