Aile Bakanı'nın Hollanda ve Almanya programlarına engel

Bakan Kaya'nın Hollanda ve Almanya programı iptal edildi.

Siyaset 10.03.2017, 08:29 10.03.2017, 08:47
Aile Bakanı'nın Hollanda ve Almanya programlarına engel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda ve Almanya'ya yapacağı iki günlük program iptal edildi. 


Bugün Hollanda'nın Hengelo, Enschede , Wehl kentlerinde üç ayrı programın yanı sıra Almanya’da da katılmayı planladığı vatandaşlarla buluşma programının da iptal edildiği duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rotterdam kentindeki programı iptal edilmişti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte Facebook hesabından geçtığimiz hafta bir açıklama yaparak, Türk yetkililerden referandum etkinliği için resmi talep geldiğini ancak iş birliği yapmayı düşünmediklerini belirtmişti. Rutte'nin mesajında, "Bunu kabul edilemez buluyoruz. Hollanda'nın kamusal alanları, başka ülkelerin siyasi kampanya alanı değil" ifadeleri yer almıştı.
 

Rutte: Ne 15 Mart'tan önce ne de sonra gelme... Çavuşoğlu: Geleceğim
 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise, Çavuşoğlu'nun, ne 15 Mart seçimleri öncesi ne de sonrasında ülkelerine gelmesini istemediklerini vurguladı.

Türk mevkidaşı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Rutte, "Can sıkıcı durumlardan kaçınmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise kendisine salon verilmemesine ve Hollanda Başbakanı Rutte'nin "Ne 15 Mart öncesi ne de sonrası Çavuşoğlu'nu istemiyoruz" açıklamasına karşın Cumartesi günü Rotterdam'a gelmekte kararlı.

Çavuşoğlu, Hollanda hükümet yetkililerinin, 15 Mart'taki seçimler nedeniyle aşırı sağcıların tepkisinden çekindiği için, ziyaretine sıcak bakmadıklarına işaret etti.

Çavuşoğlu, "Cumartesi günü kampanya yapmak için Rotterdam'a gideceğim. Hiçbir şey beni engelleyemez. Irkçı ve faşistlere boyun eğmeyeceğiz" dedi.


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Menşure 4 yıl önce
Çok iyi oluyor. Siz kendi ülkemizde Saadet Partisi yetkililerinin yapacağı toplantıları engelleyip salon vermiyorsunuz, siz kimsiniz ya.. Kendiniz yapınca iyi avrupa yapınca kötü öylemi beter olun. HAYIR HAYIR HAYIR !
salih 4 yıl önce
İKİ YÜZLÜ AVRUPA.
Evet 4 yıl önce
Bizim hayırcılara ne oluyor acaba? Avrupa ezeli Din düşmanımız. Ya bizimkiler ne der bu işe acaba? Onların itirazı, düşmanlığı nereden kaynaklanıyor acaba?
adnan 4 yıl önce
kandiracak okuz ariyorsaniz avrupada cok yok arabistana ve ya afrikaya gidin oralarda bolca var sende buvaziyetle afrikaya uyum salarsin yuuuuuru
hayır 4 yıl önce
bır basbankan dusunun kı her gıttıgı yerde kendını asalıyor ınsanlar bunu alkışliyor dunyanın baska yerınde boyle komodı yok
Suat Öztürk 4 yıl önce
Müslüman Hüviyetli yerli gevurcuklarla uğraştığımız yetmiyormuş gibi şimdide yabancı gevurcuklarla uğraşacağız Allahın dininin son kalesi olan Türkiyeyi Küfre teslim etmeyeceğiz Bedirde ki mucize Yahutla işaretli 5000 melek gene yardıma gelir Al'i İmran Suresi 124 125 deki Ayet'i Kerimede belirtildiği gibi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@