alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bahçeli'den flaş çağrı: Üniversite sınavları kaldırılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Üniversite sınavları tamamen kaldırılmalıdır. Türkiye sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek güçtedir." diyerek çağrıda bulundu.

Siyaset 29.06.2021, 11:33
Bahçeli'den flaş çağrı: Üniversite sınavları kaldırılmalı

Milliyetçi Harekete Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasının en başında üniversiteler ve gençlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"SINAVSIZ ÜNİVERSİTE TEZİNİ SAVUNUYORUZ"
Bu sırada üniversite sınavlarının kaldırılması gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli, "Biz gençlerimizin bir sınava mahkum olmasına karşıyız ve yeni bir sistemi arzuluyoruz. Pek çok üniversitenin kontenjanı dolmamaktadır. Sınavsız üniversite tezini savunuyor ve Türkiye'nin bu sisteme geçecek güce sahip olduğunu düşünüyoruz. Böylece öğrencilerimizi evlatlarımızı yarış atı gibi görmemiş ve müfredat kapsamında başarı ortalaması, olgunlaşma sınavları gibi fırsat eşitliği gözetilerek üniversite geçişi sağlanabilir. Türkiye sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek güçtedir." dedi.

"GENÇLERİMİZİ SEVİYORUZ"
"Sınavlara neşter vurmanın, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, kültürlü ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi Türkiye'nin kalkınma gayesini kamçılayacaktır." diyen Bahçeli şöyle devam etti: "Biz gençlerimize baktığımızda Z kuşağı değil akıl, bilim, inanç, fedakarlık ve 'Bir Türk dünyaya bedeldir' sözünün karşılığını görüyoruz. Onları çok seviyoruz. Hangi düşünceyi savunurlarsa savunsunlar hepsini bağrımıza basıyoruz."

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"Katar yalanını mal bulmuş mağribi gibi körükleyen CHP Genel Başkanı 25 Haziran 2021 günü Twitter mesajı ile gençlerimizi galeyana getirmek için fitne tezgahını açtı. Vahim olan şudur ki YKS'ye 1 gün kala yalan haber yaymaya yeltenen Kılıçdaroğlu yaş tahtaya basmakla kalmadı klendini rezil etti.

"KILIÇDAROĞLU GENÇLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİ"
CHP Genel Başkanı ahlak ve etik taşıyorsa Türk gençliğinden ve YSK'ye giren tüm gençlerimizden derhal özür dilemek zorundadır. Gençlerimize ayıp etmiş, yanlış yapmıştır.

"KILIÇDAROĞLU SENİ ESİR ALANI BİZE SÖYLE KURTARALIM"
Kılıçdaroğlu'na açık bir teklifim var. Kendisini kim tutmuş ya da esir almışsa korkmasın bize gelsin. Gelemiyorsa ulak göndersin. Yardım edelim yeter ki bu girdaptan çıksın. Borcu varsa ödeyelim. Fidye varsa kurtaralım. Kürek mahkumuna dönüşüyor göz göre göre. Cumhur İttifakı'nın siyasi sahillerine yanaşabilir, itirafçı olabilir ve pişmanlıktan yararlanabilirsin.

Bizler birileri memnun olsun diye eğilip bükülmeyeceğiz. Bizim tercihimiz bizim hedefimiz inandığımız gibi yaşamak, bu rehberlikte duruş sergilemektir. Fincancı katırları ürküyorsa varsın ürksünler."

"TERÖRİSTLER SİZİN, YUSUFLAR BİZİMDİR"
Bir evlat düşünün ki Hakurk'ta teröristlerin drone'lu bomba saldırısında üzerine gelen el bombasını bacaklarının arasına alıyor arkadaşları zarar görmesin diye bacağını feda ediyor. Teröriste methiye düzenler bilsin. Onlar sizin Yusuflar bizimdir. Yusuf'umuzu hep birlikte ayağa kaldıracağız. Tarihin azabından kurtulsalar Allah'ın gazabından kurtulamayacaklar.

"ÜLKEMİZİ DEVİREMEYECEKLER"
Yedi düvel bu mevzide pusulansa da Türkiye terörün üstesinden gelecektir. Kalemizi yıkamayacaklar, sahte demokrasi rötuşlarıyla ülkemizi and olsun deviremeyecekler. Kılıçdaroğlu Suriyelileri göndermek için AB'den söz aldığını söylemiştir. Bu neyin sözüdür? Hangi sıfatla bu sözü almıştır? AB dürüst değildir. Türkiye'nin aleyhine çalışmaktadır. İşbirlikçisi de zillet ittifakıdır.

"ŞEREFSİZ OLDUKLAR AÇIKTIR"
ABD'de yeni bir Türkiye karşıtı kamp kurulmuştur. CHP'nin FETÖ firarisi eski vekili Aykan Aydemir'den John Bolton'a kadar tüm Türkiye karşıtları birleşmiştir. Bizim evlatlarımız vatan savunmasındayken Türk'e düşman olanlar sözde 'Türk demokrasisi' başlığı altında buluşmuştur! Partizan değillermiş! Fakat şerefsiz oldukları açıktır. Demokrasi için Türkiye'de alarm vereceklermiş. Verin bakalım cesaretiniz varsa. Ama verdiğiniz anda yerin 7 kat dibine girmeyi göze alın.

