alexa metrics

banner536

Bakan Soylu'dan evlilik öğütleri

Soylu: Türk ve Müslüman olun, en az 3 çocuk yapın

Siyaset 02.12.2019, 17:31
Bakan Soylu'dan evlilik öğütleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Avcılar'da düğünde nikah şahidi olurken, evlenen çifte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımızın sözünü unutmayın; en az 3 çocuk. Sadece kendiniz için değil, anneanneler, babaanneler torunlarını kucaklarına almak için bekliyor” dedi.

Cihangir Mahallesi'ndeki davet salonunda yaklaşık bin kişinin katıldığı düğüne gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, büyük ilgi gördü. Davetlilerle fotoğraf çektiren Soylu, özel bir hastanede çalışan 24 yaşındaki Dilek Özkanlı ile bilgisayar yazılım programcısı Tahir Turan Türk’ün nikahında şahitlik yaptı. Avcılar Kaymakamı Kemal İnan'ın da katıldığı düğünde nikahı Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kefelioğlu kıydı.

Nikah şahitleri arasında Bakan Soylu’nun yanı sıra AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, sanatçı Cengiz Kurtoğlu ve iş insanı Tahir Türk de yer aldı. Çifte ömür boyu mutluluk dileyen Bakan Süleyman Soylu, birbirlerine yakıştığını söylediği çiftin kutlu ve güzel bir yolculuğa çıktıklarını belirterek, şöyle dedi: 

‘Anne ve babanızı birbirinizden fazla sevin’
"Mevlana, evliliği hazreti peygamberin yolu olarak tarif etmiş. Sizlere bu yolculukta ufak bir nasihatimiz olsun. Birbirinizi çok seveceksiniz. Birbirinizi sevmenin bir tık daha üzerinde sizi bu güne getiren dua eden, attığınız her adımda sizi çok seven anne ve balarınızı bir tık daha fazla sevin. Aileniz bereketli olsun. Örnek Türk ve Müslüman aile olun. Soyadınız da 'Türk' olacak. Gelenek, göreneğimize ananelerimize, inancımıza bağlı olun. Cumhurbaşkanımızın sözünü unutmayın; en az 3 çocuk. Sadece kendiniz için değil, anneanneler, babaanneler torunlarını kucaklarına almak için bekliyor. Herkes sizi örnek göstersin."


Yorumlar (3)
Fatih 2 yıl önce
Çerkes ya da gürcü olsan, isteyince Turk olabiliyor musun? Güzelmiş, din gibi :)
analist_61 2 yıl önce
Laz olunca problem olur mu? ne yazık ki beyin evrimi geriden gelenler memleketi yönetiyor.
Lütfü 2 yıl önce
İlginç...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@