banner526

banner533

banner513

Çizmecioğlu, AKP'ye yüklendi

Saadet Partisi Trabzon Belediye Başkan adayı Mahmut Çizmecioğlu, 2004-2009 yılları arası belediyecilik anlamında kayıp yıllar olarak gördüklerini ifade ederek, “Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan, milli, güçlü, süratli ve yaygın kalkınmayı gerçekleştirmek durumdayız. Biz milli görüşçüler 29 Mart 2009 da dağılan parçaları toparlamak zorundayız.

Siyaset 26.02.2009, 16:45 25.07.2019, 17:37
Çizmecioğlu, AKP'ye yüklendi

Devir alınan milli görüş belediyeciliği tüketilmiştir.
Şehirlerdeki gündelik hayat kalitesi düşmüştür.
Şehir yoksulluğu artmıştır
Belediyelerde yolsuzluk artmıştır.
Yönetim zaafları doruğa ulaşmıştır
Belediyelerde aşırı borç stoku artmıştır.
Merkezi bütçeden payın artmasına rağmen projeler azalmıştır
Kaynaklar israf edilmiştir.
Bu sonuçların ortaya çıkmasına sebep yüzde 40 oyla ülkemizdeki belediyelerin yüzde 60'ını yöneten AK Parti iktidarıdır” dedi.


AK Parti'nin her ilde gerilim politikası yaptığını söyleyen Mahmut Çizmecioğlu, “AK Parti 2002 seçimleri öncesi 16 kasım 2002 de sayın Erdoğan 'acil eylem planı'nda açıkladığı, kendinin Türkiye'nin özeti olan İstanbul'u yönettiği döneminki uygulamalarının ve birikimlerinin üzerine bu planı hayata geçirileceğini ifade etmiştir.
AK Parti'nin milletimizden aldığı güçle ve milletimizle beraber ülkemizin sorunlarını çözeceğini özellikle ifade etmiştir. Bugün 29 Mart 2009 yerel seçimlerine yaklaşırken kullanılan üslubun ve davranışların ülkemizin birlik ve beraberliğine katkısı söyle dursun her bir ilimizde bir gerilim politikası üreterek iktidarlarını koruma gayreti içine girmişlerdir.
Bu kabul edilemez bir seçim çalışmasıdır. Ülkemizde sanki son bir seçimin yapıldığı havası estirilmektedir. Bu seçim bir hizmet yarışıdır. Kimin yönetime geleceğini halkımızın oyları tayin edecektir.İktidarın saadet partisini yok farz edip veya kendisine rakip olduğunda bir bölen olduğunu ilan etmesi siyasi ahlaka sığmamıştır” ifadelerini kullandı.


Rakamlarla konuşan Mahmut Çizmecioğlu, “Siyaseti yanlış değerler üzerine oturtarak yapanlara soruyorum?
Acil eylem planında;
Ak parti iktidarında
• Ekonomik istikrar sağlanmış
• Rekabetçi bir piyasa oluşturulmuş
• Sürdürülebilir bir kalkınma ortamı yakalanmış
• Ve bunun nimetlerini adil bir şekilde dağıtan
• Yoksulluk ve yolsuzluğun giderildiği
• Özgür ve müreffeh insanların barış içerisinde yaşadığı
• çağdaş dünya ile entegre olmuş
sonuçlar elde edilmiş midir?
İlk üç ay içinde;
• Vergi yükü tabana yayan tedbirler alınacak
• Vergi mevzuatı basitleştirilecek
• Vergi barışı projesi hayata geçirilecek
• Hazine tek hesabı; yaygınlaştırılmışımıdır?
• Tarımın kendi kendine yeterli olabilmesi için her türlü desteğin yapılacağı ilan edilmiş olmasına rağmen fındığın durumu ne haldedir.
• Seçim kampanyası çerçevesinde vaat edilen 15 bin kilometre duble yol yapımına derhal başlanacaktır. Kara yolları internet sitesine bakıldığında devlet yolu + il yolu + oto yollar toplamı 2001 yılı sonunda 63 062 km iken 2007 yılı sonunda 63 899 km ye çıkmıştır yapılan yol uzunluğu 837 km dir.
• Elektrikten TRT payı hala kaldırılmamıştır.
• Güçlü bir ekonomi bakanlığı hala kurulamamıştır.
Vaat edilmesine rağmen;
Siyasi partiler kanunu değiştirilememiş, yönetime katılım ve şeffaflık, yerel yönetimler reformu, temel hak ve özgürlükler önündeki engeller kaldırılmamıştır.
Yukarıdaki iddialı teklifleri ortaya atanların elde ettikleri sonuçları anlayabilmek mümkün değildir.
Özelleştirmede- 1985/2002 sonu arası 8 milyar dolar.
2002/2008 sonu arası 28 milyar dolar özelleştirme yapılmıştır.
Bankaların %44 ü
Borsanın %72
Sigortacılığın %80 i yabancıların eline geçmiştir.

