Bahçeli'den flaş 'Cumhur ittifakı' açıklaması

Devlet Bahçeli Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den flaş 'Cumhur ittifakı' açıklaması
banner432

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"MHP zirveye çıkacaksa, bireysel zirve arayışlarından uzak durmak esastır. Başaracaksak birlikte, yapacaksak birlikte, direneceksek birlikte, mücadele edeceksek birlikte, vatan ve millet uğruna öleceksek de birlikte fakat adam gibi öleceğiz.

Ülkü sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Umutsuzluğa yer yoktur, karamsarlığa müsamaha yoktur. Hiçbir şey saklı kalmaz, kalmayacaktır. Ahlaki ve fikri kayma yaşayanlar eğer pişman olmazlarsa bize sadece gereğini yapmak düşecektir. Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılamaz. Bayağı ayak oyunlarını alttan almamız söz konusu değildir. İpini una serenlere, ipte cambazlık yapanlara hoşgörüyle bakamayız. Millet bize görev yüklüyor, vatan bizden hizmet bekliyor.


Ülkücü olan, ülkücü yaşayan tertemiz vicdanlar her şeyin en güzeline müstahaktır. Bazı insanlar başkalarından bir dakika önce cesaret gösterdikleri için kahraman olmuşlardır. Aklımızda hep Türkiye var dedik. Hedefimiz Kızıl Elma dedik. Gaye varsa güç vardır, güç varsa istikrar vardır. İstikrar varsa tutarlılık vardır. Her sözümüzün bir fikri dayanağı, her düşüncemizin bir tarihi arka planı vardır.

Vatanımızı düşünüyoruz. Güvenli, esenli, selamet ve saadeti ebedi olsun diyoruz. Devletimizi düşünüyoruz. Kuvvetli ve kudretli olsun diyoruz. Dün ne diyorsak bugün aynı çizgideyiz. Onlar içinde elbet geliştik, çağın şartlarına uygun hareket ettik. Bunu yaparken özümüzden ayrılmadık. MHP için duraklama ve durgunluk son bulmuştur. 1 Kasım sonrası üzerimize gelen husumet akını bozguna uğratılmıştır. Türk milleti bitti demeden bu dava bitmez. Türklüğün rüyası sönmeden milliyetçi hareket sönmez, sönmeyecektir. Hangi kudurmuş önümüzü kesmeye cüret edecek kadar şaşırmıştır? MHP cumhuriyetin 100. yıl dönümünün güvencesidir. Türkiye biziz, biz Türk milletiyiz. Birlikte geleceğin süper gücüyüz.

Türkiye tarihi bir dönemden geçmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, üçüncü evresine girmiş durumdadır. 24 Haziran'da milletimiz tercihini yapmıştır. 9 Temmuz Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyole yönetilmeye başlanmıştır. Bu bir milattır. Yeni hükümet sistemi Türkiye'nin ayağına vurulan prangaları kıracak, devlet mekanizmasındaki tıkanıklıkları da açacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bütün kurum ve kurallarıyla tam olarak oturmalıdır.

Şu hususu özellikle belirtmek isterim ki, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin başarısıdır. Kendi kaderimize kendimiz yön verdik. Kendi söküğümüzü kendimiz diktik. 15 Temmuz ihanetine birlikte karşı koyduk. Tüm dünya kimi zaman gıptayla, kimi zaman kıskançlıkla Türkiye'yi izlemiştir. Yeni sistemin mimarı Cumhur ittifakıdır. Yeni sistemin işlemesi için bu ittifakın devam etmesi gerekmektedir. Bu ittifakın kazasız belasız devam etmesi milli beka için önemlidir. Cumhur İttifakı Türkiye'nin ruh köküdür. Cumhur ittifakı Türkiye'nin sistemsel açmazlarını telafi etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 95 yıllık cumhuriyetimizi gelecek nesillere taşıma görevi üstlenmiştir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur.

