Akşener: Erdoğan'ı FETÖ konusunda uyarmıştım

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener çarpıcı açıklamalarda bulundu

Siyaset 20.06.2018, 11:12 15.07.2019, 11:54
Akşener: Erdoğan'ı FETÖ konusunda uyarmıştım

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 2010 yılındaki anayasa referandumuna karşı mücadele ettiğini belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı FETÖ konusunda uyardığını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2. TURA KALIRSANIZ NE YAPARSINIZ?

“Çok da iyi olacak bu seçim döneminde Sayın Erdoğan süreli tekrar ediyor. Süper baskın seçim yaptılar. Her şey iyi ise neden seçim yapıldı her şey kötüyse neden ona oy versinler.En hazırlıklı en uzun süredir çalışan bir genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Ekonomi konusunda bazı arkadaşları bir araya getirdik ve Ülke bu sarmaldan çıkar mı diye araştırdık. 16 yılda iktidar neler yapmış iddia ediyorum hiçbir siyasi parti tek tek çalışmadı. Sizin yaş grubundan biraz daha genç arkadaşlardan oluşan hem Türkiye'de hem yurt dışında önemli görevlerde buluşan bir rüya takımı gibi arkadaşlarımız var. Sayın Erdoğan seçildiği dönem kendi gençti ve yaşıtlarını taşıdı. Onlar artık hem ruhen hem bedenen orta yaşı geçti”

BAŞKAN YARDIMCILARI KİM OLACAK?

“Ben İYİ Parti'nin Genel Başkanıyım, Kılıçdaroğlu CHP'nin, Karamollaoğlu Saadet'in Genel Başkanı. 2. Tura kaldıktan sonra liderlerle bir araya gelip başkan yardımcıları için fikirlerini alacağım. Bakanlar kurulu için de geçerli bu. Biz bir ittifak kurduk onların görüşlerini görmezden gelemeyiz.

ONLARI DA UYARMIŞTIM

Bizim partimizin teröre karşı net bir duruşu var. Partimiz 2 aylıktı terör uzmanları ve ilahiyatçılardan oluşan bir grup kurdum ve bir yol haritası çıkardık. Bunlarla nasıl mücadele ederiz diye o zaman hükümeti de uyardık düzgün mücadele edilmiyor diye. Onlar bana “FETÖ” diyor ben onlara “Şerefsiz” diyorum. 2 senedir öyle geziyorlar. FETÖ'den kaçak damatlar var. Pensilvanya'ya yüz süren herkes AKP'den milletvekili adayı. Bu nasıl bir mücadeledir. Ben terör örgütleri ile mücadeleye gayri ciddi buluyorum. Sayın Erdoğan'a da bugünkü şartlarda acıyorum. Bu kadar saçma sapan insanı etrafına toplamış. Bir Başbakan bir isnatta bulundu. Nasıl bir başbakan bir şey söylerde arkasında durmaz. Sayın Erdoğan bu konuda bir şey diyemiyor. Çünkü beni biliyor. 2010 referandumunda ben çok sert ‘Hayır'a çalıştım. Onları da uyarmıştım. Turgut Altınok'un kızı Ayça'da partimize katıldı. Çok güzel oldu. Satın Turgut Bey de efsane belediye başkanlarındandır.

EKONOMİ POLİTİKASI

Şırnak ve Edirne'nin problemi aynı. İşsizlik, genç işsizliği. 16 yılda Türkiye'yi yönetenler neler yapmış tek tek baktık. İlginç şeylerle karşılaştık. 2,5 trilyon dolar devletin kasasına bir para girmiş. Bununla neler yapılmış bir tek bölünmüş yollar. Havalimaları, hastaneler, köprüler yandaş müteahhite verildi müşteri garantili. Meşhur çılgın projeleri var. 65 milyar dolar Kanal İstanbul'a yatırılacak deniyor. Tamam ama bunun ülkeye faydası ne olacak. Bu projelerin Türkiye'ye faydası sıfır. OHAL var insanlar yatırım yapmıyor. Yurt dışına para çıktığından Sayın Erdoğan da şikayetçi.2010'dan 2016'ya tarım katkısı 18 milyar dolar düşmüş. 9,5 milyar dolarlık ithalat yapılıyor. Bu da 1 milyon tarım işçisinin işsiz kalması demek. Tarlalar boş, hayvancılık bitirilmiş. Ben hep iş bilmezlik olarak gördüm ama. Anadolu'yu gezdikçe bunun bilerek yapıldığını gördüm. Yoksullar üzerinden bir siyasi politika yürütülüyor. Gelecekte 2 şeyden savaş çıkacak biri su biri gıdadır.