Ne gam ne tasa; Zalimlere karşı Türkiye'nin kırılmaz bir mukavemeti vardır. Milletimiz hepsini besmele duymuş şeytana çevirecektir.

"BUNLARIN İKTİDARA GELMESİ, HAYAL ÖTESİ BİR BEKLENTİDİR"
İç ve dış tehditlere karşı en büyük güvencemiz milli birlik ve dayanışma ruhudur. Türk tipi başkanlık sistemi istikbal haklarına bağlılığı tescillemiştir. Zilletin savunduğu sistemlerdeki Cumhurbaşkanının defalarca denendiği halde istendiği gibi çalışmadığı tecrübe edilmiştir. Emel sahipleri asla muvaffak olamayacaktır. Çünkü bunların iktidara gelmeleri hayal ötesi bir beklentidir.

"İYİ PARTİ ZİHNEN DARMADUMANDIR"
Bilhassa İP'in önerisindeki Cumhurbaşkanı önerisindeki çelişki hem tarafsızlık hem de temsili olması konusu ibretliktir. İP zihnen ve fikren darmadumandır."


Yorumlar (25)
İskender 6 ay önce
Peki, üniversiteye giriş yazı-tura, kura, ebced hesabı ile mi olacak
Davut 6 ay önce
Ak partililer bu sayede odtü, boğaziçi, itü gibi yerlere girebilecek. Çok güzel bir uygulama. Ak partililer bu sayede belki ak partiye oy vermeyecek :)
Kemal 6 ay önce
Hayır kardeşim; zengin çocukları en iyi yerlerde okuyacak, fakir çocukları da kalanlarla yetinecek. Ülkenin genelinde son 10 yıldır uygulanan sistem gibi yani. Yazı tura haramdır, yakışmaz
Alp TÜRK 6 ay önce
Seçimlerde barajı da kaldır hadi...
? 6 ay önce
imtihanlarmı kalkacak ???? iyice sıyırdı .......
H. M 6 ay önce
Ülkeyi idare etmeye talip olan muhalefet parti liderleri böyle saçma sapan açıklamalar yapmamalı ülkenin temel taşı olan MHP bu halleredemi düşecekti? 81 ile 81 üniversite diyip yola çıkanlar ülkeye öğrenim durumunda ne hallere düşürdüğü ortada yks seçimlerinde 45 soruda zor zar 5 soruya cvp veren öğrenci profili bu dönem oluşmaya başladı. Sayın bahçelinin katar öğrencilerinin Türkiyede ki tıp okullarına imtihansız girmesini nasıl karşılıyor
Mantıklı 6 ay önce
D.B’nin bu açıklaması, Ükemize gelen Yabancı Öğrencileri, Türk Üniversitelerine girmelerini sağlamak içindir !! MHP’nin “’Ülkücü’ kimliği, AKP’ye karıştıktan sonra, temiz Irkını kirletmiştir !! Ve bizim için MHP’nin hiçbir Hükmü kalmamıştır !!!
BOZKURT 6 ay önce
Ülkemize gelen Suriyelilerin Sınavsız üniversiteye girdiklerini bilmiyorsanız burada yorum yapmayın.Neyi savunuyorsunuz..Böyle bir Gnl Bşk Ülkücü Harekete liderlik yapabilir mi? Gidin bakın mhp kongre delegelerine sağdan soldan devşirme çoluk çocuk.
Mantıklı 6 ay önce
Yanlış !! Türk Irkına karşı savaşan, Bizden değil !!! Tarih Yalan Söylemez ama Sen ve Senin gibiler söyler !!! “Bizdendir” tanımlaması Relatifdir, gerçekçi bir anlamı yoktur. Yalaka ve Şirin görünme adına yapılan bir açıklamadır !!!
Gahuralı 6 ay önce
Irkçılık yapma ewet dediği şey çok saçma ama bunun cevabı senin yazdığın şey değil türk kürt laz bu vatan hepimizin, arapta gelse bizden boşnakta gelse bizden
Muzaffer 6 ay önce
Bir gün de bagirmadan başkasına takılmadan konuşma yapsa. Geçmişte daha ağır ihtamlarda bulunduğu kişilerle aynı hizaya geldi. Hala diş güçler. Sanki mulafiet yönetiyor ülkeyi. Gençlerin önünü açmak için kenara cekilseler daha güçlü kalkınır ülkemiz diye düşünüyorum
hakan 6 ay önce
MHP de bir tane aklı başında adam kalmadı mı? bunu ya ne diyorsun ne yapmak istiyorsun? diyemediğin bir sıkıntın mı var ? diye soramıyor mu ?
mavi firtina 6 ay önce
sen ünüversiteyi brakta sedat peker iddialarina cevap ver.
tursun 6 ay önce
4 işlem bilmeden liseyi bitiren var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@