Çok şükür aşı tutmuş, Türk milleti yeni sistem ile Cumhur ittifakına takdirini göstermiştir. Türkiye'nin bekası için 31 Mart seçimlerinin makul ve beklentilere uygun neticelenmesi arzumuzdur.

PKK-FETÖ ortaklığı iş başındadır. Cumhurbaşkanlığı hükümetini devirmek ve 15 Temmuz'da yarım kalan işgali tamamlamak isteyen alçaklar 31 Mart'ta yeniden sahneye çıkacaktır. Bu aşamada susmak gafilliktir, durmak atalet ve acziyettir. Biz Türkiye'nin istikbal teminatı Milliyetçi Hareket Partisi'yiz. Ne dediysek onu yaparız. Su akar Türk bakar diyemeyiz. Konu vatan olursa, konu beka olursa, konu Türklüğün varlığı olursa dünya üzerimize gelse telaşla geri çekilen namerttir. Alayı birden gelsin, hepsi zillet şemsiyesinde toplansın hiç farketmez. Karşınıza gerekirse tek başımıza çıkarız, gerekirse Türkiye'yi başınıza yıkarız. Yok öyle 3-5 kuruşa köfte yemek. Yok öyle karanlığa saplanıp, aydınlığa taş etmek. Hükümet kaybetsin de ne şekilde kaybederse kaybetsin demek vatan sevgisine yakışmaz. MHP taraftır, Türkiye'nin yanındadır.

Biz 1990'lı yılların başında 2023 hedefini gösterdik. Kara çok şükür görünmüşken, önümüze çıkan olursa ya kenara iteriz ya da üzerine basar eze eze geçeriz. Türk milleti zilletin tuzağına düşmeyecek. MHP de fedakarlığı millet için bayrak için ezan için henüz doğmamış Türk nesilleri için gösterecek.

Daha önce mahalli idareler seçimlerine ilişkin 4 ayaklı programımızı açıklamıştım. Yeni sistemin yerleşmesinin kurum ve kurallarıyla faaliyetinin en temel gündem olduğunu hatırlatmıştım.

Yanlış değerlendirmeler vuku buldu. Yerelde ittifak önerimiz ya anlaşılmadı ya da anlaşılmak istenmedi. Sabote edildik, görüşlerimiz çarpıltıldı. 31 Mart'a Türkiye'nin 2023'ten önceki son virajı olarak bakıyoruz demiştim. Cumhur İttifakı'nın tarihi görevinin bir kez daha göstermesini mühim görüyoruz. Biz Cumhur İttifakı'na asla taktiksel bakmadık. Kızılcahamam'da dedim ki İstanbul'un dışında her seçim bölgesinde adaylarımız olacaktır. Grup toplantımızda da yerelde ittifak arayışımızın kalmadığını beyan etmiştim. Üstten ve üst perdeden konuşmalar yereldeki ittifak çalışmalarını sekteye uğratmıştı. Bu gelişmeler çerçevesinde yerelde ittifak çalışmaları soğumaya alındı. Ancak ortamın müsait olduğunu gören zillet ittifakının paydaşları birer birer inlerinden çıkmıştır. Beka diyen Cumhur İttifakı'na her fırsatta bağlılığını haykıran MHP, buna nasıl sessiz kalacak. Biz Türkiye'nin suikasta uğramasına duyarsız kalır mıyız? Biz bu sürece tepkisiz kalamazdık. Olup bitenleri hareketsiz bir şekilde izleyemezdik. ABD'nin terör örgütleriyle beraberliği, DEmirtaş üzerinden yeni bir senaryo hazırlığı, demokrasi dışı eğilim ve söyleyemler tehlikeleri artırmıştır. Dağdaki bölücülerin büyükşehir belediyelerine oturmasına razı olamazdık. Türkiye'nin çıkarları neyi işaret ediyorsa oradayız. Türkiye'nin içine girdiği bugünkü ortamda son kararımızı beka üzerinden vermemiz elzem haline gelmiştir. 