‘YALANDAN İFTİRADAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAZ OLDULAR’

Biz her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağız sanayiye. 5 yıl içinde tarımı destekleyecek yem, mazot ve benzeri konularda çiftçimizi destekleyeceğiz.Müthiş bir israf var. Bununla ilgili devletin bütün kurumlarını inceleyeceğim. Başbakan çıktı TİKA'yı kapatacağımı bunun için talimat aldığımı söyledi. Yalandan iftiradan başka bir şey yapmaz oldular. Nedir bu diye TİKA'ya bir baktık. 6,5 milyar dolar bu kuruma giren bir para var bizim vergilerden toplamda 8 milyar dolar yıllık harcama yapılmış. Ne yapılmış bu kurum üzerinden para yurt dışına aktarılmış Sayıştay gözleminden uzak. Bir yere okul yapılmış nasıl yapılmış, kaça yapılmış bir bilgi yok? Mali'nin meclisini yapmışlar. Sudan'ın bilmem ne adasını tamir ediyorlar. Türkiye'de Osmanlı'dan kalma eserler çürüyor sözde “ecdat ecdat” diye geziyorlar.

‘CUMHURBAŞKANI SEÇİLİRSEM İNSANLAR RAHAT BİR NEFES ALACAK’

Önce insanlar rahat bir nefes alacak ve huzur gelecek. Şu an Türkiye bekar evi gibi darmaduman. Bu evi derleyip düzenleyeceğiz. Benim kafamdaki cumhurbaşkanı az konuşan, sabreden, vatandaşın derdini anlayabilen bir karakter. Türkiye'yi bir bayram sofrasına oturtmayı benimseyen bir cumhurbaşkanı olacağım.Seçildiğimde hemen OHAL kalkacak ve şeker fabrikalarının satışları durdurulacak. Devletin kurumları elden geçirilecek. Kuleli ve Işıklar askeri okulları açılacak. GATA eski haline getirilecek." 

A24Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
ibrahim çevik 3 yıl önce
FETÖ konusunda biz 25 yıldır uyarıyoruz. beraber yürümeyin, her istediğini vermeyin diye.. ABD nin sovyetler birliği etrafında oluşturduğu yeşil islam kuşağı çalışmasının bir ürünüdür diye. CIA bağlantısı vardır diye. ama CIA ile drekt ilişkisi olanlar tabiikide FETÖ ye karşı tedbir geliştiremez..beraber yürüyenler beraberce bir darbe yapmaya kalkmışi, bu darbe kimin işine yaramıştır ona bakmak lazım.
abdi abi 3 yıl önce
bizde inandık...chp yle beraber aklamak için elinizden geleni yapıyorsunuz..
Gman 3 yıl önce
Ben abd de yasiyorum .Maaalesef burda bir suru gatoscular hep bu kadini ve ince diyor .Bunlar bir bir proje . Aman bunlar destek olup bir hataya dusmeyin. Fatosa karsi olsan seni niye desteklesinler. Uyanik olun
Merandes 3 yıl önce
Bizdeki kaçak ülkücüler de çakma Asena bulmuş ölümüne peşindeler. Laf dinleyen yok
zafer 3 yıl önce
MERAL HANIM SEN ÖNCE SU SORULARIMIN CEVABINI VER: 1.) SEN DEGILMIYDIN 15 TEMMUZDA "BEN BASBAKAN" OLACAM DIYEN? SIMDI DERSIN KI O KASET MONTAJDI
2.) 15 TEMMUZ NE SEN NE DE O CHP LDERIYLE NIYE BURNUNUZUN DIBINDEKI DARBE GIRISIMINI TV DEN SEYRETTIN? YANI SEYIRCI KALDINIZ?MALUM LAFIM ONA ÖBÜR ZAATDA BAKIRKÖY BELEDIYE BASKANININ EVINE SIGINDI. NIYE PIYASADA YOKTUNUZ? YAHU BIR NEDEN SÖYLEYIN? SADE BU IKI NEDEN YETIYOR DA ARTIYOR. SIMDI SIZ BURADA VATANSEVERLIGINIZI NIYE GÖSTERMEDINIZ? EVET CEVAP BEKLIYORUM BU IKI SORUMA.
Gurbet amirika 3 yıl önce
Bende Amerikada yaşıyorum bir çokları biz Akpartiyle barıştık akparti ike devam diyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@