kebir reklamı

Başbakan adayları açıkladı

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Başbakan Erdoğan 21 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.ADAYLAR AÇIKLANDI: ARTVİN: MEHMET KOCATEPEÇANKIRI: İRFAN DİNÇBİLECİK: SELİM YAĞCIKARABÜK: MEHMET CEYL

Başbakan adayları açıkladı

banner197
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Başbakan Erdoğan 21 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.
ADAYLAR AÇIKLANDI:
 
ARTVİN: MEHMET KOCATEPE
ÇANKIRI: İRFAN DİNÇ
BİLECİK: SELİM YAĞCI
KARABÜK: MEHMET CEYLAN
BOLU: ALAADDİN YILMAZ
DÜZCE : MEHMET KELEŞ
KASTAMONU: TAHSİN BABAŞ
AKSARAY: HALUK ŞAHİN YAZGI
GİRESUN: YILMAZ CAN
ŞIRNAK: AHMET HAMDİ YILDIRIM
KÜTAHYA:KAMİL SARAÇOĞLU
ADIYAMAN: FEHMİ HÜSREV KUTLU
ZONGULDAK: ALİ BEKTAŞ
TOKAT: EYÜP EROĞLU
SİVAS:SAMİ AYDIN 
BÜYÜKŞEHİRLER
ADANA: ABDULLAH TORUN
GAZİANTEP: FATMA ŞAHİN
MERSİN: MUSTAFA SEVER
MALATYA: AHMET ÇAKIR
TRABZON: ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU
ORDU: ENVER YILMAZ
 

 İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

 

30 Mart mahalli seçimleri için artık son döneme giriyoruz. Önümüzdeki bu seçimin son derece önemli olduğunu ve seçim sürecinin zor olduğunu daha önce de söyledim. Karşımızda birşey üretmek için enerjisi dahi olmayan bir muhalefet var.

 
Aramızdaki fark bizim vizyonumuz var. Heyecanımız var, enerjimiz var.
 
Evet onların enerjisi yok. Ama fitne üretmek için hiçbirşeye ihtiyaç duymuyorlar. Ortaya hiçbir eser koymadan bu oyları aldılar. Onlar rahat. Bulundukları seviyenin üstüne çıkmak gibi dertleri yok.
 
Biz var olanla yetinemeyiz. Hem daha çok çalışmak hemde fitnelere karşı durmak için daha çok çalışmalıyız. Biz bu millete hizmetkar olmak için yola çıktık. Şimdiden başladılar.
 
CHP'de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor... Güya elinde bir belge... Suriyeli sığınmacılar seçmen yapıldı diyor. Gösterdiği nüfus cüzdanı 18 yıldır Türkiye'de yaşayan ve vatandaşlığa geçen bir Suriye kökenli vatandaşa ait. Hiçbir şey olmamış gibi utanmadan yollarına devam ediyorlar.
 
Genel müdürleri neyse yardımcıları da o..
 
Haya perdesi bir kez yırtılırsa, ar damarı bir kez çatlarsa hayasızlığı o insan kendisi için bir gıda olarak görmeye başlarlar.
 
Herkese saldırıyorlar. Karşılık verince, eleştirince o kadar hayasızlar ki memnun oluyorlar. Onlar size hakaret edince siz incinirsiniz ama onlar büyür. Onalra küfür edilince bunu iltifat sayarlar.
 
Enerjimizi bunlarla harcamayacağız, iftiralarını karşılıksız bırakmayacak ama edep ve hayamızdan da asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan çamuru vermeyeceğiz.
 
Cahille sohbet etme, diğerleri kimin cahil olduğunu bilmeyebilir.
 
Bize tuzaklar kurmaya devam edecekler. 4 ay boyunca...(rabia işareti yapıyor) birileri bundan rahatsız oluyor. Ama ben rahatsız değilim, yapmaya devam edeceğim.Hep mazlumun yanında oldum, yine olacağım. Kızlarımızı içeri atan darbeci Mısır yönetiminin karşısında olamaya devam edeceğim.
 
4 ay boyunca sadece fitne üretecekler... Her çirkinliği yapacaklar. Türkiye düşmanları ile işbirlikleri yapıp üzerimize saldıracaklar.
 
Gençler unutmayın! Meyve veren ağaç taşlanır.
 
Şunu da unutmayın! Onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var.
 
Onlar her yolu meşru görecekler. Biz böyle olamayız! Kaybedeceğimizi de bilsek edep ve haya dairesinden çıkamayız. Edep perdesi yırtılmış, ar damarı çatlamışsa bir kazanç çıksa da bu bir kayıttır. Biz işimize bakacağız, proje üreteceğiz.
 
Eğer fırsatım olsa 780 bin kilometrekare içindeki her aileye sohbet etmek için koşarım. Bütün yoğunlumuza rağmen fırsat buldukça bunu yapıyorum. Ben bunu yapıyorsam, Bakanlarımızdan sandık müşayitlerimize kadar her bir arkadaşım bunu arzulamalı ve yapmalıdır.
 
