banner560

Ali Babacan'a şok! Biri Trabzonlu iki kurucu üye istifa etti

DEVA Partisi'nin biri Trabzonlu iki kurucu ismi partiden istifa etti

Siyaset 12.04.2021, 18:50
Ali Babacan'a şok! Biri Trabzonlu iki kurucu üye istifa etti

Demokrasi ve Atılım Partisi kurucularından Prof. Dr. Arzu Kılıçlar ve Nevim Bilici partiden istifa etti. Bu isimlerden Kılıçlar, daha önce DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı yapmıştı.

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın Genel Başkanlığını yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi'nde (DEVA) istifa şoku yaşandı.

Partinin kurucuları arasından yer alan Prof. Dr. Arzu Kılıçlar ve Nevim Bilici partiden istifa etti.

ARZU KILIÇLAR KİMDİR?

Prof. Dr. Arzu Kılıçlar, 1974 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladı. Gazi Üniversitesi, Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi'ni bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Türkiye'nin Turizm Gelirlerindeki Sızıntılar Ve Bu Sızıntıların Hesaplanmasına Yönelik Bir Yaklaşım isimli teziyle doktor unvanını aldı.

Akademik kariyerini 2018 yılına kadar Gazi Üniversitesi'nde yürüten Kılıçlar, halen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Profesör Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Kılıçlar'ın turizm, eğitim, örgüt ve liderlik gibi konularda yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makaleleri ve kitabı bulunmaktadır. İngilizce bilen Kılıçlar evli ve iki çocuk annesidir.

Ali Babacan'a şok! Biri Trabzonlu iki kurucu üye istifa etti

NEVİM BİLİCİ KİMDİR?

Nevim Bilici, 1967 yılında Trabzon'da doğdu. Bursa Kız Lisesi'ni bitirdi. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Dergi, radyo ve TV programlarına metin yazarlığı yaptı. Orta derecede İngilizce bilen Nevim Bilici ev hanımıdır, evli ve 2 çocuk annesidir.

Ali Babacan'a şok! Biri Trabzonlu iki kurucu üye istifa ettiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Borabay 6 ay önce
Sorun yok, her meyve ağacı baharda birsürü çiçek açar, ancak bunların bir kısmı meyveye dönüşmeden dökülür gider.
Ercan 6 ay önce
Asla oy vermeyecek biri sna verdiği gaza bak !!
İlk seçinden sonra doğru Parti Çöplüğüne. Çünkü ısmarlama ! Çünkü maşa! Çünkü böl parçala yönet mantığından başka bir işleve hizmet etmiyor. Uyan ey Türkiye!!
Garip38 6 ay önce
Herkes gibi kendileride biliyor baraj olayını, kimin kanatlarının altına girecekleride belli mecliste olmak için, bunlarda parti güya
baha 6 ay önce
kim bu beyaz türkler(sabatay)!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@