7m


7m

hyundai

Bakan Soylu'dan flaş Davutoğlu sözleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 Haziran seçimleri sonrası Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti MKYK üyelerine "Hepinizin odalarında neler konuştuğunu biliyorum" dediğini söyledi.

Siyaset 24.05.2021, 22:56
Bakan Soylu'dan flaş Davutoğlu sözleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV'de Kübra Par'ın moderatörlüğünde, Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'yla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

"'HDP İLE ANAYASA YAPABİLİRİZ' CÜMLESİ ÇIKTI AĞZINDAN"

Bakan Soylu, "Yıl 2005. Ben Başbakan Yardımcısıyım. AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu. Başbakan Davutoğlu. 7 Haziran seçimleri öncesi MYK toplantısında 'Biz HDP ile anayasa yapabiliriz' diye bir cümle çıktı ağzından. Hepimiz baktık. Seçim geçtikten sonra AK Parti çoğunluğu elde edemedi, tek başına iktidar kurabilme kabiliyeti oluşmadı. Ya CHP ile ya diğer siyasal partilerle bir araya gelecek. Bugünkü gibi hatırlıyorum. İlk MKYK toplantısında bugün Deva Partisi'nin başkanı Ali Babacan, 'Bu işlere bakmamalıyız, şu anda ekonomiyi ayakta tutmalıyız' dedi" ifadelerini kullandı.

"CANHIRAŞ MÜCADELE VERDİLER"

Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti:

"Dedim ki, 'Bizim sorumluluğumuz bugün demokrasiyi ayakta tutmak ve hükümeti kimin kurabileceğine ait çabalarımızı gerçekleştirebilmek.' Bu seçim tamamlanmamıştır, kampanya devam etmektedir, dedim. Kasım'da da seçim oldu. Sayın Davutoğlu ve ekibi CHP'yle AK Parti'nin iktidarı için canhıraş mücadele verdiler. Bir kısım arkadaşlarımız bunun doğru olmayacağını, Türk siyasetinin doğasına aykırı olduğunu, Türkiye'yi başka bir tarafa doğru getirebileceğini ortaya koydu."

"DAVUTOĞLU 'HEPİNİZİN ODALARINDA NELER KONUŞTUĞUNU DİNLETİYORUM' DEDİ"

Davutoğlu'yla ilgili çok çarpıcı sözler kullanan Soylu, "Büyük bir mücadele başladı. Bir taraftan HDP ile anayasa yapabilme kabiliyeti ortaya koyan birisi. Dert Recep Tayyip Erdoğan. Onu külliyede enterne edip, hareketsiz halde bırakan, ABD'nin Avrupa üzerinden uyguladığı politikayı Türkiye'de hakim kılmak. Bunun doğru olmadığını söyledik. Tartışmalar o kadar şiddetli oluyordu ki, bir ara sayın Davutoğlu tam anlamıyla dengesi kayboldu, 'Hepinizin odalarında neler konuştuğunu dinletiyorum ve biliyorum' dedi. 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 arasındaki süreci anlatıyorum" diye konuştu


Yorumlar (15)
Borabay 1 yıl önce
Süleyman, iddaaya varmısın, Şahıs ,seni üç vakte kadar milletin önüne atıp ben akpak’ım diyecek, senin yanında bonus olarakta binaliyi koyabilir. Sen banko, binali plase. :)) yatsı okundu, mum söndü...
Trabzon 1 yıl önce
Cumhuriyet tarihinin en Skandal Bakanı,vah Türkiyem vah
İbraam 1 yıl önce
*Oluk oluk kan akıtacağını söyleyen, geçmişi karanlık organize suç örgütü lideri, güçlerinin sınırsız oldukları zamanlarda Muaviye’yi örnek alıp, düştükleri, yalnız kaldıkları zamanlarda Ali'ye sarılmaları manidardır. Bu karanlık insanlar güçlerini devleti yönetenlerden alırken , uğradıkları ihanetin intikamını alırken devleti zayıf düşürüyorlar. Ve , bu devleti yönetenler kurdukları karanlık ilişkilerin bir gün hesabını verecektir,
Nokta 1 yıl önce
Biz neden? sesi çok çıkan ve işini iyi yapıyormuş gibi görünen insanları bu kadar övüyoruz? Ya bakanımız terörle iyi mücadele ediyor diye ün salmış ama diğer olaylar hep üstü kapalı kalmış. Yeme, yedirme, haksız yere suçlama, bunlar zaten var. Halk zaten biliyor kimlerin nerelere torpiller ile geldiğini. Zamanında hain köpeklerin silahlanmalarına müsade eden de bu zihniyet, şimdi bakın gebertiyoruz bunları deyip reklam yapanda bu zihniyet. Olan benim mehmedime, askerime olmuş, nedir bu reklamlar sayın bakan, nedir bu hep karalama politikanız? Karaladıklarınız kadar başarınız varmı bi sorun kendinize.
Nobody 1 yıl önce
Vatan hainlerinin korkulu rüyası Soylu bakanımızı harcatmayalım, yarın dizlerimizi dövmek işe yaramaz.
Hasan KARA 1 yıl önce
Bukadar soysuza bir soylu yeter, geleceğin cumhurbaşkanı Süleyman Soylu
Davut kazancı 1 yıl önce
Sorulara Cevap vermedi,bir ara sandım Türkü söyleyecek
Karadenizli 1 yıl önce
S. Soylu bakanımız terörü bitirmek için canla başla çalışıyor, ayağına çelme takmak isteyenler başaramayacak. Allah devletimizi milletimizi korusun.
yakun 1 yıl önce
Bu adam, ya milleti dli zannediyor ki bu milletin içinde deli sayısı dünya ortalamasının çok üzerinde; ya da kendisinde bir sıkıntı var, ağır bir sendrom geçiriyor olabilir. Hemen görevden alınması gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@