Millet bizi bu topraklara ganimet toplamak için gelmedik. Dava taşını gediğine koymak için geldik. Milletin sancağını en yüksek burca dikme hedefinde olacağız.
 
Biz Ulubatlı Hasanlar olacağız. Bırakın ganimeti... Milletin sancağını en yüksek burca dikmenin mücadelesi içinde olacağız
 
Meselesi makam olan daha şimdiden gaybetmiştir.
 
TEŞKİLATA MESAJ
 
Şuandan itibaren bütün AK Parti teşkilatının her bir kardeşimin sokaklara dağılmasını istiyorum. Bu kapıdan kovacaklar... Sen hele bir git. İstersen gidersin, girersin. Saldırsınlar, taşlasınlar... Sinme, korma, geri adım atma. Zafer mücadele ister, cesaret ister.
 
Teşkilatımızın kademeleri arasında hiçbir münakaşayı hoş görmeyiz. Eğer meselesi olan varsa, meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı kılı kırk yaran bir hassasiyetle belirliyoruz. Bütün bir teşkilatın değil, şehrin hassasiyetini gözeterek belirliyoruz.
 
Geçmişin küllerini kaldırmadan, benim ihvasına kapılmadan yola revan olacağız. Küsmek, bozulmak, darılmak bizim dava kültürümüzde kendisine yer bulamaz. Bu süreç aynı zamanda bir samimiyet imtihanıdır.
 
Burada bir kaç hassasiyet üzerinde durmak istiyorum. Şunu lütfen özellikle dinleyin!
 
Beni aday yapmadılar diye kenara çekilen, mesafe koyan... lütfen önce kendi nefsini sorgulasın. Bu kardeşlerimizin içinde bir dönem belediye başkanlığı yapanlar da olacak. Belediye başkanı olurken hiç böyle konuştunuz mu? İki dönem başkanlık yapınca böyle konuştunuz mu? Şimdi aday olmayınca niye böyle konuştunuz denmez mi? Kimsenin küslüğüne inşallah tanık olmayacağız. Bir olarak, kardeşler olarak ilerleyeceğiz. Siyaset tarihimize yeni ve anlamlı bir zaferi daha eklemiş olacağız.
 
Biz ülke olarak köklü bir medeniyet mirası üzerinde bulunuyor. Belediye başkanlarımızdan şehirlerimizin tarihlerini, mimariyi iyice anlamayıp okumalarını öneriyoruz. Bize medeniyet tasavvuru lazım.
 
Bize sadece beton bilgisi lazım değil. Bize sadece asfalt bilgisi lazım değil.
 
Cami, okul, çarşı, han ve diğerleri insanın hizmeti için insanı örnek alarak inşa edilmiştir. Şehir kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için tasarlanmıştır. Her şey ruhun adeta yansıması olarak şekillenmiştir. Şehirlerimizin son 1 asır içindeik yıkıma bakıp umutsuz olmayacağız. Şehirleri güzelleştirmeyi, şehir tasavvurunu yeniden inşa edeceğiz. 5 yılda kökten değişiklik elbet de mümkün değil ama çok daha fazlasını yapacağız.
 
Nereden başlarsak kardır. Torunlarımıza devredecek gelecek bugünden farklı olacak.
 
Daha önce 16 büyüşehir belediyesi vardı, şimdi 30 büyükşehir var. Nüfus itibariyle yüzde75..
 
Şehir inandıklarınızın yansımasıdır. Şehir ve insan birbirinin aynasıdır. Şehirlerin mevcut duruumndan dolayı bizleri itham edecekler. Bir kaç dönemlik bir belediye başkanı bir şehir inşa edemez. Şehri o şehrin bütün sakinleri işaret eder. TOKİ'den, kentsel dönüşümenden bahsetmiyorum bile. Asıl önemlisi gönüller inşa etmenin, estetik bir ruh inşa etmenin mücadelesini vereceğiz.
 
Ben başkan oldum, koltuğumda otururum. Yok böyle birşey! Başkan şehirin eminidir.
 
Marmaray'ı nasıl önemsiyorsak, vatandaşın yürüyeceği kaldırımı da o kadar önemseyeceğiz. Parklara, otoparkalra, yeşillere ağaçlara daha çok yatırım yapacağız. Özelilkle çocuklar. Cumartesi pazar günlerimizi çocuklarımıza ayıralım. Yavrularımız artık cumartesi pazar günleri yarış atına dönüştürülmesin. Onların da çimende yuvarlanma, toza toprağa bulaşma hakkı var. Bu haktan yavrularımızı mahrum etmeyelim.
 
İnşallah eğitm sistemimizde daha ileri imkanlarla yetiştirme gayreti içinde olacağız. Yavrularımızın birer ekonomik kaynak, ticari meta haline gelmesine fırsat vermeyeceğiz. Çocuklarımıza parklar, yeşil alanlar yapacağız.
 
Ben cumartesi pazar günleri dershanedeydim demekten başka söyleyecek sözleri yok. Önce çocukları hesaba katacağız. Çocuklar iyi şehirlerde yaşarlarsa büyüdüklerinde iyi şehirler inşa ederler.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.