7m


7m

hyundai

Akşener'den Mustafa Bıyık açıklaması: Artık olağan hale geldi!

Meral Akşener, silahlı saldırıya uğrayan İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı hakkında konuştu

Siyaset 11.06.2021, 16:03 11.06.2021, 16:20
Akşener'den Mustafa Bıyık açıklaması: Artık olağan hale geldi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon'un Yomra ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırıya ilişkin, "Yomra Belediye Başkanımızın hem de kurşunla karşılaşması çok çok vahim bir hadisedir. Allah korumuş, canına bir şey olmamış." dedi.

Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırıya ilişkin, sabah saatlerinde belediye başkanıyla görüştüklerini ve tam olarak ne olduğuna dair fikirlerinin bulunmadığını dile getirdi.

Bu tür saldırıların Türkiye'de çok olağan hale geldiğini ileri süren Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Asıl sorgulanması gereken budur. Bu tür olaylarda faillerin bulunup, 'Bu nedir'in cevabının alınamayacağı bir Türkiye'de yaşıyoruz. Benim evim basıldı, failleri beraat etti. Sayın Kılıçdaroğlu lince uğradı, failleri beraat etti. Şimdi böyle bir Türkiye'de Yomra Belediye Başkanımızın hem de kurşunla karşılaşması çok çok vahim bir hadisedir. Allah korumuş, canına bir şey olmamış. Herkes adına ve İYİ Parti Genel Başkanı olarak söyleyeceğim şudur; bir eski içişleri bakanı olarak hem hakimlere hem savcılara hem kolluk güçlerinin yöneticilerine, siyasilere sesleniyorum. Her bir vukuat, linç, baskın, haksızlık hukuki olarak ortada bırakıldığı zaman, takipsizlik verildiği, hiçbir hukuki ceza verilmediği zaman yarın insanlar sokakta gezemez hale gelir ve nitekim öyle. Bir başka şey daha olur, bu devran döndüğü zaman bu konunun arkasında durup hukuku işletmeyenler, benzer durumlarla karşı karşıya kalırlar. Türkiye kabile devleti haline döner. Dolayısıyla devlet insanlığının, devleti yönetmenin ciddiyetinin önde olması gerekiyor. Ben bugün Türkiye'yi yönetenlere sesleniyorum. Bu tür olayların önünün kesilmesi için yapanın yanına kar kalmaması gerekiyor."


Yorumlar (9)
Davut 1 yıl önce
Mafya ile kucak kucağa olan tüm siyasiler idam edilmelidir. Bu vatan bizim.
Hasan 1 yıl önce
Herşey vahim, baş aşağı gidiyoruz. Umarım bu seçimde değişecek
Atam 1 yıl önce
İktidar eliyle yaratılan kana susamış canavarlar içimizde kol geziyor. Kanun yok. Suç taktir edilir hale gelmiş. Muhalefete atılan iftiralar yalanlar karadenizlilerin beynini esir almış. Dün ne yaptıkları belli olanlar bugün sadece biz temiziz diyorlar. Maalesef halkın yüzde kırkı bunlar ne deseler inanıyor Yazık. Devlet vatan kanun hukuk insanlık iman vicdan..adına büyük bir değişim şart.
Ak parti... 1 yıl önce
Hadi ordan melun abla olağanmış bir defolun şu milletin başından...
OFLU61 1 yıl önce
Yürü gidin artık bu milletin yakasından,yediniz bitirdiniz bizi.
Erdinç 1 yıl önce
Bulunup faillerinin ifadelerinin alinamayacagi durummus kendi icisleri bakanligi donemi saniyor hanfendi
Salih Çakıroğlu 1 yıl önce
Siyasi düşüncemi yazmaktan hoşlanmıyorum ama bir AKP'li olarak şiddetten ve şiddet dilinden sıkıldım artık. Ülkenin gündemi vatandaşın geçimi olmalı. Reis herhalde işe yaramaz danışmanları tarafından kuşatılmış ki gerçekleri göremiyor. Bence bir istiareye yatsın ama önce namuslu, şerefli insanlarla istişare de yapsın. Akparti kötüye gidiyor. Ülke kötüye gidiyor. Muhalefet tehditle değil çalışmakla, dürüstlükle yenilir.
Arsinli 1 yıl önce
Yanlış sevicilerinin ben çok cahil ve Türkiye gündeminden uzak olduklarına inanıyorum. Tıpkı AKP eski bakanın söylediği gibi seçmenimiz okuyup bilinçlendiğinde bize oy vermiyor. Size söyleyeceğim okuyun biliçlenin eyyy cahil zümre..
AHMET TS 61 1 yıl önce
MAFYA SOYTARILIĞA DEVAM ETSİN,
BU İŞLERİN SONU GELMEZ,
KINAMAYLA BU İŞLER DÜZELMİYO, SHOWU BIRAKIP DERHAL ALT YAPISI ARAŞTIRILSIN..
BOŞ BELEŞ İŞLERLE SÖYLEMLERLE MİLLETİ GAZA VERMEKTEN BAŞKA BİR İCRAAT YOK..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@