CHP Çaykara kongresinde Güngör'den sert sözler

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Çaykara kongresinde KTÜ Kolektif öğrencilerine verilen cezayı kınadı.

Siyaset 28.11.2017, 16:28
CHP Çaykara kongresinde Güngör'den sert sözler
Çaykara kongresinde KTÜ yönetimi tarafından öğrencilere verilen cezaya sert çıkan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, “Öğrencilere bu cezaların verildiği gün, KTÜ Rektörü Süleyman Baykal AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ve yönetimini kabul ediyor ve bu resimler sosyal medyada paylaşıyor. Bu nasıl bir şeydir. Rektörle AKP Gençlik Kolları Başkan ve yönetimi öğrencilere verilen bu cezaları mı kutluyor” diye konuştu.
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaykara İlçe Kongresi’nde İsmail Sarı yeni başkan oldu. Çaykara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan CHP Çaykara Kongresi’nde mevcut Başkan Mehmet Yazıcı aday olmadı. Tek liste ile gidilen seçimde İsmail Sarı yeni ilçe başkanı oldu. İsmail Sarı’nın yönetim kurulu listesinde, Kadir Altuncu, Rıfat Baltacı, Hami Dursun, Kemal Muzaffer Ersoy, Süleyman Karagöz, Kadir Kazan, Feyzullah Kuvvetli, Mustafa Özkan, Zihni Tahan, Kasım Yeşilçiçek isimlerinden oluştu.

CHP Çaykara kongresinde Güngör'den sert sözler

"KTÜ’DE NELER OLUYOR?"

Kongrede konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde öğrencilere üniversite yönetiminin ceza vermesine sert çıktı. KTÜ’de neler oluyor diye soran Turgay Güngör, “2018-2017 öğretim yılı başında üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere hoş geldiniz demek, onları şiir, tiyatro, müzik atölyelerine çağırmak için bir tiyatro mizanseni hazırlayan ve bunu sunan öğrencilere özel güvenlik görevlileri saldırmış, bu öğrencileri darp etmiş ellerindeki alet ve enstrümanları kırmışlardır.

REKTÖRE TEPKİ: "AKP’LİLERLE KUTLAMA MI YAPIYORSUN?"

Bu olayın ertesinde Onur Doktorası ödül Töreni için KTÜ’ye gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın KTÜ’ye gelişi sırasında laiklik karşıtı özleri nedeniyle protesto edilmiş, üniversitelilerin tepkileriyle karşılaşmıştır.  Burada hangi sloganlar atılmıştır? ‘Üniversite laikliğin yuvasıdır. Laiklik karşıtları üniversiteye giremez. Bu Memleketin her karış toprağından laikliği savunacağız.’ Sonuç; özel güvenlik saldırmış, gençler yaralanmış ve gözaltına alınmışlardır. Bu olaylar sonucunda KTÜ yönetimi tarafından açılan soruşturmada, 9 öğrenciye toplamda 10 yarıyıl ve 5 hafta okuldan uzaklaştırma cezası verilmiştir.

Öğrencilere bu cezaların verildiği gün, KTÜ Rektörü Süleyman Baykal, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ve yönetimini kabul ediyor ve bu resimler sosyal medyada paylaşıyor. Bu nasıl bir şeydir. Rektörle AKP Gençlik Kolları Başkan ve yönetimi öğrencilere verilen bu cezaları mı kutluyor” diye konuştu.

CHP Çaykara kongresinde Güngör'den sert sözler
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@