Büyük Trabzonlular Buluşması tartışma yarattı - "Siz Trabzonluysanız biz değiliz"

"Büyük Trabzonlular Buluşması" Trabzonlular arasında tartışma yarattı.

Siyaset 29.03.2019, 18:12 29.03.2019, 18:25
Büyük Trabzonlular Buluşması tartışma yarattı - "Siz Trabzonluysanız biz değiliz"

Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Büyük Trabzonlular Buluşması" Trabzonlular arasında tartışma yarattı.

Trabzon Fikir Kulübü bir açıklama yaparak bu duruma tepki gösterdi. “Saygınlığınızı ve Tarafsızlığınızı Kaybettiniz” denilen açıklamada, “İstanbul’da Trabzon’u temsil ettiğini iddia eden Trabzon Dernekleri Federasyonu, geçmişte olduğu gibi tarafını siyasetten yana kullanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında şunlar aktarıldı:

“Saygınlığınızı ve Tarafsızlığınızı Kaybettiniz”

İstanbul’da Trabzon’u temsil ettiğini iddia eden Trabzon Dernekleri Federasyonu, geçmişte olduğu gibi tarafını siyasetten yana kullanmıştır. STK yani sivil toplum kuruluşu olduğunu unutan, Trabzon ismini siyasetin üzerinde konumlamdırması gereken bu yapı, siyasetin merkezi haline gelmiştir.

Güçlü olan iktidardan yana tavır alan bu yapı bir kez daha Trabzonluların başını öne eğmiştir. Geçmişte, dernek merkezlerini parti bayraklarıyla süsleyenlerden daha fazla ne beklenebilirdi ki!

İstanbul’da Trabzonluluğunu ve Trabzonsporluğunu her ortamda dile getiren, kadim bir medeniyet şehrinin necip bir ferdi olan  İBB Başkanına karşı, devlet ricalini şaşalı karşılamak ve bunu da herkesin gözünün içine sokarak yapmak, tam da bu 3 harfden oluşan dernekçilere yakışan davranış olmuş.

3 harfli bu yapının derdi ne Trabzon, ne de başka birşeydir; kişisel ikballeri peşindedirler. İkbal duyguları o kadar gelişmiş ki sözde Trabzonluları toplamış gibi çoğu kamu kuruluşlarında işçi ve memur olarak çalışan farklı memleketlere mensup insanları mecbur tutarak salona getirmişlerdir. 
 
İşte bu utanç tablosuna imza atan, kurumsal hiç bir kimliği ve saygınlığı olmayan, üç harfden oluşan dernekciler; oralara atamayla gelmişlerdir. 

Bir yerlerde meclis üyeliği, ihale, büfe, çay bahçesi gibi ulufeler verilince görevleri bitecek ve onlar da bir gün Allah affetsin ‘Trabzon’a değil kendimize çalıştık’ itirafında bulunacaklardır. 

Zaman herşeyi daha net gösterecektir.

Ama hep Trabzon ismine ihanet ettikleri şekilde hatırlanacaklardır.

Güçlüden yana olan bu yöneticiler yarın iktidar değişince hemen değişebilecek kadar da duruşu olan kişilerdir!

Onlar sözde sivil toplum kuruluşu yönettiklerini sanırlar. Oysa ne olduğunu bile bilmezler!

STK dediniz mi; siyasi iktidarın otoriter eğilimlerine demokratik yoldan karşı durmaktır. Bırakın siyasi iktidarı, siz üç harfli dernekçiler olarak otoriterin kendisi olmuşsunuz.  

Demokrasinin korunması ve güçlenmesi sivil toplumla olur. Siz bu halinizle Trabzon toplumunu yerle yeksan ettiniz. Trabzonlu asla biat ETMEZ’di. Siz, biat kültürüne tabi oldunuz ve KAYBETTİNİZ.

Güdümlüsünüz, taraflısınız ve de BAĞIMLISINIZ 
ve SAYGIN DEĞİLSİNİZ

STK anlayışınız rant amaçlıdır; ikbal peşindesiniz.

Siz Trabzonluysanız BİZ DEĞİLİZ…
 

Yorumlar (10)
İ.ÇEBİ 2 yıl önce
SİZE HELAL OLSUN DOSTLARIM.
hak ettik 2 yıl önce
ondan sonra neden öyleyiz neden böyleyiz. bizi temsil eden dernekler kafasına göre iş yapıyor
Kemal Şanlı 2 yıl önce
Trabzon da yaşayan bir trabzınlu olarak yapılan açıklamaya katılıyorum. Partili C. Başkanına böyle bir proğram yapanlar Trabzonun evladı İmamoğlu aynı proğram yapılmalıydı. Bu dernekler bizleri temsil etmiyorlar.
CUMHUR İTTİFAKI 2 yıl önce
Burası Norveç değil Türkiye. Öyle ki sınırımız Suriye de Amerika, Rusya, İsrail gibi devletlerin cirit attığı bi yer. Hesaplarında Doğu bölgemiz de var. İstanbul seçimleri sadece belediye seçimleri değildir. O vakit TRabzonlu da net duruşunu gösterecek. Hiç bir ortak ideali olmayan 4 partiye paye vermeyecek. Önce Beka diyecek sonra da eksiklerini söylemeye devam edecek. İstanbul'daki hemşerilerimiz maceraya gerek yok.. Eksikleri var tabi ki lakin oylarımızı Cumhur ittifakında birleştirelim. ( He unutmadan bu yıl Trabzonpor da yönetim, teknik heyet , taraftar tam bir birlik halinde. MaşaAllah:) aynen devam )
Kemal Şanlı 2 yıl önce
Trabzon da yaşayan bir trabzınlu olarak yapılan açıklamaya katılıyorum. Dernekler federasyonunu kınıyorum
Ali KAYA 2 yıl önce
Demek ki insan adam doğmalı. Trabzonlu olmakla adam olunmuyormuş.
ahmet 2 yıl önce
yalakaların dunyası
Laz 2 yıl önce
Kupayı istedinizmi başkandan malum o vermiyorda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@