alexa metrics

banner536

Atatürk'ten sonra en güçlü lider !

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce CHP liderliği yapan İnönü, Ecevit ve Baykal’dan daha güçlü bir lider olduğunu öne sürdü.Gürsel Tekin, “İddia ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra partide, tabanda en güçlü lid

Siyaset 31.01.2013, 17:38
Atatürk'ten sonra en güçlü lider !

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce CHP liderliği yapan İnönü, Ecevit ve Baykal’dan daha güçlü bir lider olduğunu öne sürdü.

Gürsel Tekin, “İddia ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra partide, tabanda en güçlü lider Sayın Kılıçdaroğlu’dur” dedi.


"DEVİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in sözlerinin ardından parti içinde yaşanan “ulusalcı” tartışmasını değerlendiren Gürsel Tekin, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğunun tehlikede olduğu yorumlarının gerçeği yansıtmadığını savunan Tekin, “Partinin an sahipleri İl başkanları, kurultay delegeleridir. Sayın Kılıçdaroğlu, tabanda, örgütte  Atatürk’ten sonra en güçlü liderdir.

Buna Rahmetli Ecevit’i de katıyorum. Bunları 30 yıldır bütün kademelerde görev yapmış biri olarak söylüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nu devirmeye kimsenin gücü yetmez. Bunun yerel seçim sonuçlarıyla bağlantısı yok. Sayın Genel Başkanının kendisinin vermediği bir karara başkalarının müdahalesi söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.

"BASKI YAPIP DURUYORLAR"

Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmadığı sorusuna esprili yanıt verdi. Eskişehir Belediyesi’nde yaşananlara göndermede bulunan Tekin, “Nasıl aday olacağız? Baskı yapıp duruyorlar. Bu kadar rahatlığımız var niye bozalım?” dedi. Tekin, kendisini adaylaştırmayacağını, partinin vereceği kararın önemli olduğunu söylerken, “Aday olursanız şansınız ne olur?” sorusuna , “Yorum yok” karşılığını verdi.


Yorumlar (1)
Yusuf Altuntaş 9 yıl önce
yürüyen merdivenden ters tarafa yürümeye çalışan antalya uçağı yerine çin uçağına binen daha kardeşinden bi haber olmayan lider mi Atatürk den sonra ki En iyi lider CHP ye bak hele ben olsam bu sözlerin üstüne bu tekin i bilmem Ne yaparım Sen Atatürk u Ne sanıyorsun tekin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@