7m


7m

hyundai

CHP'li Uzun'dan Dünya Hukuk Günü açıklaması

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, 10 Temmuz Dünya Hukuk günü nedeniyle açıklama yaptı.

Siyaset 10.07.2018, 17:28 10.07.2018, 18:58
CHP'li Uzun'dan Dünya Hukuk Günü açıklaması

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü nedeniyler yaptığı açıklamada, Türkiye'de adaletin ayaklar altına alındığını söyledi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, AK Parti'ye muhalefet olan tüm seslerin susturulduğu belirtildi. Uzun'un açıklamasında "Yasama, Yürütme ve Yargının birbirinin içine girdiği, yani güçler ayrılığı ilkesinin yok edildiği, tüm yetkinin tek bir kişinin elinde toplandığı, yargı mensuplarının cübbelerini tek adam karşısında iliklediği, yargıda sürgün tehditlerinin yer aldığı, atama torpillerinin havalarda uçuştuğu, talimatla kararların verildiği karanlık günler yaşayacağız. Hukukun üstünlüğü ayaklar altına alınmış, üstünlerin hukuku yaşanır kılınmıştır. Adalet, oluşturulan adalet saraylarının içine hapsedilmiş, taraf olmayan bertaraf olur söyleminin hizmetine sunulmuştur. Hukuk, hak ve adaleti sağlamak yerine adında adalet olup özünde adaletsizliklerin yaratıcısı olunmuştur. AKP’ye muhalif olan tüm seslerin susturulması için adalet bir alet konumuna getirilmiştir." denildi. 


"Hukuk bir gün herkese lazım olacaktır" vurgusu yapılan açıklamada "Adalet toplumsal huzurun başat faktörüdür. Halkın Partisi Cumhuriyet Halk Partisi sadece birileri için değil herkes için adaleti yaşanır kılacaktır. CHPanlayışı yandaş değil vatandaş olmak üzerinedir. Hakimler savcıların ve tüm adalet savunucularının kimsenin önünde cübbelerini iliklemeyeceği, kimseden talimat almayacağı, güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkeleri bağlamında sadece hukuk ve vicdan ile karar verecekleri günler çok uzaklarda değil." ifadelerine yer verildi. 
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@