T.C.M.B ve Hazine müsteşarlığı verilerine göre; 
                                                            2002                                  2008

İç borç  Mayıs/2008             91.7 milyar dolar                    220 milyar dolar

Dış borç Mart /2008             129,6  milyar dolar                 262.9 milyar dolar

1-      kamu sektörü          64.5 milyar dolar                    74.3 milyar dolar

2-      TCMB                     22 miyar dolar                       16.6 milyar dolar

3-      Özel sektör              43.1 milyar dolar                    172 milyar dolar

TOPLAM 221 milyar dolar 483 milyar dolar

Soruyorum bizi bir bölen olarak ifade eden geçmişte 1969 yılından beri ülke siyasetinde ülkemizin yüksek menfaatleri için hiçbir siyasi partiyi kendinde farklı görmeyen, koalisyonlar kuran, önemli başarılar elde eden ülkenin birliğine, bütünlüğüne, kalkınmasına katkı sağlayan bu köklü hareketi küçük görmeye çalışan bu düşünce sahiplerini uyarıyorum. Kim ne derse desin 2009 seçimlerinden beklediğimiz başarıya ulaşacağız. Bunu hiç kimse önleyemez. Biz milletimizin aslıyız. Bu seçimden sonra yapılacak 2011 genel seçimlerinde de çıkışımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kaydetti.

Yorumlar (7)
usmanim 12 yıl önce
akp seçime girerken saadet partisinin oylarını hesaplayarak girmemiştir.zaten iktidar olan bir partinin bu türden açıklmaları yapması kendini inkardır.mahmut çizmecioğlunun ortaya koyduğu tablo akp nin karnesi zaten.trabzonlular fındiği 2 liraya sattığını daha unutmadı.kolay kolay da unutamıyacak haldeler.chp konusunda sayın bakana hak veriyorum ama bunu düzeltecek mecalleri olduğuna inanmıyorum.mevcut başkanın bir iki makyaj icraatının dışında söyleyecek sözü de yok zaten .en çok övündüğü uzunsokata ki ddöşeme parke şeklindeki resimler ikinci kez değişriği halde yinede moloz halinded.gerisini anlatmaya ne gerek.
casa 12 yıl önce
Bu seçim Belediye seçimi olmadan çıkarılmamalı,neredeyse Belediye Başkanı da muhalefetdeymiş gibi hava estirilmektedir.Belediye Muhalifleri mevcut Başkanı ölçü almalılar,çünkü en son başkan ve numune kendileri olup ilave yapaçaklarını projeler halinde takdim etmeliler.
mackali umut 12 yıl önce
yahu kardasim ne isdiyorsunuz akp den adamlar ne güzel islerini yapiyor
alkatras 12 yıl önce
Mahmut Çizmecioğlunu dinleyince bir an belediyenin akp de olduğunu zannettim. Belediyeyi eleştireceksiniz sayın çizmecioğlu akp yi değil...Bu yerel seçim. Adayların ön plana çıktığı seşim....
sinannn 12 yıl önce
sayın çizmeci oğlu akp ye yüklenmekle bir şey kazanamazsınız.hep kaybedersiniz.akp ye destek veringi yıldızınız parlasın..CHP nin ekmeğine yağ sürmeyin.
hasannu 12 yıl önce
Yahu 7 yılda işsizliği arttırdınız. Borcu arttırdınız. Yolsuzluğu, yoksulluğu arttırdınız, hala akp nin yıldızının parlamasından bahsediyorsunuz. Chp Trabzonun 5 yılını heba etti Akp li meclis üyeleri seyretti. Akp ülkeyi kötü yönetiyor Chp seyrediyor. Aralarında ne fark var.
khoyur 12 yıl önce
Bir bölen olarak söyledikleriniz masaldan öteye geçemiyor. Bence "bölen" olmaktan kendinizi kurtarın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@