alexa metrics

banner536

Deva Partili Yeneroğlu Trabzon'da konuştu: Erken seçime gidilmek zorunda

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı,Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Trabzon'da açıklamalarda bulundu

Siyaset 08.10.2021, 15:02 08.10.2021, 19:04
Deva Partili Yeneroğlu Trabzon'da konuştu: Erken seçime gidilmek zorunda

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı,Milletvekili Mustafa Yeneroğlu,Genel Başkan Yardımcısı Nazlı Seda Vural ve Kurucular Kurulu Üyesi Bahar Ekşi Trabzon Gazeteciler cemiyetinde basın mensuplarıyla buluşarak "Güçlendirilmiş  Parlamenter Sistem Önerilerimiz" hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda konuşan Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı;

Ülke anayasal düzen dışında, cumhurbaşkanının zihniyeti, onun kararları ile yönetiliyor. Cumhurbaşkanı emir veriyor onlar yapılıyor. Mesela Osman Kavala meselesi. Tam bir hukuksuzluk göstergesi. İktidarın yönlendirmesiyle akın akın insanların cemiyetlere yöneldi. 

Şimdi örgüt denilen o yapıyı 15 Temmuzda gördük, sanki daha önce oraya insanlar yönlendirilmemiş gibi milyonlarca insanı terör örgütü ile bağdaştırılıyor. Bu iktidar gitmeden bu ülke tekrar hukuk devleti olamaz, ülkede huzur bulunamaz. Ekonomi düzelmez, ekonomi düzelmezse  istihdam olmaz. Önümüzdeki günlerde daha vahim tablolara karşılaşacağız. İlk seçimde bu iktidar gidicidir. Trabzonluların da buna kanaat getirdiğini ben gördüm.

Türkiye erken seçime gitmek zorunda ama ben erken seçim olacağını sanmıyorum. Türkiye ekonomik olarak erken seçime gitmek zorunda. Ülkeye kısa vadeli sıcak para giriyor. Uzun zamandır yatırım yapılmadı ülkeye. Doğrudan bir yatırım yapılmıyor. Ülkede yatırım yapacak birçok kişi yurtdışında yatırım yapıyor. Sosyal sorunlar büyüyecek. Önümüzdeki aylarda daha da büyüyecek.

ERKEN SEÇİM BAHARDA

Türkiye ilkbaharda erken seçim yoluna girecek. Bunu istatistiklerde görebiliriz. MHP her an iktidarı bırakıyoruz diyebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli arasındaki ilişkinin dışında bir kurumsal işbirliği yok. Ülkede bir istikrarsızlık var. 2022'nin Kasım ayında erken seçim olmalı. Anayasaya göre üçüncü defa aday olamaması lazım Cumhurbaşkanı'nın. Buna rağmen aday olacak mı, Yüksek Seçim Kurunu bağlamış durumda zaten. Normal şartlarda ülkeyi seçime götürürse tekrar aday olabileceği konuşuluyor Ankara'da. Ama bana göre bu doğru değil.

Cumhurbaşkanı İstanbul seçimlerinden ders almış olmalı. İstanbul seçimlerinde AK Partili birçok insan bu adaletsizliğe dur dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her oya ihtiyacı var. 

Ülke büyük değişimlere gebe. O nedenle 2023 haziranda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olması gerçekçi değil. Bana göre seçim 2022 kasımda. İsterse seçimi ertelesin, erteledikçe oy kaybedecek. Biz zaten seçim arefesinde girdik. Bu zaman zarfında seçim kanunu yapılması da zor. MHP ile ciddi ihtilafları var.

Önümüzdeki aylar çok sıcak geçecek.


Yorumlar (5)
kenan 4 ay önce
erken seçime gidilse nolacak milyonda bir oyunuz var onlamı seçim kazanacaksınız.ne cahil adamlarsınız ya.bu kafayla sizden bir cacık olmaz .gidin kumda oynayın bırakın bu işleri
nevzat 4 ay önce
niye erken seçime gitmek zorunda ? doğrudan istikrarın yıkılıp,ağa babalarınızın sevinmesini istediğinizi söyleyemediğiniz için mi...yıkılın ordan satılık beyinler...
OFLU61 4 ay önce
herkes senin gibi beynini satmadi nevzatttttt
yasar 4 ay önce
erken seçime gidilmek zorunda çünkü ülkede adalet yok, hukuk yok insanların beklentileri bile yok oldu. torpil adam kayırma her yerde.
birisi 4 ay önce
adaleti ve hukuku hakimler savcılar sağlar ve partiler onların kararlarına karışamazlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@