Albayrak açıkladı: Karadeniz'de arama yapılacak

Albayrak, Türkiye'nin, enerji alanında önemli değişikliklerin, yatırımların ve hamlelerin gerçekleşeceği yeni bir döneme girdiğini söyledi.

Siyaset 09.03.2017, 11:10
Albayrak açıkladı: Karadeniz'de arama yapılacak
ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde düzenlenen IHS CERAWeek 2017 Enerji Konferansı'na katılan Enerji Bakkanı Berat Albayrak, petrol ve doğalgaz aramalarına ilişkin,  değerlendirmelerde bulundu.

Albayrak, Türkiye'nin, enerji alanında önemli değişikliklerin, yatırımların ve hamlelerin gerçekleşeceği yeni bir döneme girdiğini söyledi.

"KARARLI VE YOĞUN ÇALIŞMA DEVAM EDECEK"
Dünyadaki petrol ve doğalgazın yüzde 60'ından fazlasının Türkiye'nin yakın çevresindeki bölgede bulunduğuna dikkati çeken Albayrak, "Dört bir tarafında birçok enerji kaynağı ve zenginlikler bulunan Türkiye'nin, bölgesindeki en istikrarlı ve güçlü ülke olmasının getirdiği sorumluluk ve enerji arz güvenliğinde oynadığı rolü itibarıyla, ülkemiz gelecek dönemde de kararlı ve yoğun çalışmaya devam edecek." diye konuştu.

KARADENİZ VE AKDENİZ'DE ARAMA YAPILACAK
Bakan Albayrak, Türkiye'nin son yıllarda doğalgaz depolama ve kaynak çeşitliliği konusunda çok önemli yatırımlar yapmaya başladığının altını çizerek, birçok alanda yatırımların hayata geçirilmesine devam edileceğini belirtti.

Bakanlık olarak son dönemde petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına daha da hız verdiklerini vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti: "Özellikle bu yıl Karadeniz ve Akdeniz olmak üzere arama ve sondaj konularında önemli hamlelerimiz olacak. Birinci sismik arama gemimiz Barbaros Hayrettin'den sonra ikinci gemimiz ile Akdeniz ve Karadeniz sularında daha aktif iki boyutlu ve üç boyutlu sismik çalışmaların yanında, her iki denizimizde de arama faaliyet sürecimizi başlatacağız. Türkiye için artık birçok alanda daha önemli hamlelerin yapılması gereken bir sürece giriyoruz."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
ibrahim çevik 4 yıl önce
Biz dışardan bu kadar salakmı görünüyoruz. bir Akyazı sayesinde 4 seçim idare ettiler. bu Karadenizde petrol arama işide aynen böyle. her seçim dönemi ya arama başlar yada rezerv bulunur..
doğan yıldız 4 yıl önce
referandumdan birkaç gün önce de petrol bulunur artık :))
ibrahim çevik 4 yıl önce
Zatımuhtereme ve ona ay verenlere bir tek soru. Bu kişi damat olmasaydı bakan olabilirmiydi.. Başka sorum yok. bizim çocuklar şırnak'a El-bap'a onun kiler vakıf başkanlığına bakanlığa şirket patronluğuna.. helaalll, durmak yok devamm. TC leri sökmeye devaammm.
ibrahim çevik 4 yıl önce
Bizim için petrolden daha önemlisi sökülen TC lerin yerine takılması, Andımızın serbest bırakılmasıdır.. Ve birdaha sökülmemeleri vedahi TC nin ilelebet yaşaması için HAYIR...
Oflu 4 yıl önce
O kadar mal mülk karadenizde de petrol arayacak.
Evet 4 yıl önce
Ak Parti yapar, birileri sadece bakar. Ama görmez. Herkese nasip olmuyor, teşekkür almak.
ibrahim çevik 4 yıl önce
Evet akp yapar ? pkk ile dolmabahçede mutabakat yapar, fetoya arsa bina kadro tahsisi yapar, TC leri söker, andımızı yasaklar, İsraile mavimarmarayı yollar sonra banamı sordunuzda gittiniz der, Van munit der gider israil ile anlaşma yapar , e daha ne yapsın,
HALIM 4 yıl önce
2nizde kiraladigiz petrol arama sondaj makinesini bniye getirttiniz o zaman ?
sumu ariyordunuz .?yeter be . akp bu ulkeye 15 yilda hic bir sey vermedi . olani satti ve yandaslarina peskes cekti .
Evet 4 yıl önce
Kedi uzanamadığı ete murdar dermiş. Ak Partinin eserleri birilerini ne kadar rahatsız ediyor. Size istifade etmek harammı acaba? Yıkamadığın bileği öpeceksiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@