Ahmet Kaya: Trabzonlu eski Trabzon'u arıyor

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Ak Parti Trabzon milletvekili Adnan Günnar'a yanıt verdi

Siyaset 14.12.2019, 13:37 14.12.2019, 13:44

TBMM’de görüşülen 2020 Bütçesi üzerine yaptığı konuşmayı eleştiren AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’a cevap veren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “AKP döneminde, ölülere oy kullandırıldı. Boş arsalara seçmen kaydedildi” diyerek şöyle devam etti:

“VEKİL SAYISI 6 YA DÜŞMEDİ Mİ?”

“Biraz önce yaptığım konuşmada Trabzon'da milletvekili sayısının 8'den 6'ya düştüğünü bunun gerekçesinin de azalan nüfus olduğunu söylemiştim. Gerçekten de Trabzon'da milletvekili sayısı 8'den 6'ya düştü. Bu doğru mu? Doğru. Bir gerçek üzerinden bir değerlendirme yaptım. Tabii, benim bu değerlendirmeme AKP Trabzon Milletvekili Sayın Adnan Günnar bir cevap verdi. 

“ÖLÜLERE OY KULLANDIRILDI MI?”

Sayın Günnar cevabında ‘Artık ölülere oy kullandırmıyoruz, ölüleri saymıyoruz’" dedi; o nedenle vekil sayımızın düştüğünü söyledi.  Sayın Günnar'a şimdi şunu sormak istiyorum; ‘AKP iktidarı döneminde ölülere oy kullandırıldı mı? Evet kullandırıldı. Boş arazilere, arsalara seçmen kaydettirildi mi? Evet kaydettirildi’ İlçelerin sınırları değiştirildi yani bunun en yakın örneği Yenimahalle'dir, Çankaya'dır; buralarda bunu yaşadık.”

“TRABZONLU, ESKİ TRABZONU ARIYOR”

Trabzon’a ilişkin vaadleri tekrar hatırlatan CHP’li Kaya, şunları söyledi:

“Ayrıca, ben konuşmamda Güney çevre yolunu sordum, demiryolunu sordum, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesinde bir adım yol alınamadığını söyledim.  Sn. Günnar bunlara cevap vermedi. Adnan Günnar'a soruyorum; ‘Çömlekçi'nin bu hâli içine siniyor mu? Trabzon a çok şey yaptık diyorsunuz ya keşke hiç bir şey yapmasaydınız. Eskiden Trabzon çok daha güzeldi. Trabzonlu eski Trabzon'u arıyor.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (7)
Osman Kalyoncu 1 ay önce
Ahmet kaya vekilime katılıyorum..Çömlekçide yeri olan bir vatandaşım bizi belediye şeçimlerinde on yıldır kandırıyorlar..Sürmenede beş bin kişilik istihdam sağlanacaktı..AKP trabzondam % 80 kadar oy aldı bizleri hep kandırdılar..
Trabzonlu Hayati dayı 1 ay önce
Bu şimdi zihniyet 25 yıldır Şehri Trabzonun üstüne çöktü,üç beş kuruşluk Beton yatırımlarla Trabzon'numuzun kimyasını bozdular
fırat 1 ay önce
Şimdiki yapılaşma Trabzon'u katletti. Her yer bina yığını. Çok katlı bloklar Trabzon gibi şehirlere uygun değil.
barış 1 ay önce
tam tersi çok katlı yapılaşma trabzon gibi arazi az yerlere uygun.. asıl sorun rant. açgözlülük
Fatih sağlam 1 ay önce
""Orhan Ankara,, sanki ortahisar başka,Ortahisar büyükşehirden daha beter,tribünlere oynayıp yan gelip yatıp kendine belediye sarayı yapma peşindeydi
Trabzonlu 1 ay önce
Çok doğru. İster AKP Lİ ister CHP li olsun bütün vekillerim TRABZON olsun TRABZONLU olsun . Bir olun Kazanan TRABZON olsun.
Orhan Ankara 1 ay önce
Bir projede rant yoksa o proje mefta. En kotu yapilasma Trabzon'da. Halen üçgen yamuk parsellerde inşaat yapılıyor. Para da yok Trabzon bir şey beklemesin. Zaten Başkan Murat için tam aradığı ortam bol bol sigare icsin, makamini, resmi konutunu lux yapsın, misafirlere protokol dili kullansın. Trabzonuma yazık oluyor. Orhan Gumrukcuyu Trabzon arayacak. murat ne yapsın. Anlamaz bu işlerden.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@