banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Başbakan'ı kaç kişi koruyor ?

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhuriyet döneminde görev yapmış Başbakanların koruma sayılarını ve araçlarını sordu.CHP'li Yılmaz, Başbakan Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlı

Siyaset 12.10.2012, 09:57
Başbakan'ı kaç kişi koruyor ?

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhuriyet döneminde görev yapmış Başbakanların koruma sayılarını ve araçlarını sordu.

CHP'li Yılmaz, Başbakan Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesiyle Başbakanlık koruma sayısını Meclis gündemine taşıdı.
 
Basının "Şimdiye değin hiçbir Başbakan'ın bir koruma ordusuyla korunmadığını, Erdoğan döneminde Başbakanlık Korumaları'nın, gerektiğinden fazla olduğu yönündeki iddialar sıkça gündeme getirdiğini" anımsatan CHP'li Yılmaz, Başbakan Erdoğan'dan şu sorularının yanıtlanmasını istedi:
 
"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görev yapmış başbakanları koruyan personel sayısı kaç kişidir, araç sayısı ne kadardır?
 
Başbakanlık döneminizde sizi koruyan personel sayısı kaç kişidir, araç sayısı ne kadardır? Başbakanlık koruma personeli sayısı ve araç sayısı hangi koşullara göre belirlenmektedir?
 
Bu kadar yoğun güvenlik önlemini almaya neden gerek duyuyorsunuz? Avrupa Birliği'ne üye ve aday ülkelerin başbakanlık ve devlet başkanlığı koruma personeli kaç kişiden oluşmaktadır? 
 
Bu ülkelerde başbakan ve devlet başkanlarına tahsis edilen araç sayısı kaç adettir?"

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@