7m

7m

hyundai

tamfinans

CHP'de seçimde ikinci gün... Pekşen ve Karan PM için yarışıyor

CHP'de PM ve YDK üyeleri bugün belirlenecek.

Siyaset 04.02.2018, 13:24
CHP'de seçimde ikinci gün...  Pekşen ve Karan PM için yarışıyor

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelikleri belirlenecek. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve CHP Trabzon İl eski Başkanı Yavuz Karan da, Parti Meclisi üyeliği için yarışıyor. Ankara Spor Salonunda düzenlenen kurultayın son gününde, kayıtlı bin 226 delege, 60 kişilik PM ve 15 kişilik YDK üyelikleri için oy kullanacak.

CHP'nin yeni genel başkanını dün belirleyen delegeler, bugün de bütün adayların, kurayla belirlenen harften başlayarak soyadına göre sıralanmış çarşaf listeyle seçimlere gidecek. Başkanlık Kurulunca bastırılacak liste, ilçe seçim kurulu başkanlığınca mühürlenerek oy pusulasına dönüştürülecek.

Pusulaların ulaşmasının ardından delegeler, bu pusulada seçilecek üye sayısı kadar adaya, adının hizasına işaret koyarak oy verecek. Adayların aldıkları oy sayısına göre sıralama yapılarak asıl ve yedek üyeler belirlenecek.

PM'nin 8 asıl üyesi ise Bilim Yönetim ve Kültür platformu üyeleri içinden Genel Başkan'ın önereceği 12 kişi arasından seçilecek. Bu adayların oy pusulaları ayrı hazırlanacak. Delege, önce bu üyelikler için oy kullanacak. 

Bu organlarda her iki cinsiyetten en az yüzde 33 oranında üye bulunacak.

 

Yorumlar (3)
Davut kazancı 4 yıl önce
Trabzonun gururu Haluk Pekşene her mevki yakışır.
erdinc 4 yıl önce
Karan lik biri ve Laluk biri pm ye girse ne olur girmese ne olur
Şimdi CHP zamanı 4 yıl önce
Akparti ve Erdoğan gidici.bu kadar aldatılan yanılan birisi daha Milleti daha fazla yormamalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@