Erdoğan'a soruldu: Örnek aldığı lider kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, katıldığı bir programda siyasi hayatında örnek aldığı, idol kabul ettiği liderlerin olup olmadığı soruldu. Erdoğan, "Bizim tek liderimiz, peygamberimiz Hz. Muhammed'dir" dedi. 

Erdoğan'a soruldu: Örnek aldığı lider kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Ankara'da düzenlenen bir programa katıldı. Programda bir konuşma gerçekleştiren ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından programın soru cevap kısmına geçti.

ERDOĞAN'A İDOLÜ SORULDU
Programda Erdoğan'a "Öğrencilerden size gelen soruda, 'Türkiye'nin yakın tarihinde beğendiğiniz liderler kimlerdir' diye soruyorlar. Ben bu soruya müsaadenizle bir ek yapayım. Acaba sizin zihin dünyanızı şekillendiren, sizin zihin dünyanızı inşa etmenize yardım eden, örnek aldığınız düşünürler veya liderler kimlerdir?" sorusu yöneltildi.

"BİZİM TEK LİDERİMİZ HZ. MUHAMMED'DİR"
Erdoğan, "Çok zor bir soru sordun. Bunların altından kalkmak kolay değil. Tabi geçmişten bugüne bakmak gerekir. Her şeyden önce bizim için önder, rehber diye baktığımız zaman, tek önderimiz ve tek rehberimiz sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'dır" cevabını verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'İdolünüz kim?' diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı
Erdoğan, alkışın ardından şu şekilde devam etti:

"Çünkü; hak, hukuk, adalet dediğimiz zaman her şey onda var. Ardından tabi adaletin de timsali olarak 40'ıncı Müslüman Hz. Ömer çok çok önemli. O da adaletiyle timsal olmuş ve Hz. Ömer bu yönüyle çok büyük önem arz ediyor.

Ve tabii çağımıza doğru yaklaştığımız zaman, Osmanlı'da Selçuklu'da örnek aldığımız liderlerimiz var. Tabi geliyoruz, Cumhuriyet'in kuruluşunda aynı şekilde Gazi'nin (Mustafa Kemal Atatürk) önemi var. Yani bunlar dönemlerin adeta inşasını temin etmişler. Dönemlere damgalarını vurmuşlar. Bu bakımdan büyük önem arz ediyor."

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat
Nihat - 4 ay Önce

Örnek aldığı lider Peygamberimiz'miş,güleyim bari,O yalan söylemezdi,O hak yemezdi,Okendinden olmayana'da şefkat gösterirdi,O milletin malını yandaşlara peşkeş çekmezdi,kısacası o mükemmeldi,hıh sen.

sarı
sarı @Nihat - 4 ay Önce

oy verdiğin lider kesin öyledir demek..

yorumcu
yorumcu - 4 ay Önce

Gercek dusuncesi olduguna inanmiyorum , ulkedeki ilimli ve dindar insanlari etkilemek icin konusulmus Siyasi soylemler.
Benim bildigim peygamberler hurma ve suyla yasamis , luksten kacinmis , tayyip beyin mönusunde basindan okudugumuz kadariyla kilosu 4000 liralik beyaz caylar , ejder meyveleri var. Esleri hanimefendinin cantalarindan ve pahali zevklerinden bahsetmek istemiyorum.

ibraam
ibraam - 4 ay Önce

yalan. buda yalan. Hz.Muhammet'i herkes bilir , Onun neyi yaptığını neyi yapmadığını recep te bilir. ver ona zerre benzemediğini kendisi bizden iyi bilir. Maun süresinin mealini biliyorsa kendinden HZ: muhammede benzer bir tip çıkmayacağınıda bilir.

Fatih sağlam
Fatih sağlam - 4 ay Önce

Madem peygamberimizi örnek alıyorsunuz o zaman yaşam tarzı ve yaptıklarınızda öyle olmalı,,,,,deyilmi

SIRADAKİ HABER