banner536

banner526

banner513

CHP'li Ahmet Kaya o belediye başkanına "Milli Mücadelede Trabzon" kitabı hediye etti

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, açıklamada bulundu.

Siyaset 17.05.2019, 15:40

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun iftar yemeğinde sarfettiği sözlerle ilgili açıklama yaptı.

Göksu'ya 'Milli Mücadelede Trabzon' kitabını hediye ettiğini belirten Kaya, "Hepimiz biliyoruz ki; Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini hakkıyla kazandı, alnının teriyle, emeğiyle, sevgiyle kazandı. Ekrem Bey’in, tertemiz bir biçimde kazandığı seçimi iptal ettirebilmek için birçok girişimlerde bulundular, deliller üretmeye çalıştılar, türlü türlü oyunlar çevirdiler ve sonunda iktidar gücünü kullanarak, vicdanlara ve hukuka sığmayan bir kararla seçimi iptal ettiler. Bu iptal kararı vicdanları ayağa kaldırmış ve neticesinde Millet daha çok Ekrem Bey’e sarılmıştır. Bu durumu görenler telaş içinde iftira ve karalama çalışmalarına başladılar. Esenler Belediye Başkanı, Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonluluğu üzerinden çirkin yakıştırmalar yaparak Trabzonluları Rum Pontus hayallerinin bir parçası gibi göstermeye çalıştı ve biz Trabzonlulara ağır hakaret etti. Sonrasında özür dahi dilemedi ve büyük hatasını düzeltmek için bir adım atmadı. Bu durumu değerlendirince bizlerde, bu belediye başkanının Trabzonluları tanımadığı kanaati oluştu. Trabzonluları tanımasına, yaptığı hatanın büyüklüğünü anlamasına ve hatasından dönmesine katkı sağlar düşüncesiyle kendisine Trabzonluların Milli Mücadeledeki fedakarlıklarını anlatan Türk Tarih Kurumu Yayını olan “Millî Mücadelede Trabzon” kitabını hediye etmeyi uygun gördük. Umarım bu kitabı okur, Trabzonluları daha iyi tanır, yaptığı hatayı anlar, Trabzonlulardan özür diler ve bir daha bu tür sözleri de ağzına almaz. Kitabı kendisine iadeli taahhütlü olarak postalıyorum ve Trabzonlu hemşerilerimden de bu konuda destek bekliyorum, Esenler Belediye Başkanına, Trabzonluları ve Trabzon tarihini öğrenmesini sağlayacak kitaplar göndermelerini rica ediyorum." ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Osman Kalyoncu 1 yıl önce
Trabzon'un yüz akısınız vekilim..Diğer vekillerden de o belediye başkanını kınamalarını bekliyoruz..
abdi abi 1 yıl önce
tekirdağ chp millet vekili 100 kat daha ağır hakaret etmişti...onada hediye ettinmi?
No name 1 yıl önce
Birak su toprakciligi ilim bilim arastirma bunlara yönel
Fatih sağlam 1 yıl önce
No name sefil sefil yorum yazıyorsun,bırak bu işleri,bu işler seni aşar
No name 1 yıl önce
Sen önce bir insana nasil davranacagini ögren sefil de ne oluyor siz busunuz iste kimseyi behenmeyen herseyi iyi yapiyorum sanan kendini bir baska sanan canlilar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@