alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bakan Dönmez'den yüksek faturalara çözüm önerisi: Evi daha az ısıtın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, faturaları düşürmek için öneride bulundu

Siyaset 03.11.2021, 13:28
Bakan Dönmez'den yüksek faturalara çözüm önerisi: Evi daha az ısıtın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, evin bir derece daha düşük ısıtılmasının faturaya yüzde 7 etkisi olacağına dikkat çekti ve "Bunu 7'den 70'e herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez doğal gaz, elektrik ve akaryakıta gelen zamlar için 'tasarruf' tavsiyesinde bulundu. Vatandaşa evlerini daha az ısıtmaları tavsiyesi veren Bakan Dönmez, 1 derecelik sıcaklık değişikliğinin faturayı yüzde 7 düşüreceğini söyledi.

"BUNU 7'DEN 70'E HERKESİN YAPMASI GEREKİYOR"

Dönmez, "Daha çok kullananların biraz daha tasarrufa riayet etmesini istiyoruz. Evlerimizde özellikle 1 derecelik sıcaklık değişikliği, yani 23 yerine 22 derecede evinizi ısıtmanın aylık faturanıza etkisi yüzde 7 olur. Yazın da eğer klimayla soğutuyorsanız, 18 derecede soğutacağınıza 19 derecede soğutmuş olsanız yüzde 7 faturanıza katkı var. Bunu 7'den 70'e herkesin yapması gereken, adeta bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz. Hem bu kaynaklarda dışa bağımlıyız hem de gereksiz yere bu enerjiyi üretebilmek için kaynak tüketiyoruz" dedi.


Yorumlar (18)
onur 1 ay önce
önce saraydan başlayın
cemil 1 ay önce
öneriyi sandıkta göstereceğiz....
Ali KAYA 1 ay önce
Aymazlığın bu kadarı da fazla. Vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz?
Hezber 1 ay önce
Zaten fatura korkusundan en kısıkta çalışıyor kombiler . Artık iyice halktan kopmuşlar halk ne durumda nasıl yaşıyolar haberleri yok sanki millet keyif olsun diye kombiyi köklemiş gibi konuşuyor ya da ağalar bizimlen eylenir
doğrucu davut 1 ay önce
Mesela siz de ejder meyvesi yemeseniz.12 tane uçak kullanmasanız.Olmaz mı?
Bu vatandaşa reva gördüklerinizi Allah size misliyle yaşatsın inşAllah.
salim 1 ay önce
siyasetçiler daha az çalarsa, ultra lükslerinden fergat ederseler, eş dost akrabayı zenginleştirmezlerse, tarika/cemaatleri ihya etmezlerse, vatandaşa böyle garip talimatlarda bulunabilirler. zaten millet yakacak odun bulamıyor, kat kat giyiyor.
adnan 1 ay önce
Gidicisiniz artık, gider ayak daha fazla zarar vermeyin artık. yazıktır.
onur 1 ay önce
hahahahahahaha
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@