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DEN ADAY GÖSTERMEYECEĞİZ

31 Mart seçimlerinden alınacak sonuçlar için elimizi taşın altına koyacağız. Buradan açıkça ilan ediyorum. MHP İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'den aday göstermeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayları kim olursa olsun desteğimiz tam olacaktır. Diğer her yerde adaylığımız vardır, adaylığı belli olan arkadaşlarımız da çalışmaya devam etmektedir. Zillet ittifakının paydaşı olan CHP, HDP ve İP her nerede aday çıkarırlarsa çıkarsınlar biz hazırız, onlarla her seviyede mücadeleye hazırız. Ona buna bakmayacağız, kulak asmayacağız. Türkiye'yi yem ettirmeyeceğiz, tutsak düşürmeyeceğiz. Mesele cumhur ittifakı, mesele cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Kim ne söylerse söylesin fasa fisodur. İnandığımız söylüyoruz. İrade, ilke ve inançlarımız doğrultusunda da hareket edeceğiz. MHP siyasetini millete göre yapar.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 11:50

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatansever
vatansever - 10 ay Önce

Daha dün akp li bakan Almanyaya eyalet sistemini incelemeye gitti. Ankara semalarına PKK paçavrası asan, Milliyetçiliiği ayak altına alan, Süreçte PKK ya dokunma diyen, Türklüm diyemeyen birine deynek olmak nasıl Devlet bekaasıdır. sen neye hizmet peşindesin bahçeci...

hemi
hemi @vatansever - 9 ay Önce

ajandir,turk kripto milliyetcidir,görevlidir

vatansever ?
vatansever ? @vatansever - 10 ay Önce

vatansever ismini kullanmakla vatansever olunmuyor biliyorsun değil mi ercan ? hdp de olsa farketmez diyorsun ya komik oluyorsun daha dün pkk paçavralarıyla konvoylarla karşılanan teröristleri unuttun di mi haburda, oslo sürecini, dolmabahçe görüşmelerini, akil adamları, şivan perver barzanilerle çekilen megri megrileri, sizi Allah ıslah eylesin

Ercan
Ercan @vatansever - 10 ay Önce

Sen milliyetçiysen biz vazgeçip komunist olalim bari. Siz projeye hizmete devam. Hdp de olsa farketmez sizin için Tayyip Erdoğan olmasın da !!! At gözlüğünü çıkarın diyeceğim ama sizde göz de katarakt zaten.

Murat
Murat - 10 ay Önce

O zaman sana ve partine ihtiyaç yok bahçeli verdin sana bir danışmanlık sende kurtul ülkücüler de saray bekçisi

hasan 61
hasan 61 - 10 ay Önce

İstanbul'a ihanet edene ben oy vermem hocam. haziran seçiminde sana destek veren ak partiye tepki oylarını da alamayacaksınız. Yazık

Salih
Salih - 10 ay Önce

4 duvara kapat kendini pencerede olmasın kimse görmesin, esaretin bedeli

Hakan
Hakan - 10 ay Önce

Bunun tek aciklamasi olabilir MHP bitirilmeye karar verilmiş

Abdulrezzak traure
Abdulrezzak traure - 10 ay Önce

Dediklerinden anladıgim bu millet artik ucuza köfte yiyemeyecek.pasta yesin.

HAMZA BAYRAKTAR
HAMZA BAYRAKTAR - 10 ay Önce

BU CUMIRİYETİ KURANLAR SENIN GİBİ HAYINLERİ HESAP EDEMEMİŞ TÜRK HALKİ KENDISİNE SÖVENLERIDE UNUTMAZ BAHÇESİZ BEY

Shmyo
Shmyo @HAMZA BAYRAKTAR - 10 ay Önce

Ne kadar sığ düşünce!! Pess

mehmet
mehmet - 10 ay Önce

he he Devlet, he,,


banner421

banner443